Válečný snímek Ďábelská brigáda (1968) byl inspirován historií skutečné vojenské jednotky, složené z kanadských dobrovolníků a neukázněných amerických rekrutů, jež měla být původně vysazena v Norsku. Válečná situace se sice změnila, ale plukovník Frederick, velitel pověřený vycvičením a vyzbrojením brigády, neúnavným přesvědčováním svých nedůvěřivých nadřízených dosáhne svého. Brigáda zůstane pohromadě a stmelí se do obávané bojové jednotky, jež se stala postrachem nepřátel na italské frontě. Film, ve kterém nechybí řada humorných situací, se snažil navázat na mimořádný úspěch obdobného Aldrichova dramatu Tucet špinavců (1965). Vedle Williama Holdena v roli Fredericka se tu objevili i další známí představitelé, Cliff Robertson (velitel Kanaďanů Crown), Vince Edwards (major Bricker), Claude Akins (násilník Rockman) nebo Richard Jaeckel (bývalý cirkusák Greco). V úlohách vysokých spojeneckých důstojníků se mihnou herecké hvězdy Michael Rennie, Carroll O’Connor a Dana Andrews. Režisér snímku Andrew V. McLaglen (nar. 1920) byl synem slavného herce irského původu Victora McLaglena a z jeho rozsáhlé tvorby známe u nás především westerny McLintock! (1963), Shenandoah (1965) a Bandolero (1968). Ďábelská brigáda vznikla v produkční společnosti Davida L. Wolpera (1928–2010), významného nezávislého tvůrce, který léta působil v rámci hollywoodského systému. (Česká televize)

mac000

Jeden z mých pěti špičkových válečných filmů USA z 60. let (na čele s Bitvou v Ardenách), Vynikající příběh, skvělá sestava hereckých hvězd té doby a klasická hudba Alexe Northa. Vzpomínka na léta mládí... ()

Arccos

Podobně jako třeba Tucet špinavců je Ďábelská brigáda dobrodružný film, který si na válečný jenom hraje a z války si dělá pouze kulisy pro vlastní děj. Na mě lépe fungovala první polovina, popisující výcvik a sžívání nesourodých jednotek. Naopak až nepatřičně ke zbytku filmu vyznívá samotný závěr, který se snaží o jakési dramatické a patetické zkončení. ()

petz1985

výborný válečný film, to že si člověk některé postavy více než oblíbí a vzápětí o ně díky bojové vavě přijde bych meviděl jako nějakou chybu.. . každopádně herecké výkony jsou fajn, scénář je solidní akže 85% ()

Saxos

Rok 1942. Klasická konfrontace před nasazením do bojové akce 2. světové války. Zde v podání amíků, jako lumpů, a kanaďanů, jako vzorných "dudáků". Po výcviku z nich vznikne společná jednotka zvláštního nasazení, která získá přezdívku Ďábelská brigáda. První polovina filmu výcvik, druhá bojové akce v Itálii. Vcelku bez nudných pasáží. ()

Sympy

Krásně dobrodružný snímek,je třeba ho brát samozřejmě s jistým nadhledem.Například veselá sebeobrana kterou instruktor jednotky vyučuje. Ale jinak krásný příběh o jednotce Kanaďanů a Američanů,kteří se nejdříve nesnáší a poté se stanou přáteli až rodinou. ()

brasek

Tento film si vždy rád pozriem. Prvá časť vo výcvikovom tábore sa mi pozdáva viac, pretože nástupom akcie prichádza mierna naivita (prieskum a zajatie nemeckých vojakov je dosť nedôveryhodné), finálna bitka je však už o niečom inom. ()

PTuranyi

Kvalitná vojnová dráma venovaná špeciálnej jednotke. Jej vzniku, výcviku a akciám. Atmosférou pripomína silné snímky 60-tych rokov ako sú Veľký útek, Orol pristál či Najdlhší deň. Produkcia je na vysokej úrovni svojej doby a hereckým výkonom tiež nie je čo vyčítať. Humor aj akcia, dráma aj zábava sú podané s nasadením a serióznym prístupom. 75% ()

zekon

Vidět se to určitě dá, nicméně klasika své doby. Z části šaškárna, velká úprava realistična a naplnění zábavy v první řadě. Je to o hercích a lidech takže není možno čekat válečný film. Jde o film z války :) V dnešní době asi zaujme málokoho. ()

Boban_23

Přes to, že jde o typickou válečnou snímek z druhé světové války ve stylu pojďme všichni trénovat a pak budem nejlepší a všechny porazíme, i tak je to jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů. Nejlepší kromě úchvatné bitky v místním baru je příchod a nástup kanadské jednotky doprovázený dudy a bubny :). ()

billcarson

Výborný válečný film, který bohužel zapadl a byl zastíněn skvosty jako Kam orli nelétají nebo Tucet špinavců, přesto jde o velice zdařilý snímek. Řada charizmatických herců táhne film celých 130 minut. Jsou tady sice i slabší místa, ale taková hospodská bitka s dřevorubci nemá chybu. Horší bojové scény a nepříliš přesvědčivý přepad vesničky trošku kazí dojem, ale přesto vysoký průměr. ()

PORTER44

Překvapivě dobrá podívaná z vojenského tábora ,kde se má vycvičit super jednotka z poloviny Kanaďanů a Američanů kteří se moc rádi nemají,během výcviku se určitě nenudíte,nechybí jak rvačky tak naschvály u kterých ze zasmějete a nakonec jsou nasazený do akce kde se ukáže že jsou nejlepší.Skvělé herecké výkony podobnost s Tuctem špinavců tam určitě je. ()

Beliel

Pro mě osobně daleko lepší, než Tucet špinavců. Daleko reálnější scény a lépe využité zbraně. Válečné filmy se špetkou humoru u mě mají vždy vyhráno a tady se to splnilo na 90%! ()

xyran

Hvězda za snahu, ale i ta je asi moc. Polovina filmu pryč a hlavně o ničem - plno keců a naparování se Amíků na vše, co není americké - zkrátka o ničem - v polovině jsem to vypnul... ()

SirErLeerdan

Perfektní válečný film, který mám spád, je humorný a celkem příjemně staroamericky drsňácký. Rivalita mezi elitními Kanaďany a chuligánskými Američany mě fakt bavila. U scény, kdy přijde Kanadský instruktor boje mezi amerikány a naprosto suverénně si je tam dostane, mě hrozně pobavila.  A studená sprcha a následná sebereflexe plukovníka, která přijde v závěru filmu mě teda hezky překvapila. Tak to má být. Moc dobrý film ze staré školy, který mě i přes stopáž nikdy nenudil.  80% ()