Mladý Shawn MacArthur, ktorý si prišiel do New Yorku splniť ten pravý americký sen, si zarába na živobytie pouličným predajom falšovaného tovaru. Je to drsná škola, v ktorej musíte mať rýchle nohy, keď sa na rohu vynorí policajti, a ešte rýchlejšie ruky, keď narazíte na konkurenciu. Pri jednej ručnej výmene názorov uvidí Shawna podvodník s relatívne dlhými prstami Harvey Boarden a ponúkne mu vstupenku do sveta nelegálnych pouličných zápasov vo voľnom štýle. Partnerstvá založené len na zarábaní peňazí zvyčajne nemajú dlhú perspektívu. Shawn sa ale od prvých zápasov prezentuje ako obrovský talent, ktorý má šancu dotiahnuť to zo špinavých pivníc nočných klubov až do najvyšších poschodí manhattanských mrakodrapov, kde sa dá pred newyorskou smotánkou pobiť za rozprávkové peniaze. Keď si Shawn vzápätí uvedomí odvrátenú stránku svojho splneného sna, je už neskoro. Opustiť tento klub elitných bitkárov je mnohonásobne ťažšie, než do neho vstúpiť. (TV JOJ)

Tereza666

Nesplnilo očekávání. Přehnaná reklama. Channinga mám ráda, takže si to neodpustím, byl skvělý. ALE nesmyslné dialogy, NAOPAK realistické bitky, takže čistý průměr. ()

Danny F.

Hrozně ''pomalý'' film. Víc romantiky než boje a když na nějaké dojde, lyskají se jako malí kluci a souboj připomíná dětské hřiště. Hrozná potupa. Terrence Howard byl fakt sympaťák a kliďas, který ví co dělat. 60% ()

Compadre

Takovej průměrnej bitkařskej film o klukovi z ulice, co se rve za prachy...nechci to nějak zlehčovat, ale přišlo mi to chvílema úplně uhozený...bitky chvílema dobrý, ale spíš na hovno, jelikož Tatum jen občas udělá pár kliků ve starým metru a jde se rvát..kdyby tomu tréninku dal víc, tak by ty bitky mohly vypadat jinak a hlavně by nedostával furt tak po držce..(ale nebojte, nakonec vždycky vyhraje) ()

Sany33

Život je boj má v sebe ešte aj niečo úprimne prosté, asi ako naozaj škaredé šteniatko s neuveriteľne rozkošným pohľadom. Niečo, čo v človeku prebudí akúsi nádej. Čo však z nej, keď aj tí, ktorí zvládajú naplniť podstatné meno „herec“, nevedia, čo hrajú a každý si v konečnom dôsledku robí, čo chce (a popritom hrá, resp. sa snaží hrať). Keď sem – tam len tak mimochodom zaznie niečo o niekoho minulosti, narážka na niekoho minulosť, a asi tak 2/3 postáv majú šajn, o čom je reč, no tá, ktorá by na to mala reagovať (nehovoriac už o divákovi), zjavne netuší. Čo z toho, že Channing prvých pár sekúnd z každého záberu, v ktorom sa objaví, vyzerá priam katalógovo, keď celý zvyšný čas popiera fakt, že jeho postava kedysi chodila na výšku? Pozrite si radšej úprimné béčko s Van Dammom, keď bol ešte mladý, alebo, ak túžite po Channingovi, skúste G.I. Joa. Tam je polonahý Lee Byun-hun. 45% ()

svobik

Staré přísloví praví, že když je něco jiné, nemusí to ještě být horší, to však neplatí v tomhle případě. Život je boj je možná v bitkách nasnímán poměrně originálním způsobem a i ten soundtrack bych si možná poslechnul víckrát, jinak mě ale nenapadá, za co ten film vlastně pochválit. Ze začátku se snaží maskovat všemožná hollywoodská klišé, co to jen jde, nicméně i ty potom začnou rychlostí blesku vylézat na povrch a bolí to mnohem víc. Scénář nepřichází s ničím novým, režie vesměs průměrná a herci (především Howard) hoodně slabí. 4/10 ()

NoFiction

Docela solidní akční a zároveň rodinná podívaná, která ze začátku docela dobře šlape. Jde cítit, že si snímek na nic nehraje, ale postupem času od toho radikálně začíná upadat. Katastrofální je kamera u pouličních soubojů, která škube ze strany na stranu. Byl jsem přesvědčen, že tomu dám vysoké ohodnocení, ale samotný závěr mě k tomu více než odradil. ()

MNTB

předvídatelný až mě z toho bolí ruka. opět mě nepřekvapilo, že když dostane slušnou nakládačku, tak hned v dalším záběru má obličejíček jak porcelánová panenka. škoda trailer vypadal nadějně ()

blackJag

Řekl tu někdo Van Dammeho LVÍ SRDCE? Tato asociace se jistě netýkala jen mě. Je tu ale v současné době místo na podobně poskládaný snímek? Skoro bych řekl, že ani ne. Channing Tatum je v pohodě, pouliční řežba není ale ničím zajímavá. Souboje jsou vágní, okolní vata zase roky prošlá. Nikde ani známka po invenci. Hodnotit negativně přesto nebudu, protože sledovat se snímek dá. Snad díky Tatumovi, který je od přírody sympaťák, snad také díky obvykle pohádkovému odéru, který podobně laděné příběhy sálají ze sebe v jaksi samozřejmém módu. Určitě ale naivnímu filmu (a nejen jemu) sluší, když je řemeslně odvedený, když se dokáže nebrat příliš vážně a když i z toporného dialogu dokáže vybruslit s lehkostí a vtipem. II Scénář: Robert Munic, Dito Montiel. Hudba: Jonathan Elias, David Wittman. 60% ()

Guzo

Podobných filmů už jsem viděl tucet, ale většinou kluk skončí u nějakého mastera, který ho vytrénuje do závěrečného souboje. Takže jakékoli byť malé oživení trochou opravdovosti neuškodí a oželil jsem i technicky lepší finálový duel. Pořád je pro mě ale Tatum herec spíš pro třináctileté holky.. ()

Soweek

Montielovo debut se mi zamlouval o hodně více. Ze scénáře de cítit, že je nedotažený a i když jsem rád, že Channing zůstal Montielovi věrný a dokonce se připojil i výborný Howard, tak zde hoši prostě neměli herecky co zachraňovat. Na špatném základním kameni se nedá postavit solidní stavba. ()

answer

Nemastné, neslané. Nulový příběh, bojové scény jsou asi takové, jako kdyby se prali kluci na základce a jnak mnou velice oblíbený Terrence Howard na mě zde působil spíše jako uspávač hadů. ()

ZkuKol

Začínám mít pocit, že po Rockym 6 všichni objevili Ameriku. Montiel se s tím vůbec netrápí a opisuje z něj téměř kompletně (jen nevím proč vynechal lákavé tréninkové sekvence) a kde neopisuje, tam vrství jedno klišé na druhé. Howard si svou roli užívá a Tatum se s ní doslova pere a Henao je hezká, dokud nepromluví. Soundtrack je dostatečně bušivý, takže tématu vyhovuje a bitky jsou slušně nasnímané, ikdyž lepší koordinátor by neškodil. Kdyby ve filmu neměl jednu z vedlejších rolí New York (můj oblíbený "herec"), asi by nenabízel nic zajímavého, takhle je to ucházejících (ale občas pěkně dlouhých) 105 minut. Naprosto jednoduchý film "from zero to hero," který ve chvílích, kdy se snaží překročit svůj stín, pádá naopak o úroveň níž... 50% ()

bloodvomit odpad!

Skoro nenacházim slov. Tenhle film je totální slátanina u který kdykoli začnou dialogy prosíte aby už skončily. 90% keců je vata, herci jsou vyloženě levný a snad nikdo z nich neumí hrát (neustále přehrávaj nebo maj kamenný xichty bez výrazu). Podle mě naprostá zbytečnost a dokonce ani souboje nejsou nic extra. Neztrácejte s timhle škvárem čas. ()

sedm.1

Z této podívané mám skutečně zvláštní a smíšené pocity. Co se totiž týče úrovně filmu, mé dojmy se pohybují zhruba někde mezi odpadem a jednou *. Celé zpracování mi přišlo strašně laciné, s až televizním vizuálem, zápletka je nevěřitelně, ale opravdu neuvěřitelně primitivní, absolutně nefunkční a šíleně hloupá, jako vážně něco tak blbýho se nevidí jen tak každý den a i přes obsazení poměrně známých jmen jde o až parodii na herecké výkony, kdy tedy především, na prahu své hvězdné kariéry, Channing Tatum předvádí tak mongoloidní výkon, že vůbec nechápu, že se přes toto vystoupení nakonec dostal až tam, kde je dnes. I když, na druhou stranu, možná že byl ale ten jeho výkon vlastně naopak naprosto úžasný, neboť jeho postava byla v tom filmu vážně neuvěřitelně vypatlaná, takže takhle možná zahrál v podstatě záměrně, a v tom případě by se pak jednalo o výkon na jedničku 8D. A jinak ještě, na to, že ústředním motivem filmu měli být pouliční souboje, tak se tu odehrají za celou dobu přesně tři a jsou zpracované tak špatně, že kdyby se neodehráli vůbec, tak by to pro film možná bylo i lepší. Hrozně nasnímaný, choreograficky nenápaditý, nepřehledný, prostě o ničem. To vše jsou argumenty pro to, abych tuto podívanou bez mrknutí oka svým hodnocením ve výsledku naprosto zlikvidoval. Ale nemohu a upřímně, mám krapet problém vysvětlit proč. Snad asi tedy takhle, Fighting na mě zapůsobil upřímně, lidsky, sedla mi ta pouliční retro atmosféra, která vyzněla tak nějak přirozeně, zkrátka měl jsem z toho v tomto směru poměrně zajímavé pocity, které mi nedovolují ten film zas až tak zazdít. Prostě nevím, za mě jde na jednu stranu o vážně nekvalitní snímek, na druhou stranu má ale i své podmanivé kouzlo, nicméně za nějakou výraznější pozornost ale fakt rozhodně nestojí. ()

medlo

Na začiatku filmu neočakávate veľa, ale tešíte sa aspoň na pár dobrých fightov. Nakoniec sú tie páry dva, ale dobré ani zďaleka. Film by sa však dal zachrániť silným príbehom okolo bitiek, ale chýba mu originalita a niečo, čím by prekvapil a potešil. Takýchto filmov už bolo kopec a ešte aj bude. Druhú polovicu filmu som vedel dopredu. Jediné čo ma zaujalo bola hudba. Inak film hrozná nuda. ()

DavidS.

Arénovka s náběhem na street drama podle ohrané šablony - dobrotivý looser, který se stane bojovníkem. Ale objeví se i temná strana síly a bla bla bla...Pomalé, bez náboje...A těch pár soubojů nebo spíše fackovaček, o které tu mělo jít především, také ničím neuchvátí...Postava, kterou ztvárnil Terrence Howard, nebyla špatně napsaná, i když si troufám tvrdit, že většina lidí, která na tento film šla, chtěla vidět něco jiného než i pokus o pravdivý portrét ulice... ()

blastboy

OUTSIDER ART: Jeden outsider potká druhého outsidera, kterej by z něj rád udělal outsider-star a tak ho nechá bojovat s dalšíma outsiderama, aby se nakonec všcihni tak nějak outsiderovsky přečůrali... ()

jondoe

Tento bitkarsky film, ktory mi trosku pripomenul van Dammove Levie srdce by sa sa mi asi viac ppacil v polovici devedesiatych rokov ako teraz. Bitkarskych subojov tu vela nie je, a ked uz aj zacnu nie su moc dobre natocene, teda az na ten posledny, ktory sa reziserovi celkom podaril. Dalsi minus tohto filmu je deravy scenar a dost nedoveryhodnych dialogov. Zaver filmu je ocakavany co znovu zraza moje hodnotenie smerom dolu. Tento film nefunguje ani ako bitkarsky, pretoze na to je tych bitiek malo a chyba mu aj ista dramaticnost, takze nemoze fungovat ani ako drama. Jedine pozitivum je iba obsadenie dvoch hlavnych uloch, hudba a zaverecny suboj. Film ako celok balansuje na hranici priemeru a odpadu, ale vdak civilnemym vykonom Terrenca Howarda a Channing Tatum, ktory nikdy nijak zvlast film nepokazia davam lepsie dve hviezdicky. ()

Loki_Six

We're going to sit down, people. And these two gentlemen are going to go toe to toe, blow to blow. Whatever goes on up here, whatever. Whatever you do to each other, whatever. Whatever you say to each other, whatever. In the words of the late, great, American poet, Mr.Marvin Gaye, "Lets!... Get!... It!... On!" ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)