Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

bonovox

Intelegentné sci-fi s kvalitným nápadom a našťastie aj spracovaní. Veľmi dobre je zvolená herecká dvojka Willis - Levitt, nielenže sa na seba výrazne podobajú, hlavne sú uveriteľný v spoločných scénach. ()

Sentinel

O trošku slabší než In Time. Chytrý námět, ale konec to zabil (i doslova). Kvalitám Minority Report se to nepřibližuje ani na sto honů. ()

marrrrian

Terminátor v podaní Willisa, Willis v podaní Levitta a "Vymedzený čas" v podaní uzatvárania smyčiek. To všetko vo vyblednutom sci-fi balení prináša Looper, film, v ktorom je každý jeden človek ozbrojený a v ktorom od určitého momentu ulice brázdia len policajti a rôzne ďalšie špeciálne jednotky. Ok, pár nápadov a zaujímavých záberov, ktoré stret jedného dvojitého hrdinu prináša, tam bolo. Inak zlátanina prvého posledného. Dve hodiny trvajúca sebevražda. ()

LCH

Výborný film, který mě zmátl...ovšem ne v ději. V tom jsem se neztratil a všechno jsem dobře chápal, ale zmátl mě v tom, že jsem nevěděl komu v dané situaci fandit. Každej chtěl správnou věc, ale z pohledu druhých to nebyla zase tak dobrá věc. Nakonec to Joe mladší vyřešil tak jak vyřešil. Dávám (90%), takže 5 hvězd. ()

Glob

Tento film rozhodně na pět hvězd nespadá a na čtyři jsem dal hlavně kvůli originálnímu nápadu.Bruce Willis mne nepřekvapil nic moc , ale Levitt hrál dobře. Nelíbil jse mi tam řvoucí kluk , ale celková akce se mi líbila proto 3_4 hvězd.Zaokrouhleno na 4. ()

mararati

Povedená sci-fi. Filmu toho hodně chybí, aby se dostal mezi top oblíbené a nadšenec pro fyziku asi bude z časových smyček dost trpět, film je taky dost depresivní, ale je velice osobitý a vtáhl mě do děje a jen tak nepustil. Za to dávám 4 z 5. ()

ludovit14

Príbehy,ako LOOPER- cestovanie v čase majú tendenciu prinášať bolesť hlavy.S takýchto rozprávok som už vyrástol.Je tu obrovská vedľajšia zápletka o telekinézu, ktorého nakoniec nadobúdne pocit, že všetko je z iného filmu.HOD:50%.Škoda času!PS:najviac ma zaujala Emily Blunt ! ()

Bruce_cz

No nevím, mám rád šťastné konce a v tomto případě by to byl návrat Bruce k jeho staré. A vůbec cestování časem vždycky zavání prů*erem, ale tady to nějak vyšlo. Tři a půl * :-) ()

Johnysman

Výborný nápad, originální, příběh pěkně vyprávěný se spoustou překvapení a wtf hlášek. Samotný závěr pro mě lehce klišé, ale nečekaný klišé. Opravdu stojí za to shlédnout. Pro mě milé překvapení. ()

ViiKiNgG

Hrátky s časem a zase je tu Gordon-Levitt. Výkon perfektní.....maskování už tak moc ne. Celý film je rozfázovaný. Každá fáze má svoji krásu a finální zakončení pro mě extrémně nečekaný, i když asi jediný možný řešení. Film okořeňený Brucem, u kterýho celou dobu nevím jestli mu fandit nebo ne. Nicméně myslím, že nakonec mu nefandí asi nikdo pokud to není totalní sadista :D Jinak samozřejmě celý film dokonalý drsňák s výrazem hráče, který má právě na ruce pár trojek, ale přesto s ledovým klidem hlasí all-in. Pro mě parádní čtyři hvězdy a nebýt menších přehmatů a toho Jožkova maskování (bože vždyť vypadal skoro jak Ken), tak by asi bylo krásných pět. P.S: Výběr dam excelentní...hlavně zadek Jožkovi bloncky :D ()

CAR0DEJ

Toto je film, kôli ktorému som sa zaregistroval na CSFD. Keby som parafrázoval Cartmana zo South Parku, keď uvidí na svojom prahu rodičou so zadkom namiesto hlavy: "Keď uvidíte to najlepšie možné, stratíte hodnotiace kritérium, stratíte laťku, ktorú by ste chceli dosiahnuť. " Nejde o to, že by ten film bol dokonale vymyslený z hľadiska zápletky, resp. že by bol bezchybne "nalinkovaný". Teraz nechajme problemtické cestovanie časopriestorom bokom. Problematické v tom zmysle, že buď vnímame čas lineárne, to znamená, že ak existuje len jeden časopriestor a je možné v ňom sa "posúvať", tak potom nemohli existovať dve alternatívy ako sa vráti "starý Joe", resp. ako skončí, keď sa vráti, alebo každý "posun", resp. zmena v časopriestore vytvára novú realitu, resp. alternatívnu realitu, či paralelnú realitu. Potom by však týranie predošlého "Ja" nespôsobovalo okamžité zmeny na budúcom "Ja". Avšak ponechajme túto vec stranou. Je to vynikajúci film, nie excelentný, resp. "Ultimatívny" v svojom posolstve a príbehu, ktorý je večný. Pomaly ako Shakespeare (možno jeden deň), je to príbeh zo života o Živote a ľudských strastiach a emóciách. Je Ultimatívny tým spôsobom, že nenecháva žiadnu možnosť na opravy, či korekcie. Uzavrie sa "smyčka". Proste "Loop". A hlavný hrdina je "Looper". ()

kolodej1

tak, na jednu stranu je to kvalitní práce, i když člověk po úvodní části čeká spíš trochu něco jiného, ale to vůbec není na škodu. Zpomalení tempa filmu spíš prospělo. Pěkně to bylo rozehráno i v psychologické rovině. Každý z hlavních aktérů měl svou logickou motivaci a dalo se mu přát, aby dosáhl svého cíle. Dost jsem si lámala hlavu s tím, jak tohle skončit tak, aby z toho byl happyend. No, dopadlo to, jak to dopadlo, ale mě se ten konec líbil. Mínusem filmu jen byly určité logické díry. Na jednu stranu budu posílat nepohodlné na zabití složitě do minulosti a současně jeho partnerku bez zaváhání na fleku zabiju. To bylo hodně nedomyšlené. Jinak se mi líbil herecký výkon Emily Blunt ()

Dr.Abe

Závěr jak z 12 opic. Žádná zbytečná akce se střihem pod sekundu, tudíž i dobrá podívana. Nejvíce se mi líbil prostřih 30 let. ()

Ironhead

Pro mne prekvapive dobre a chytlave dilko, velmi originalni scenar a predevsim ve druhe polovine filmu kvalitni podivana, i obsazeni se tentokrate povedlo.... rozhodne doporucuji ;) Rian Johnson se zacina stavat mym oblibenym reziserem/scenaristou. ()

Rian_witcher

Občas se objeví neotřelý sci-fi scénář s výborným nápadem, navíc film neplýtvá zbytečně penězi za vizuální podívanou a naopak se věnuje silnému příběhu. Ačkoli jsem fandou Bruce Willise, tak musím konstatovat, že v tomhle filmu je jeho profláknutý akční obličej spíše na škodu. Nehraje špatně, spíš odvádí řemeslně svou práci. Ale chybí mu věrohodnost na rozdíl od všech ostatních herců. Být v jeho roli neznámá tvář a jen drobně ubrat na počtu mrtvých, neváhám dát 5 hvězd. ()

vrbicek

Člověk by u tohoto filmu mohl usnout na začátku a probudit se až na konec, a pak by stejně o nic nepřišel. Navíc v ději vznikalo velké množství paradoxů a nesmyslů. Dávám 2 hvězdičky za originalitu, celkem dobré obsazení herců a za pokus o natočení něčeho takového. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)