Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

sodar odpad!

Bezduchá americká propagandistická štýlovka pre deti a dorast.  'member A-team? 'member Bruce Lee? 'member Desperado? Kosť pre gamerov čo práve nežmolia v ruke joystick. Proste sračka ()

Ironhead

Originál je pro mě jedno z nejoblíbenějších anime. I proto jsem měl ze seriálu od Netflixu poněkud obavy. Ty se naštěstí úplně nenaplnily a seriál jsem dal doslova na jeden zátah. Obsazení bylo vlastně celkem fajn, člověk ho po krátkém čase tak nějak přijme, i chemie mezi postavami byla slušná. Déle jsem si tu zvykal snad jen na Viciouse, jehož postavu trošku nešťastně obsadili lacinější verzí Chaviera Bardena, na což by asi i divák přistoupil, kdyby jeho charakter neposunuli do dost divné pozice často se neovládajícího vyšinutého slabocha, což s předlohou pramálo koresponduje. Celkově jsem chtěl dát vysoké hodnocení, kdyby to pro mě nezabil poslední díl této série. Chápu určité úpravy scénáře a děje (nejlépe ty jen kosmetické), ale jak tvůrci zazdili a zabili snad nejlepší scénu z originálu aneb setkání v kostele, to se jen tak nevidí. Proč? Proč to museli takhle strašně nesmyslně překopat?!? To opravdu musíme mít dnes všude silné ženské charaktery ať to stojí, co to stojí... prostě na sílu vecpané?!? Ta scéna byla v originále dokonalá a oni z ní udělají šaškárnu. A přesně proto jsem šel s hodnocením dolů, to se nedá odpustit. Je to opravdu škoda a nechápu myšlenkové pochody lidí, kteří tohle navrhli ani těch, co to schválili. ()

Ronkar

Je to přeně tak blbé, jak to podle trailerů vypadalo. Tahle adaptace nefunguje. Špatný casting neherců, špatná kamera, špatná dramaturgie i režie. Hudba (ač většinou užitá z původního anime) také v hrané podobě nefunguje. Atmosféra o ničem, akční scény směšné. Působí to levně a stupidně. Jediné, co mohu pochválit je vizuální ztvárnění vesmíru, které tu vypadá fajn. Myslel jsem si, že Spike bude největší cringe, ale paradoxně se do té role z těch tří vemen hodí nejlépe. Sledovat to je naprosto zbytečná ztráta času. Pokud předlohu neznáte, pusťte si anime. Pokud ste ji už viděli, klidně si pusťte původní seroš znovu. Uděláte lépe než sledovat tenhle paskvil. ()

BlackAdder87

Od seriálu jsem si sliboval Firefly pro novou dekádu, což se bohužel nekoná. Celková stylizace je zajímavá, přijde mi však nekoncepční a nedotažená, místy působí levně až odfláknutě. Celkově mě seriál nějak neuchvátil. Shlédnul jsem tři díly a myslím, že jsou lepší věci ke koukání.  Hodnotím jako člověk původním anime nedotčený. ()

B0mb4st1c

Nemůžu porovnávat s originál anime, ale je vidět, že mnohé scény jsou podle toho stylizovaný a podle mě se to do hraný podoby nehodí. Akční scény, když se střílelo tak to bylo fajn, ale když se mlátilo pěstma, tak se mi to nelíbilo a pak to bylo to přiblble přepálený. Hlavní trio mi přišlo celkem fajn a na lásku Spika se dobře koukalo. Kruťák byl fakt slabota. Po většinu času byl spíš směšnej (ty ksichtíčky, to bylo jak parodie) a strach z něj nešel. Podáním mi to dost připomínalo Firefly, což nevim, jestli je v roce 2021/22 dobře. Celkově vzato mi to ale nepřišlo, tak špatný (bez znalosti anime), jak někteří plivají. 6,4/10 ()

spawnxp

Musím přiznat, že podle trailerů jsem čekal něco o dost horšího. Původní anime seriál považuju za klasiku, takže jsem asi hyperkritickej... Casting nepřekvapil - LGBT Faye, dost podivnej "Star Trek" Spike - jediná plusová vyjímka je (černej) Jet Black a Alice. Jinak technicky vynikající - rakety, zapadlý hospody, úchylnost některejch záporáků. A to, že se drželi předlohy co se týče kouření stoji za bod plus. Průměrná zábava. ()

VashCZ

Netflix mi zničil už druhou srdcovku. To oni umí. Ale pokud alespoň zezačátku mám být objektivní... Zaklínač i Cowboy Bebop maji stejný problém. Hlavní hrdina, se stává hlavní přítěží. Spike je vykreslován jako největší naiva a čurák. Jet je černá opice s emoční inteligencí dělníka v montovně. Druhý a ještě důležitější problém - naprosté nepochopení geniality původního díla. Převzít jména, tváře, věci, události... a změnit kontext? Není to už úplně jiný příběh, jen s renomovanou nálepkou? Proč nemohli nechat originální postavy s jejich traity a předělat okolnosti? Ještě bych rád řekl, že divákům neznalým předlohy se to může líbit stejně jako jakýkoliv průměrný Netflix seroš. Dále už jen vyjmenovávání co mě napadne: Faye je předělaná, určitě nepovedenější postava, v původním seriálu hodně podobná Spikovi, jediný velký rozdíl byl nasunutý smysl života - pro ni byly peníze, Spike žádny neměl. Všimnete si podobnosti geralt+spike = nýmandi, faye+yeneffer = velký borkyně. Jet, v původním seriálu podprahově spojující prvek pro dlouhodobé soužití hlavních postav, prakticky srostlý se Spikem. Teď je spíš zástupcem tupého lidu, který podezřívá své nejlepší přátele a hrozí jim zastřelením. Kdyby ho předělali na černošku, sedělo by jim to líp. V původním znění Spike vs Vicious, oba skvělí pokerface, souboj prezentován jako souboj cti, naplnění osudu, povinnosti, spiritualita. To vše s ženským prvkem zataveným do křehkého skla. Nyní, jeden kokot, druhý ještě větší kokot. Souboj z nutnosti, ženský prvek je tak silný, že převezme roli hlavního záporáka. *smích* no tvle... fakt děte do prdele Zasraný levičácký progresivisti a ženský co nemaj rády chlapy - kundy. Vymyslete si jiný seriály ke zprznění. Nikdo nekouří, jen Spajku je víkendovým kuřákem. Původní závěrečná bitva je přesunuta dějově doprostřed seriálu. ()

Dr.Love

Adaptace je evoluční proces, při němž se daný organismus (resp. druh) přizpůsobuje vnějším podmínkám a dalším faktorům, které panují v areálu jeho výskytu. V filmové terminologii to znamená vzít něco zajímavého, krásného a fungujícího. Vykuchat to, rozházet, složit nějak zase dohromady a sem tam pošít do soudobých standardů, které jsou touhle dobou až neuvěřitelně nízko, i na levelu mozkové smrti.  Začneme s tím lepším. Background scény, občas oblečení a Bebop samotný je skvělý a kulisy se prostě povedly. Radost na ně pohledět, chtěl jsem “na živo” vidět Callisto, Mars apod. No a to je vlastně všechno co je na tom dobrý.    Ted k tomu horšímu. Příběh - americký rychlopalný story telling roubovaný na japonský slowburn…no kuchali hodně a přemostili co šlo. Takže tu máme míchanici která dává větší prostor Julie, Vicious, Spike a táhne se tak celou první sérii. V počátcích nenápadně v pozdějších dílech víc a víc až do svého vlastního minulostního gangsterského dílů. Ten kdo dával pozor v předchozích dílech ho může vlastně skipnout (aniž by jste viděli originál) protože prostě už víte jak se to posralo a žádnou rádoby rekapitulaci nepotřebujete takže pouhý filler. Dát do deseti dílné serie filler to už je hodně nouze. Kvalita propojení některých dějů je opravdu někdy až kuriózní, ale úplně smysl pro realitu nepostrádá.  Charaktery jsem jako obvykle očekával Netflixovsky korektně nekorektní, výtěr toho nejlepšího ze dna kalíšku ve spermabance na kterém je napsáno Jon Doe a pochopitelně jsem nebyl zklamán. Fey a Spike se trochu snaží držet původní předlohy, ale Fey nám po balící hlášce “Nedá se tu nic sbalit teda kromě tebe.” zteplá a od tý doby se pokouší mít vtipné hlášky a nějak ji to nejde. Jak některé postavy charakterové zhubly, tak některé dostali nelibě přidáno. Jet Black kromě svého skvostného opálení získal i titul taťka ale ne roku spíš vězenské latríny. No abychom nezapomněli, Grencia asi dostal léčbu šokem a tak na saxík nádherně hrající zlomená a charakterově bohatá postava navléká šaty a jde si trapně stoupnout do baru aby dělala křoví pro přismahlou Anie. Dle ohlasu proč to tak je, se dostalo odpovědi že zkoušeli něco nového. Tak fakt díky že jste “nově” zabili originální postavu stereotypem. Pochopitelně záporné postavy tam se nešetřilo negativem a jsou všechny kupodivu bílé. Takže Vicious a Julie jsou velmi hluboce propsané osoby, mají na čele každý jednu nálepku “Moc” a “Běhna” a co je nejlepší můžete je na jejich čelíčkách libovolně zaměňovat. Jak osvěžující a nudné. Choreografie tady jsem opět zklamán a použiju velmi přesně vystihující termín který již použil kolega rowdys “turnbase syndrom” a vzal mi to rovnou z huby. Je to jak sledovat robotí války z roku 1988, všechno pomalu.  Potěšil EIN a Ed na konci aspoň na tu chvilku doufám že druhá serie z ní neudělá charakterový paskvil jako z ostatních ale vzhledem k tomu jak známe výrobce tak to tak dopadne.  Pro skalní fanoušky absolutně ne. Protože to budete co pět minut chtít rozkopnout monitor. Pro nováčky fajn ale věřte že anime je lepší a bohatší jen to graduje pomaleji. Nechápu proč nenavázali nějakým spin-offem vždyť vesmír Bebopu je autorská terra incoginita a mohli se na tom fakt vyblbnout. () (menej) (viac)

PlaCzech

Dívat se na tohle pro mě bylo hrozně frustrující. Na jednu stranu je chvilkama vidět, že se fakt snažili, ale na druhou je tam tolik momentů kdy jsem kroutil hlavou. Asi největší je podle mě záporák Vicious ( v titulkách přeložený jako Kruťák, ó bože). Kompletně překroutili jeho postavu, a tak každý záběr ve kterém je prostě nejde brát vážně. Trochu si přeju, aby byla i druhá řada, protože s koncem první série se trochu tvůrci oddělili od Anime a mě by docela zajímalo co s tím udělají, ale nesázel bych na to. ()

DatWylda

Musím říct, že jsem do tohoto seriálu šel bez jakéhokoliv očekávání, anime fanoušek nejsem, o tomto kousku jsem nikdy neslyšel a užil jsem si to převelice. Jazzová atmosféra byla nádherná a dosud bych nikdy neřekl, že by se hodila do sci-fi žánru. Napětí bylo v seriálu poměrně dobře udržováno a postavy jsou docela sympatické. A ačkoliv se jedná o spíše epizodickou zápletku, podařilo se jí provázat docela dobře s hlavní dějovou linkou. Jediné, co by se dalo vytknout by byl trochu suchý humor, ale i to je podle mě docela dobře kompenzováno a že by tam byly nějaké extrémně dobré herecké výkony, to se také nedá říct, ale špatné také nebyly. Pokud jste neviděli originál, o kterém jsem slyšel jenom dobré věci od svých weebovských kamarádů, tak vám toto vřele doporučuji. ()

Rom4n

Niekde medzi 3 a 4*, no keďže seriál má podľa mňa neprávom veľa neprajníkov, prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu. Po hrozných recenziách od žurnalistov som čakal totálnu sračku, ale nakoniec som sa dočkal celkom zábavného, štýlového scifi so sympatickými postavami. Priznám sa, že z originálu som videl iba asi prvé 4 diely, no nezdal sa mi o toľko lepší. ()

stanyko

Tak som to po 2 mesiacoch dopozeral. No bolo to trapenie uz od zaciatku, po prvej casti som ani nechcel pokracovat. No dal som tomu sancu a jedina vec co ma ako tak brala boli epizodne mini-pribehy. Dost ma urazil analogovy svet buducnosti, otrasne graficke efekty, este horsie exterierove lokacie - fakt som si myslel ze to tocili niekde v Bulharsku alebo Ukraine - tak depresivne to posobilo. A hlavne herecke obsadenie. Johna Cho mam naozaj rad, ale toto mu vobec nesadlo a bol tam ako past na oko. Este horsi bol jeho partak so zle nalepenou falosnou bradou a mimikou ako 3 miliony rokov stary kamen. Predlohu som nevidel, ale po tomto co som videl ma ani nenapadne marnit cas s nejakym debilnym anime / komixom ci to to je. ()

babuška

taková příjemná rychlovka, konec dost dobrej, z blondýny sviněěěěě, no jo DEBUSTROL, dvě hvězdy, musím se přiznat, jsou za hudební styl. ()

slovan.mma odpad!

Toto nemá s pôvodným kultovým anime nič spoločné.Iba názov.Strasne slabo natočené,hrozný scenár,hrozne herecké výkony,absolútne nesympatický herci ako bonus celý seriál v réžii amplifikacia THE MESSAGE. Woke sračky vylievaju na diváka kyblami. Úplný prepadák ()

milos.lacika

Nepoznám originál. Ale toto spracovanie mi prišlo svieže s peknou kamerou zaujímavou farebnosťou. Mal som pocit, že je to nasledovatel 5 elementu, kill Bill, sin city a pritom viem, že je to skôr opačne. Veľmi príjemné a určite si to môžem pozrieť veselo znova. ()

Hansolo35 odpad!

Jo vono to je podle anime. Proto je to tak blbý. Týpek, co má trousit hustý hlášky vypadá jako Kraken a má zhruba stejnou mimiku. Novej Jackie Chan je nějakej utahanej. Vono se to vůbec celý táhne jako smrad. Krásný detailní záběry vesmíru a různých kosmických plavidel to nezachrání. V Netflixu musí být nějaký borec na vymýšlení debilních názvů, ale třeba se tak jmenuje i to anime. Zjišťovat to nebudu. Za mě palec dolů. Vydržel jsem půl prvního dílu. Není tam jediná sympatická postava. Howgh ()

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (viac)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)