Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (viac)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiálny text distribútora)

Ukko

Tak právě jsem to dokoukal a musím říci, že povedené. Sice nejsem až zas tak velký znalec anime a mangy, ale tento celovečerňák mi sedl. Spike je fakt sympaťák a zbytek týmu jakbysmet. Animace výborná, hudba dobrá, dokonce mi ani scénář nepřišel nikterak trapný, byť zas tak originální nebyl. Z původního seriálu jsem viděl málo a stále si myslím, že Ghost in the shell překonán nebyl, nicméně bavil jsem se fakt dobře. Pro fandy anime povinnost. ()

ZkuKol

Snově osudová atmosféra je sice fajn, mix scifi a westernu také funguje, ale příběh je strašně roztáhlý a některé epizody úplně zbytečné (nebo jsem je nepochopil:-). Charaktery jsou fajn, soundtrack skvělý, ale celé to bylo tak na 40 minut. Opravdu mi tohle plané filosofování nesedlo, symboliky bylo asi příliš a odkazy na noir a cyberpunk děj prostě nerozjedou. Třeba někdy jindy s lepším příběhem, ale takhle tedy ne... Na dálnici bouchne náklaďák a unikne z něj neznámý virus, nebo to je něco jiného? Každopádně parta nájemných lovců se do toho pustí a nebude to cesta bez trnů... 50% ()

Jossie

Velmi pěkné animace, slabší hudba (kromě motýlkových scén, tam je hudba úžasná) a dobrý příběh party lovců zločinců za odměnu, kteří se nečekaně zapletou do něčeho mnohem vážnějšího, než si uměli představit, ohrožení Marsu a vyhynutí obyvatel. Armáda, která chce zakrýt stopy nelegálního pokusu a bývalý voják Vincent, který se chce pomstít a odstraní kohokoliv, kdo mu stojí v cestě, to je základ příběhu. Moc se mi líbili charismatičtí hlavní hrdinové Spike, Elektra a Vincent. ()

Snails

Film natočený podle mého nejoblíbenějšího anime. A stejně jako samotný seriál, také výborný. Je natočen přesně v duchu seriálu. je tam ta zvláštní atmosféra, pro Bebopa tak typická. Samozřejmý je i skvělý soundtrack. Prostě a jednoduše, máte-li rádi Bebopa, tak jako já, určitě vám ani tento film nesmí uniknout. A postava Vincenta se moc podařilo, charismatický drsňák. ()

zdepapepa

Všechno, co v mých očích dělalo ze seriálového Cowboy Bebopa něco víc než jenom obyčejné řadové anime, je pryč. Pryč jsou dlouhé oddychové scény, kde se nemluví nebo mluví o vážných věcech. Pryč jsou scény z běžného života. Pryč jsou umělecké záběry. Pryč jsou osamělé údery do strun kytary a jazz. Pryč je cestování vesmírem a s ním téměř jakýkoliv pocit, že by se děj odehrával v budoucnosti. Pryč jsou srdceryvné příběhy z minulosti kromě občasného prohození mezi větami. Pryč je komplexnost postav. Možná bych hodnotil o něco výše, kdyby byl film zařazen jak má být, mezi 22. a 23. session. Takhle je to ale nastavovaná kaše bez chuti a barvy, která má tu smůlu, že následuje po několikachodových hodech. A jako zákusek je to ve své přepálené délce více než čtyř epizod příliš velké sousto. ()

• Kvůli nedostatku času požádal Shinichiro Watanabe své dva kolegy, aby za něj vytvořili dvě stylově odlišné části filmu. Hiroyuki Okiura tak režíroval úvodní titulkovou sekvenci a Tensai Okamura westernový film, jež sleduje Jet v autokině. (Raztubyl)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019