Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

corpsy

Film dosť balancuje na hrane diváckeho záujmu. Ak vás to nechmatne v úvodnej polhodinke, máte smolu. Scenáristicky dobrý ( vzhľadom na ´´béčkový´´ námet ) a remeselne vynikajúci zárez do žánru sci-fi, zaujímavý svojím obsadením a dizajnom ( je milé vidieť, že sa v roku 2044 premávajú popri futuristických vozidlách aj ´´oldskúlové´´ automobily ). ()

Hoyt

Solidní myšlenka a herci ale to zpracování mě prostě neoslovilo. Efekty a akční scény byly také na slabší úrovni. Nízký rozpočet byl až příliš znát. Je to někde na rozmezí čtyř a tří hvězd. Takže bude nejspíš následovat druhá projekce. ()

prsvl

Ok. Časový paradoxy asi nejdou úplně vyřešit. Ok, to že je největší píčovina posílat budoucí já tomu přítomnýmu aby zabil sám sebe za 30 let, namísto rovnou zabití toho přitomnýho a udělá se z toho hloupá zápletka, to nějak oželim. Ale to, že je v budoucnu potřeba posílat na zabití lidi do minulosti, protože je těžký zbavit se těla nebo bůhví co, a pak ve stejný budoucnosti vesele odkráglovat Willisovu ženu (ta je asi výjimka a do minulosti se posílat nemusí, protože v budoucnosti narozdíl od všech ostatních dobře hoří), aby měl teda kurva motivaci ke svýmu jednání, to už mi hlava nebere. Nehledě na to, že teda nevim, proč do minulosti neposílaj už jen mrtvý těla na uskladnění. Další z filmů, kterej megamoc popírá sám sebe a ještě se u toho tváří cool. Když chci telekinetický vychytávky, kouknu na X-man... ()

PauloZ

Srovnávat s 12 opicama a počátkem je opravdu zcestné, tohle je zcela někde jinde. Teď k filmu: Udělal jsem jednu zásadní chybu, díky které jsem si hodil vůči tomuhle filmu klacky pod nohy. Šel jsem na to totiž jako na akční adrenalinovou sci-fi pecku. A to je zásadně špatně, proto jsem byl hned po projekci lehce zklamán. Nechoďte na adrenalinovou jízdu jakou sliboval trailer, ale jako na rafinovaně inteligentní sci-fi, které vás dostane svým závěrem, a to nepřeháním ani kapku! Začátek je skvěle nastartovaný, Josh Levitt brilantně upravený (aj ten zeseklý Brucův nos má!), Bruce herecky velmi dobrý (ale už je z něho dědouš:)) a konec je opravdu povedený a lehce nečekaný! Co mě trošku štve je ta nevyužitá upovídaná a vcelku zdlouhavá prostřední část bez akčních sekvencí, kdy se děj přesouvá do stěžejního prostředí. Námět skvělý, neméně špatně zrealizovaný, ale je tak rozmanitý, že by na to šly natočit další dva zcela jinak posazené filmy, tak aby byl každý divák spokojen. Já bych dal asi přednost kůlervoucí adrenalinovce, kde se Levitt a Willis nekompormisně nahání a dělají bordel.... Na druhou stranu je tohle přesně ta rovina, která je pro Johnsona typická a sedí mu na výbornou. Looper tedy není akční výhul, ale logiku nepostrádající a uvěřitelný příběh osoby ve dvou časových sekvencích, kdy každý chce zachránit svůj život. Pod 4* jít nelze. ()

ConanVJ

Pěkné akční sci-fi, které má skvělý promakaný příběh. Těžko říct, kdo je tu hlavní hrdina, kterému by jednoznačně člověk fandil. Všechny hlavní postavy maj své důvody pro to, aby zrovna jejich změna budoucnosti vyšla. Willis je zde jako zabiják jdoucí si za svým hodně drsný a nebojí se pro změnu ničeho. Levitt je zezačátku taky drsňák, ale na Willise nemá. Film je zajímavý začátku a celkem svižně ubýhá až je najednou konec, který se mi hodně líbil. Za mě 80% :) ()

paulieM

Neuvěřitelná nuda. Přesto na začátku film sliboval velkou akci s originálním nápadem, to se však záhy nepotvrdilo. Film se tváří neuvěřitelně chytře, je to ale spíš slátanina všech možných klišé pod jednou střechou. Logicky to nedávalo skoro smysl, postavy se chovaly hodně zvláštně, a to skoro všechny. Už mám dost těch filmů, kde hlavního hrdinu mine XXX kulek ze dvou metrů nebo kde malý klučina sežral všechnu moudrost světa. Strašně se to táhlo a přitom většinu času se řešily ordinální záležitosti a když už přišly napjaté filmové situace, tak se často vyřešily nereálně jednoduše. Willis zahrál solidně , ale Levitt mi nesedl, navíc mě děsně iritovalo jeho nalíčení - vypadal jak ženská. V závěru jsem se musel skoro smát stupiditou scén. Dávám 2*, ale i ty jsou spíše slabší. ()

ledzepfan

Nelogičnost tohodle rádobynadčasového počinu nemusím hledat ve složitosti časových paradoxů-Stačí se zamyslet nad základním principem=Copak nejde v budoucnosti někoho zabít a tělo poslat mašinou do 15. století, někde doprostřed oceánu? Ušetřilo by to stříbrné cihly i problémy s loopery. Někoho v budoucnu odbouchnout zase takový problém evidentně není(podle té Willisovy aiatky) a neživou hmotu stroj času přenáší bez problémů..Takže-co tu těch 118 utahaných minut kurva jako řešíme? ()

schizmo

Solidně rozjetý futuristický akčňák s parádním námětem a atmosférou ne nepodobnou třeba Vyměřenému času, se ponějaké době nenápadně přelil do existenčního dramatu v několika paralelních rovinách, odehrávající se převážně v třtinovém poli :D. Willis zase jednou dostal roli aka "Bruce do počtu" a všechno vrcholí předvídatelným dojákem. Očekávání nenaplněno, pro mě spíše zklamání. ()

jarkolar

Ach jo ... Taková parádní první půlhodina, která mi naslibovala pořádnou akci a napětí a ono se to (menší SPOILER! ) vyvine ve smutný drama o něšťastný lásce a jednom zázračným dítěti =(. Pro mě zabitej vynikající nápad. ()

maddy

Twelve Monkeys meets Drive alebo pre niektorých divákov najväčších tohtoročný šok v kine! :) Áno, trailer opäť raz klamal, nič nové. Len tentokrát sa pracovníci z marketingového oddelenia poriadne prepískli, keďže klamlivo servírujú blockbusterový akčný sci-fi thriller, od ktorého má Looper na míľu ďaleko. Štýlom pripomína asi najviac hypnotického minuloročného Drive-a a starších Dvanásť opíc (taktiež s Willisom), t.j. film na rozmedzí „artového snímku“ a „komercie“. Osudová dramatická prevažne komorná konverzačka s jemnou prímesou sci-fi, bez potreby vysoké rozpočtu (30 mil. dolárov je na dnešnú dobu takmer low-budget movie) alebo trikovo náročných scén, navyše s veľmi inteligentným scenárom (naposledy podobne len o niečo viac divácky vďačne takto pracoval Source Code). Je to na škodu? Pokiaľ nemáte problém vo filme súvisle sledovať 10 minútový dialóg a ešte u neho aj aspoň trochu zapojiť mozog, tak vôbec nie! Ťahúňov deja je niekoľko a postupom filmu na seba pozornosť strháva tá či oná postava, takže si vyžaduje aj dávku sústredenosti. Do Loopera sa však dostáva pomerne ťažko, začiatok (cca. 20 minút) je mierne rozťahaný s ťaživou neprístupnou atmosférou na rozmedzí noir, krimi a gangsterky, ako náhle Vás ale pohltí až do konca nepustí. Námet síce neponúka nič originálne a v závere sa prekvapivo odchyľuje od sci-fi tematiky a vsádza skôr na „mysteriózne“ poňatie, ale tým pádom samotný príbeh dokáže prinášať neočakávané zvraty a držať pozornosť nad jeho ďalším vývojom. Emócie fungujú ako majú – jemná romantická línia na farme, prerod Willisovej postavy (a rozhodnutie ako situáciu riešiť), (a hlavne) emotívny záver. Herci sú vynikajúco zvolení – Willis dostal po rokoch konečne zaujímavú rolu (šteky v Expendables nepočítam), Levitt dokazuje, že je najtalentovanejším hercom súčasnej mladej generácie (aj keď na jeho masku som si musel zvykať, aj keď rozumiem, že jeho výzor chceli priblížiť Wilisovi), Emily Blunt blond farba pristane a postupne si získava moje sympatie. Nechýba pár audiovizuálnych vychytávok – efektné tentokrát účelové spomaľovačky alebo zaujímavo zvolená industriálna hudba. Občasná akcia ponúka zmenu a je natočená viac „staromilsky“, osobne som si pri nej spomenul na 90. roky – statická kamera bez zbytočných preletov ponad hrdinov, žiadne efektné pózy, kaskadérske kúsky. Nehovorím, že je to bez chyby – v určitom momente sa film nepekne vlečie, takže prestrihať o 10-15 minút by nezaškodilo, pri malom rozpočte občas zahapruje aj technická stránka (scéna Levitta na vznášadle cez pole) a inak inteligentný scenár si v pár momentoch pomáha nedôveryhodnými barličkami ako sú náhody. Logiku nie je nijako podstatné riešiť, celé je to o pocitoch. Suma sumárum však very good, len varujem blockbusterových všežravcov, toto je trocha iná trieda! ;) CELKOVO: 4* PS: a to nemám rad filmy o cestovaní v čase, aj keď sci-fi ako také zbožňujem / PS2: naozaj ma prekvapujú užívatelia, ktorí by chceli viesť hlboko intelektuálne debaty o cestovaní v čase, a vyvracať, prípadne potvrdzovať zmysel/nezmysel filmu, keďže už samotný Einstenin dokázal, že niečo také ako cestovanie v čase je čistý blud. „This time travel crap just fries your brain like an egg.“ () (menej) (viac)

agentmiky

Velice zajímavý snímek,který mě v mnohém hodně překvapil.O filmu jsem už ty tři roky věděl,ale časem jsem na něj zapomněl a dostal jsem se k němu až nyní.Vždy,když se jedná o nějaký film týkající se prolínání časem,tak si říkám,jestli to bude dávat smysl a pochopím to.Tento film smysl dával,ale také jsem pár maličkostí nepochopil.Připadalo mi,jak by Gordon-Lewitt byl trochu namaskovaný.Vypadal jinak něž v ostatních filmech.Bruce Willis opět jako ostřílený zabiják.Nicméně si zde zahrál toho tzv.záporáka.Jinak konec docela překvapil a utvrdil mě v hodnocení.Hodnocení:75% ()

Alqarin

Bez lacinosti, bez cílení na na peněženky a zneužívání Willisova jména, pouze s elánem a originální premisou dospěl Rian Johnson k vynikající sci-fi, která takřka v žádném důležitém ohledu neselhává a dokazuje, že i dneska může v žánru vzniknout inteligentní záležitost, která se důstojně zařadí po bok Minority Reportů, 12 opic nebo Potomků lidí. Není to na plnou palbu, protože Looper trochu trpí dějovou roztěkaností a hluchými místy, které mu kazí jeho jinak vynikající reputaci, ovšem ty 4,5 tam jsou rozhodně ()

SaNcHeZ_cz

Smyčka se uzavřela. Looper bohužel na jejím konci dopadá spíše než jako kultovní snímek, jako lehce promarněná šance, která po vybroušeném úvodu upadá až v lehce nadprůměrnou jízdu na půl plynu skrze vody béčkového filmu. Rian Johnson sice dávkuje nápady a originalitu na každém centimetru, čemuž dopomáhá výborný hudební podkres a působivá atmosféra. Bohužel díky zbytečnostem ve scénáři, které ještě více ukazují limity nízkého rozpočtu se Looper v druhé půli přelomí v zlomek toho, čím se tvářil být z úvodu, aby dal divákovi direkt poněkud hloupým finále. A přitom to mělo osazenstvo tak dobře rozjeté. Nedá se říci, že by snímek byl vyloženě špatnou záležitostí (zejména kvůli dokonalé první půlhodině, na které se chyby hledají jen těžko), nicméně se nedá ani říci , že je to film vyloženě dobrý. [70%] ()

MartinezZ

Že to cestování v čase a nevyřknuté paradoxy nedávají smysl? Že se je nikdo ani nesnaží nijak podrobně vysvětlovat a dát jim tak smysl? Vlastně no a co. Pokud se vám podaří tohle celé hodit za hlavu a prostě si užívat komornější sci-fi thriller, máte vyhráno. Nebylo herce, který by vadil, snad jen Josephova maska byla trochu... mimo. Klučina byl perfektní, velké plus za casting :) ~~~ Místy se film trochu táhnul, což bylo, spolu se zmíněnou nelogičností, asi jedinými mínusy. Navíc budget 30 milionů? Ten se zaplatí.~~~ A dávejte si bacha na pavouky. Hlavně ty malé ;) ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)