Mladý Shawn MacArthur, ktorý si prišiel do New Yorku splniť ten pravý americký sen, si zarába na živobytie pouličným predajom falšovaného tovaru. Je to drsná škola, v ktorej musíte mať rýchle nohy, keď sa na rohu vynorí policajti, a ešte rýchlejšie ruky, keď narazíte na konkurenciu. Pri jednej ručnej výmene názorov uvidí Shawna podvodník s relatívne dlhými prstami Harvey Boarden a ponúkne mu vstupenku do sveta nelegálnych pouličných zápasov vo voľnom štýle. Partnerstvá založené len na zarábaní peňazí zvyčajne nemajú dlhú perspektívu. Shawn sa ale od prvých zápasov prezentuje ako obrovský talent, ktorý má šancu dotiahnuť to zo špinavých pivníc nočných klubov až do najvyšších poschodí manhattanských mrakodrapov, kde sa dá pred newyorskou smotánkou pobiť za rozprávkové peniaze. Keď si Shawn vzápätí uvedomí odvrátenú stránku svojho splneného sna, je už neskoro. Opustiť tento klub elitných bitkárov je mnohonásobne ťažšie, než do neho vstúpiť. (TV JOJ)

lesumir

Život je boj tehdy, pokud se hodinu a třičtvrtě dívate na nelogické herecké výkony a naprosto klišovitý scénář, který vyustí v kýčovitou sračku. Předvídatelné, hloupé. ()

Pilda17

Tak abych nelhal tak mírné zklamání z filmu Fighting opravdu je. Velmi mě to mrzí, protože jsem viděl trailer v kině a hrozně jsem se na tento film těšil! Čekal jsem, že se budu rozhodovat mezi 4* a 5*, ale místo toho jsem se rozhodoval mezi 2* a 3*! Myslím si, že ve filmu chybělo víc akce, napětí a hlavně nějaké ty pořádné zápasy, od toho je název Fighting ne?! Pouhý 4 zápasy za celých 105 minut se mi zdá hodně málo. Navíc kamera zabírala zápasy velmi mizerně.. Nedalo se skoro nic poznat. Ale i tak jsem se rozhodl pro 3*, protože mě pouliční filmy baví. Sice tento film mě dost zklamal, ale i tak se na to koukat dalo. 55% ()

kingik

Talentovaný Channing Tatum, zde hraje muže, který má dost hluboko do kapsy a jeho jedinou předností je, že se umí skvěle prát. Toho si všimne i agent přes ilegální souboje Terrence Howard a dají to spolu dohromady a začnou vydělávat těžký prachy. Shawn vyhrává jeden zápas za druhým, stačí se zamilovat do portorikánské dívky Zulay Henao a vybojuje si vlastní čest tím, že závěrečný souboj se svým nenáviděným spolužákem z vysoké neprodal, ale naopak, poctivě ho vyhrál a ještě si přitom na sebe vsadil a vyhrál balík, aby z New Yorku mohl vypadnout a žít po svém se svou láskou, babičkou a oblíbeným agentem. Tedy tenhle scénář fakt stál za to, a že je nablblý a předvídatelný na 10 kilometrů dopředu, je záruka kvality, ale najdou se i další "vychytávky" jako to, že jsem Tatumovi záviděl jeho kondičku. Před těžkými zápasy vůbec netrénoval, pak v pohodě vyhrál na první pohled nad nabušenějšími protivníky a kupodivu po zápase netrpěl únavou. Aby se neřeklo, před tím posledním rozhodujícím zápasem trénoval a jeho příprava spočívala v tom, že asi pětkrát za zvuku hip hopové hudby máchl rukama do vzduchu a byl "ready". Na to, že je to film o zápasech, tak jich tu není mnoho. Celkem jsou tu čtyři a jsou celkem průměrně natočeny s mírným nádechem realističnosti (o pravidlech v bitkách se tu nikdo nezmíní, takže divák tápe v tom, co v nich je a není povoleno), ale v těchto okamžicích má film největší sílu, ale když se ve filmu nebojuje, tak se to mírně vleče, ale naštěstí jsou tu zajímavý herci a strmě stoupající hvězda Channinga Tatuma v pohodě utáhne jinak celkem průměrný film o outsiderovi, kterému nikdo nevěřil, ale on to pak všem natřel. ()

Aknah

Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Channing Tatumovi, jenže to nestačilo. Film má naprosto nevyužitý potenciál, který byl už tak dost nízký. Nečeká vás tady žádný převrat, film je zaplácán prázdnými rozhovory, které jim ani moc nevěříte... Emocí jsem se nedočkala a film se táhnul, lásky jsem myslela, že tu bude víc, ale dejme tomu že tady jde fakt jen o ten boj a je to drama... ale ani tak na mě snímek nepůsobil... a jsem hodná, takže za 3. ()

Smok

Neviem si predstaviť návštevu kina pri premietaní tohto filmu. Asi by som sa nudou zožral, alebo predčasne odišiel. Príbeh bieleho lúzra s vysokou školou, ktorý sa ale vie perfektne biť je strašne nepresvedčivý. K tomu samozrejme treba pridať kilo lásky a nejaké prachy a úspech je zaručený. Nie však u každého diváka. Nakoniec som rád, že ma "postihlo" len sledovanie dévédéčka. ()

teutates

Popravde? po "šichte"... úplne v poho, samozrejme Ch. Tatum pri opakovanom songu mi pripomínal lacnejšiu napodobeninu Rockyho s úplne "super akčným štýlom ala Tatum", ale tak ako vravím po praci... 5/10 + obe oči na pol zavreté, unáva, avšak nezaspal som... boom, prask výhra uúu ()

swamp

Je to taková pohádka o hloupém Honzovi, který začal ilegálně fightit, prodral se na vrchol a získal přítelkyni.. jenže tady to vážně funguje a Terrence Howard v roli mentora je zde naprosto dokonalý!! ()

Ant

Nevím, co bych kromě sympatického Tatuma měla chválit. Téma filmu je sice obehrané, ale pořád tak nějak zajímavé. Jen mi vůbec nesedl ten nízkorozpočtový formát. Hudba i otravný Howard taky nepřesvědčili. Slabý průměr a nuda, 5/10. ()

Eawy

Veľmi slabý, nedotiahnutý príbeh. Ale treba uznať dve veci a to Terrenca a Chaninga a to, že nenájdete(aspoň ja som nenašla) film o bitkách, v ktorom by boli také autentické bitky. Žiadne prehnané výskoky silné kopy, neuveriteľné prebudenia, keď vám niekto prerazí sánku do mozgu. Nie. Tvrdý a veľmi dobrý boj, ktorý bol asi jediné, čo som filmu uverila. Takže asi 50% s dobrou vôľou. ()

Slarque

Ilegální zápasy bez pravidel ve mně evokovaly vzpomínky na béčkovou akční produkci z osmdesátých let, ale tohle není žádné retro. Mix akce (rvačky vypadají dost drsně i realisticky), romance a sociálního dramatu se tady povedl velmi dobře vyvážit a výsledek kupodivu nepůsobí jako nějaká blbost. Navíc Channing Tatum nevypadá jako někdo, kdo tráví veškerý volný čas v posilovně, to je také dobrý posun směrem k realitě. Stejně pochvalně musím zmínit i zavrhnutí tradičního dějového klišé porážka - trénink - vítězství (70%). ()

iamek

Čekal jsem více akce a soubojů. Fighting má jednoduchý příběh a lineární děj, který příjemně rychle utíká. Průměrný snímek na který si časem ani nevzpomenu. ()

SeBig odpad!

Nevim na co si ten Tatum tady hraje a koho se snaží dojmout, ale působí tady jako stydlivej postih. Příběh dojmul nudou. ()

Karamanlis

Nemám nič proti Tatumovi, ale to fakt neboli k dispozícií v oblasti bojových športov podkutejší herci než on? V zápasoch nepredviedol zhola nič ako v stand-upe, tak ani v boji na zemi, v guarde bol nemožný a je zjavné, že chalan nemal ani toľko chochmesu, aby si pred natáčaním natrénoval aspoň základné techniky. Je to na draka, keď je hlavný hrdina filmu situovaného do prostredia nelegálnych zápasov beznádejné fighterské poleno... ()

Bauer

Ouuu, tak tohle je průser na entou! Když si vzpomenu na rok 2008 na film Never Back Down, což byla neuvěřitelně cool záležitost, která nabídla dobrou zábavu a hlavně jsem po dlouhé době mohl vidět pořádný bojový film. Never Back Down mně uchvátil. Pak se z ničeho nic objevil trailer na film Fighting. Stylový trailer s vkusně vybranou hudbou. A já se začal těšit, že to bude něco jako Never Back Down. A nebylo! Místo toho jsem dostal dost úbohy film, jenž jakoby kopíroval Lví srdce. Film nese název Fighting. Anglicky Fight znamená boj. Já jsem se zde dočkal jen tří soubojů a ještě tak příšerných, že něco podobného jsem dlouhou dobu neviděl a asi jen tak neuvidím. Choreografie soubojů...jo počkat, tam vlastně žádná není. Bojovnící jen machají rukama kam je napadne, občas se muchlaj na zemi a to je celé. Do toho absolutně debilní dialogy a slabé herecké výkony. Channinga Tatuma mám rád. To samé platí i o Terrenci Howardovi, ale co předvádí tady je opravdu hrozné. Jeden výraz ve tváři. Sem tam úsměv, jinak nic. Si můžu rovnou postavit žehlicí prkno do kouta místnosti a koukat na něj. Hudba je zde velkým pozitivem pro mně. Pokud máte někdo v plánu se na tento snímek podívat, tak doporučuji podívat se pouze na trailer a uděláte opravdu dobře, když zůstanete jen u něj. Pokud se podívate na celý film, tak je to Vaše blbost a asi máte hodně volného času, když s tímhle klidně ztravíte 105 minut! ()

Morholt

Nalinkovaný od začátku do konce, stokrát viděný a přesto tak příjemně zpracovaný, že jsem se s přiblblym úsměvem válel na gauči a se slzou v oku vzpomínal na Lionheart. 70% ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)