Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Kanada / USA, (2008–2012), 53 h 4 min (Minutáž: 41–44 min)

Hugh Dillon, Amy Jo Johnson, David Paetkau, Enrico Colantoni, Sergio Di Zio, Michael Cram, Mark Taylor, Oluniké Adeliyi, Clé Bennett, Tattiawna Jones (viac)

Členovia torontskej špeciálnej taktickej jednotky zachraňujú rukojemníkov, zatvárajú gangstrov, zneškodňujú bomby...  Strategická zásahová jednotka - tak znie oficiálne označenie taktickej policajnej špeciálnej jednotky v kanadskom veľkomeste Toronto, ktorej poslaním a hlavnou úlohou je riešiť extrémne situácie, na ktoré „obyčajné“ policajné zložky nemajú dostatočný výcvik alebo výzbroj. Ide teda najmä o rukojemnícke drámy, bombové útoky čo zásahy proti po zuby ozbrojeným kriminálnikom! Koniec koncov, výbušniny, tasery, automatické pištole, nepriestrelné vesty, pancierové ochranné odevy, zbrane a zameriavače pre ostreľovačov, ako aj zvuková a obrazová technika slúžiaca na stráženie i sledovanie podozrivých sú takpovediac „základnou výbavou“ tejto jednotky. No nielen tie skvelé hračky, ale samozrejme aj – a to predovšetkým – intuícia, správny úsudok a schopnosť vyjednávať patria k dôležitým spôsobom riešenia tej-ktorej napätej situácie. Pretože na rozdiel od realite na míle vzdialených hollywoodskych trhákov si všetci členovia tímu bolestne uvedomujú, že páchateľmi nebývajú „obvyklí podozriví“, ale často úplne obyčajní, na prvý i druhý pohľad ničím zvláštnym výnimoční ľudia, ktorých k ich agresívnemu konaniu vyburcovala nejaká extrémna situácia, ktorej boli vystavení... (oficiálny text distribútora)

trinan_kop

Perfektný seriál, originálny, dobre zahraný, nejednoznačné prípady - nie vždy je ten človek zo zbraňou, berúci rukojemníka / -ov ten zlý. A možno práve to že tento seriál nie je čierno biely ako všetky tie CSI a iné krimiseriály je na tom také atraktívne. ()

Fordik

Naprosto úžasný seriál. Flashpoint je o zásahové jednotce, ale není to jen seriál o střílení. Je tu akce, jsou tu emoce a především velmi silné postavy. Seriál je výborný, nikdy nevíte proč to kdo dělá a ne vždy s tou zbraní je ten špatný. Seriál vždy skvěle odsýpá a vždy se těším na nové díly. Určitě tak trochu jiný seriál, ale není horší než ostatní, ba spíše je lepší, protože je vlastně jiný. 90% ()

Fazulina

Tak tomuto seriálu jsem docela propadla. Nemůžu se odtrhnout. I když jsou si jednotlivé díly podobné kostrou, vždycky jsou v podstatě o něčem jiném. Osobně se mi líbí, že se tam poukazuje na to, že ne každý, kdo míří na někoho pistolí, je špatný. To, že do krajní situace může člověka dostat cokoliv, je jedna z věcí, co na tomto seriálu obdivuju nejvíc. Navíc jsou členové týmu sympatičtí a já to prostě prožívám s nima:-). ()

e-pilot

Každý díl začíná "koncem", takže hned od začátku divák ví, jak to dopadne. Předpokládaná nuda se však v několika prvních dílech nekonala. Objevování příčin a souvislostí bylo docela zábavné. Ale pak začali senáristé upadat do klišé a opakování motivů, proto můj zájem záhy uhasl. Pozn. docela dobrý hudební podkres, díky tomuto seriálu jsem objevil pár zajímavých hudebních uskupení. ()

numan

Jestli je Flashpoint něčím jiný a tudíž přínosnější, než desítky podobných krimi, je to až robotická přesnost, s jakou se tenhle tým snaží dodržovat všechny zákony, předpisy, nařízení a zaběhané stereotypy - na rozdíl od většiny seriálových vyšetřovatelů, používajících tzv. "neortodoxní metody", Tím pádem v něm docela často dochází k situacím, kdy fandíte druhé straně, protože to prostě není žádné temné zlo, ale vytočená oběť a vy zatraceně chápete její vztek. Každý přece ví, že někdy je potřeba předpisy ignorovat, protože úřední šiml je slepoň. Nebo je to spravedlnost? ;o) ()

Scottman

3 hvězdy. Od celkových 5ti odečítam 1 za série 2 a další, kde moc hrajou na city a 1 odečítam za prst na spoušťi ve všech scénách. ()

Libb

Jeden z nejlepších seriálů na toto téma, který jsem viděl. Postavy nejsou představeny jako superhrdinové, naopak, je zdůrazněna lidská stránka a případné zabití "toho zlého" opravdu není běžné, právě naopak. Ten, kdo je "zlý", je často oběť a v jednom dílu je to dotaženo až do extrému - no nebudu spoilerovat. Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, s blbostma typu Bones apod. se to nedá srovnávat. ()

sugar80

Slušný policejní seriál ukazující jednu "obyčejnou" zásahovou jednotku, která se stará o vyřešení nenadálých situací, kdy někdo ohrožuje ostatní se zbraní v ruce. Velký důraz je kladen na psychologii, zločinci nejsou vykresleni jako vraždící monstra, ale spíše jako lidé, které okolnosti zavedly do úzkých. U každého případu je ukázána scéna z konce a pak se dozvíme, jak se vše seběhlo. Seriál bych ohodnotil cca 70%, nepodařilo se mu mě připoutat, a tak dávám ***. ______PLUSY: Seriál působí uvěřitelně, jednotka se neskládá z bandy Rambů, ale normálních lidí ______MÍNUSY: Místy nudné, klasická sestava jednotky (starostlivý šéf, ženská, černoch, nováček, který se chce předvádět) ()

MIK27

Výborné co se týká postupu (vyjednávání je super..), zbraní a jejich použití v určitých podmínkách, reálná výstroj a výzbroj. Konečně reálně ztvárněná speciální jednotka v seriálu i filmu.. Jen postrádám trošku barvitější a zajímavější příběhy.. ()

KcarlosK

Těžko říct co je na Flashpointu tak vyjímečného, ale líbí se spoustě rozdílných lidí v mém okolí. Žádná nablblá americká kravinka, ale poctivá představa o práci elitního policejního týmu. Každý díl jiný problém a pokaždé jiný a přesto stejný postup. A jde to i bez zbytečných velkých efektů. Stačí kvalitní herci, kteří to 'utáhnou'. ()

JARDAHONDA

Nový seriál přináší divákovi pohled na práci elitní zásahové jednotky, která kombinuje akci s vyjednáváním a nasazuje život aby osvobodila rukojmí a rozbila gangy.. Realistické, bez velkého klišé. Závěr = 100% ()

tomuleee

V oblasti speciálních jednotek prostě nic lepšího na TV obrazovce nenajdete. Už nám letí 4 sezona a úroven je pořád vysoká. Já hodnotím po 3 sezonách a 4 dílech 4 sezony 95% ()

Rosarka

Americké krimi seriály já naprosto můžu, ale tohle není jen tak ledajaký seriál, tohle je pro mě naprosto dokonale natočený příběh. V tomhle seriálu, jsem našla to, co už roky hledám. Naprosté uspokojení z filmu, či seriálu. Jedná se opět o velice reálné příběhy a případy. Jednotka SWAT je nejen zkušená, ale především ke každému případu a člověku přistupují individuálně a řeší ho s naprostým nasazením, opatrností a dávají do toho srdce, tak jak to lidé mají dělat. Nejedná se o žádnou Kobru 11, kde auta lítají vzduchem, nebo se skáče po autech a je to samá střílečka. Právě naopak, je to příběh založený na realitě, jakoby ho život sám napsal. A tím mě tento seriál naprosto uchvátil a hltala jsem každý díl,každý případ. Pro mě je také velice důležitá sympatie postav, abych se na seriál mohla dívat a zde jsou všechny postavy parádní a oblíbila jsem si je všechny. Tomu, kdo tento seriál natočil, patří obrovské díky. Doufala jsem v to, aby se nikdy nepřestaly točit další díly, ale to není možné. Konec byl uspokojivý a lepší závěr být nemohl. ()