Deloris Van Cartierová na svých dobrodružstvích v klášteře nakonec ještě vydělala a slaví právě úspěchy v nové show v Las Vegas. Z opojení slávou je však vytržena neodbytnými jeptiškami, které přicházejí s prosíkem. Po předchozích zkušenostech s temperamentní sestrou dospěly tyto dobré ženy k názoru, že Deloris je jejich jedinou nadějí v katastrofální situaci. Škola sv. Františka, kde všechny učí, má být zavřena, a to z ryze světských a přízemních důvodů - pro peníze. Žáci nevykazují žádné zvláštní schopnosti, škola se neúčastní žádných soutěží ani závodů, a sponzoři a dobrodinci ztratili zájem. Zkrátka a dobře, škole je potřeba dodat nového ducha, a navíc - stejně potřebují učitelku zpěvu. A tak se Deloris navzdory všem svým předsevzetím nechává znovu navléci do černého hábitu a poněkud rozechvěle předstupuje před třídu plnou hlučných a neukázněných výrostků, které ta černá jeptiška před tabulí ale vůbec nezajímá. Deloris čeká tuhý boj, má-li nakonec vzbudit ve svých žácích zájem o hudbu a ještě z nich udělat sbor, schopný vyhrát celostátní soutěž. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Volné pokračování opět přivádí Deloris Van Cartier do role jeptišky, tentokrát však vlivem prosby k nastolení pořádku v místní katolické škole. A to do toho ještě nad školou visí hrozba uzavření. A tak tu máme další příběh dle námětu, který byl zpracován už skutečně mnohokrát. Tzv. ‘školní’ film o nezvladatelných žácích, které se Deloris podaří zvládnout. Tím je v podstatě řečeno vše. Toužebné atmosféry předchozího snímku to však už bohužel nedosahuje. Vlivem již značně provařené šablony je děj hodně předvídatelný a i když opět Whoopi Goldberg srší energií a několik humorných situací je dějově přítomno, prostě to už nějak není ono. Snímek naopak obsahuje více dnes už známých písniček, které příběh velice osvěžují. Jako samostatný film by snad měl svou zábavností určitý potenciál, ale takto jde bohužel o nějaký ten stupínek dolů. ()

Rathalos

Aj druhe pokracovanie ma pre mna svoje caro,o nieco slabsie ako prvy diel,ale stale dobra zabava,zasmial som sa a to je zaklad komedie...:-) ()

Nerd4Dreaming

Tohle je totální výsměch prvnímu dílu. Koho proboha napadlo zahodit všechny postavy, které se cely první díl vyvíjely, a nahradit je bandou pubertaku. Většina sester z jednicky se tu sice mihne, ale využití nulové. Naprosto zbytečný film. ()

haWranka

Tohle je hodně, ale hooodně slabej odvar prvního dílu. Vtipy vyzní děsně prkenně, písničky nestojí za nic a navíc ty haranty bych asi zabila... ()

Colour

Keby som na mieste Deloris, určite by som nespravila to isté. Pravdepodobnosť, že by niekto urobil to isté je veľmi malá. Príbeh je čitateľný od začiatku po koniec, prepracovanie chýba, vtip tiež. Okrem hudby na tom nie je nič pozerateľné. ()

Psycho.R

Nemůžu říct, že bych byl nějak zděšen. Klidně bych dal i tři hvězdy, ale vzhledem, že první díl tři hvězdy dostane, musím takhle. ()

balcazar

Mrzí ma, že má dvojka výrazne horšie hodnotenie ako jednotka. Pre mňa totiž bola ešte o nejaký ten kus vtipnejšia a popevok "Dobre sa máme, s tebou je amen" (áno, už od detstva pozerám Sestru v akcii so slovenským dabingom) si len tak random sám od seba začnem spievať, taký kult to je pre mňa. ()

Black-star

Vzhledem k době mám pocit, že je to ještě z dob kdy amerika umí nebo uměla točit pokračování.... a toto jest důstojným pokračováním sestry v akci... jasné, sdílné, srozumitelné... hudebně vyvážené. Neurazí!!! ()

Kathien°

Ve dvojce se trošku opakuje to, že je Deloris dožene k tomu se učit a bejt lepší tak, jako v jedničce dokázala zvednout návštěvnost kostela... ()

Farley

Jsem asi jedinej, komu se líbila i dvojka. :-D Ach jo. :-) Podle mě takový starší Glee. :-) Klišé na klišé, ale podaný tak příjemně, že je to pěkný. :-) Navíc někdo ty klišé musí točit, aby to byly klišé, no ne? :-D ()