Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Kanada / USA, (2008–2012), 53 h 4 min (Minutáž: 41–44 min)

Hugh Dillon, Amy Jo Johnson, David Paetkau, Enrico Colantoni, Sergio Di Zio, Michael Cram, Mark Taylor, Oluniké Adeliyi, Clé Bennett, Tattiawna Jones (viac)

Členovia torontskej špeciálnej taktickej jednotky zachraňujú rukojemníkov, zatvárajú gangstrov, zneškodňujú bomby...  Strategická zásahová jednotka - tak znie oficiálne označenie taktickej policajnej špeciálnej jednotky v kanadskom veľkomeste Toronto, ktorej poslaním a hlavnou úlohou je riešiť extrémne situácie, na ktoré „obyčajné“ policajné zložky nemajú dostatočný výcvik alebo výzbroj. Ide teda najmä o rukojemnícke drámy, bombové útoky čo zásahy proti po zuby ozbrojeným kriminálnikom! Koniec koncov, výbušniny, tasery, automatické pištole, nepriestrelné vesty, pancierové ochranné odevy, zbrane a zameriavače pre ostreľovačov, ako aj zvuková a obrazová technika slúžiaca na stráženie i sledovanie podozrivých sú takpovediac „základnou výbavou“ tejto jednotky. No nielen tie skvelé hračky, ale samozrejme aj – a to predovšetkým – intuícia, správny úsudok a schopnosť vyjednávať patria k dôležitým spôsobom riešenia tej-ktorej napätej situácie. Pretože na rozdiel od realite na míle vzdialených hollywoodskych trhákov si všetci členovia tímu bolestne uvedomujú, že páchateľmi nebývajú „obvyklí podozriví“, ale často úplne obyčajní, na prvý i druhý pohľad ničím zvláštnym výnimoční ľudia, ktorých k ich agresívnemu konaniu vyburcovala nejaká extrémna situácia, ktorej boli vystavení... (oficiálny text distribútora)

flanker.27

Samotné zápletky epizod jsou tak za tři, ale na čtvrtou to zvedá docela lidské hledisko seriálu, tedy že tu nejde o předvádění efektních honiček, naolejovaných bicepsů a akčních děv na úkor logiky děje. A když chce nováček machrovat, je náležitě zpražen. I když je to trochu nevděčná role, protože tam musí být za diváka, aby i paní Dymákové bylo jasné, proč to a to nejde a to a to jo. Na poli krimiseriálu docela slušné osvěžení. Update: V druhé sérii se bohužel už trochu moc tlačí na city a koncept "ne vždycky je ten s pistolí padouch" se mění na "ten s pistolí je taky tu a tam padouch". Update 2: A ve třetí sérii je to bohužel posílený ještě víc. Naštěstí pozdější díly jsou opravdu hodně dobrý, takže si to seriál u mě vyžehlil. ()

T2

po prvých troch dieloch spokojnosť, decentné podané, ľudské príbehy bez väčšej nadsázky a s citom, pozreté tri série a veľká spokojnosť stále si to drží dobrú úroveň a zaujímavé podfarbenie príbehov /80%/ ()

Dharter

Všechno potřebné je v tomto seriálu realisticky zobrazeno, a to bez zbytečných hlášek a hrdinství. Ve třetí sérii jsem pocítil menší úpadek, který je však vyrovnán několika epizodami. ✔ ()

Lacike

Videl som pred rokmi len prvú sériu a bolo to dosť dobré. Akurát v tej dobe bolo veľa kvalitných seriálov, tak som nejaký musel zredukovať a tento padol za obeť. Malo to dostatočne kvalitnú akciu, zaujímavé zápletky a sympatické postavy. Najviac ma prekvapil Enrico Colantoni ako uveriteľný drsný šéf špeciálneho policajného tímu. Na tento typ postavy by som ho predtým netipoval. Raz sa možno k seriálu vrátim a dopozerám ho. 7/10. ()

MoiJe

Komplet. Brala by som viac. // S1. Dostali ma, ani poriadne neviem cim. S2: Stale super, vadi mi ale privelke mnozstvo deti a teenagerov na strane pachatelov i moznych obeti. S3 a 4 fajn. S05E01 ako uvod do finalnej sezony masaker, dufam nas caka skvela sezona. ()

zablaga

Som prekvapená z hodnotenia ostatných čo sa týka tohto absolútne neoriginálneho seriálu, ktorého každá časť končí úplne dokonale tzn. nerealisticky a dá sa ľahko predpokladať....Neviem čo na tom kto vidí, videla som už veeeľa lepších možno aj s menším rozpočtom:-) ()

Marek1991

Nechápem, čo ľudia na tomto vidia, ja už ani nemám silu tieto veci komentovať, lebo od NCIS, cez všetky CSI a veci ako Kosti, či vrátane tohto je to celé na jedno kopyto. Keď hodnotím seriály, narozdiel od filmov nemám potrebu ich vidieť celé. U tohto by som to asi ani nezvládol bez ujmy. Tomuto dávam 40%. ()

Paxxx.cz

Tak jak to vypadá i na obrazovkách tv barandova se dá najít kvalitní seriál. Perfektní zápletky a skvělé nahlédnutí na policejní práci jako takovou. ()

Rakosnicek77

Trošku jsem se děsil toho, že seriál běžel na Barandově, nicměně jsem byl příjemně překvapený. Kvalita epizod je vcelku slušná a každá je koukatelná, takže mohu určitě doporučit... ()

Vojťas

Zase trochu jinak pojatý krimi-seriál o zásahové jednotce, kde je i každý díl svým způsobem jiný a přitom neskutečně zajímavý. Seriál jsem stále přehlížel, ale po české premiéře na TV Barrandov, jsem opravdu rád, že jsem se do něj pustil. ... Zbytek shlédnut s titulky a dosavadní 4 sezóny ode mě prostě ten plný počet dostat musí! ;-) ... Skvěle vymyšlené zápletky, zručně natočené akční scény a sžití se s postavami je zde nevyhnutelné. ... Kri-min-álky, Mentalista, Policejní odznak, apod. se můžou jít zahrabat! ()

O´Neill

Na zkoušku jsem stáhnul pět dílů s tím, že jsem si řekl, že to stejně zahodím. Opak se ale stal pravdou, a v seriálu jsem našel zalíbení. Postavy jsou skvělé, žádná mi není protivná, právě naopak, a celkově to propojení akčnosti, dramatu a psycho je opravdu skvělé. Jasně, pár věcí mě tady štve - jakože pokažde hned víme jak to bude končit, pro tuhle cestu se ale scénaristé rozhodli, a my jí můžeme pouze akceptovat. Taky by se docela hodilo aby konečně hodili i něco málo o těch postavách, trošku se zaměřili na jejich soukromý život. Doufejme že v dalších epizodách na které se rozhodně těším.--EDIT--Neskutečně mě to chytlo, a za jeden den padla celá první řada. Rozhodně seriál nijak nepolevuje na tempu, a skvěle se na něj kouká. Doufám, že to vydrží.--EDIT 2-- Po konci druhé série musím konstatovat, že se to stálé rozjíždí. Co se VIZUALICE týče, tak žlutozelený filtr působí dobře, a jsem na něj zvyklý zejména z Bayových filmů. Občas je zde bohužel až moc přehnaný..-----EDIT 3----- Po lehce slabším začátku třetí série to od zhruba čtvrtého dílů nabírá neuvěřitelné obrátky a jedná se o naprosto perfektní záležitost! A posledních asi 7 dílů graduji ještě více, a to už si člověk skoro řekl, že je to to na vrcholu. Zkrátka, ve třetí sérii, zejména druhé polovině, udělali scénáristi takovou práci, že se na nové díly těším stejně jako jsem se těšil na nové díly SG. Závěr druhé série byl hrozný - ne proto, že by díl byl špatný, ale proto, že díl byl ZATRACENĚ SKVĚLÝ, a pokračování bude až v létě. --> Seriál přesouvám do mých TOP. ------EDIT 4------ Protože čekání bylo opravdu dlouhé, byl jsem nucen shlédnout všechny díly odznova. A ačkoliv i Flashpoint má své slabší díly, je to pro mě stále jeden z TOP seriálů, a přiznejme si - který seriál ty slabší díly nemá? ()

Kwaichi

Prvá séria patrila medzi slabší priemer. Momentálne sledujem druhú sériu, ktorá sa už radí minimálne o triedu vyššie. Neviem či to má na svedomí len zmena réžie, no príbeh, priebeh zásahu a aj zápletka sa mi zdajú v druhej sérii "reálnejšie". Kebyže hodnotím len štvrtú sériu, hodnotenie by bolo rovných 4*. ()

carly

Dala som to za tyzden a bola to naozaj uzasne. A po vsetkych americkych krimi serial ako zavan cerstveho vzduchu. Skvele vykreslene a zahrane postavy a vztahy. Cely koncept teamu je velmi pozitivny a taktiez je pekne vidiet, ze rozhodnutia a ciny maju nasledky a tie nezmiznu do dalsieho dielu. A ze strelit niekomu gulku do hlavy nie je len tak. A zaverecne dva diely su fakt dychberuce. ()

miguel_111

Akčný seriál o elitnej jednotke policajtov v ktorom každý člen tímu ma srdce na správnom mieste a každý krok zásahu si radšej viac krát premyslia než idú bezhlavo do akcie a nestrieľajú vôkol seba ako nejaký kovboji a práve tieto spomenuté veci robia s tohoto seriálu unikát akčného žánru. Fakt je síce ten, že možno tvorcovia tlačia strašne na city skoro v každom diely, ale človek im to v pohode berie kedže herci sú strašne sympatický. Pre mňa 80% ()

markuc

Serial to neni spatny, idea je dobra, jen zparcovani trosku pokulhava. Herecke vykony i jednotlive "pribehy" jsou docela slabe na moznosti, ktere tento serial ma. Ale moje hodnoceni se tyka pouze prvnich sesti episod, treba jeste dojde k zlepseni. Po skonceni (?) prvni serie (9 dilu) souhlasim se svym predeslym hodnocenim, v podstate mne u serialu nic nedrzi dele - podivam se na par dalsich epizod nove serie a potom uvidim, zda to vubec stoji za to sledovat dale. ()

neoBlast

[První dvě série:] Flashpoint je takové ošklivé kačátko mezi seriály, tváří se hrozně brakově až béčkově, ale pod povrchem je hodně zábavné. Slušivý kamerový kabátek (+ silně zelenné filtry), velmi sympatické postavy (Colantoni je týpek, se kterým bych na pivko určitě zašel), jednoduché příběhy, atraktivní prostředí policejních vyjednavačů. To všechno k Flashpointu patří - na druhou stranu, ale nic víc. 1. a 2. sezóna 65 % ()

geklon

To co mě na kanadském seriálu o elitní zásahové jednotce bavilo, způsob vyprávění příběhů a nejednoznačnost dobra a zla, se v půlce 1. řady stává strašnou nudou a bídou. Jsem zvědavej jestli se další vývoj seriálu vážně povede tak zázračně vytáhnout, tak jak to tady většina z vás píše.... ()

Ichabod

Slušně natočený a atraktivní seriál nás zavedl mezi policejní ostřelovače a vyjednavače, což je mnohem zajímavější, než další kriminální seriál o tom jak se dá dopadnout zločince. Enrico Colantoni z Veronicy Mars je opět velmi sympatický, jinak jsou tu převážně nové tváře. Zásahy a psychika postav je poměrně fajn rozvinuta, ale přeci jen by to chtělo více akce (v tom seriál ztrácí nad detektivní prací, kde se hledají stopy i dny, zatímco zde jde jen o jednu akci která se odehrává někdy i jen minuty), protože to je to jediné co mne zajímá, ale každý díl má přes čtyřicet minut, se kterými si zas tak dobře poradit nedokáže. ()

Kangaxx

Jeden z mála seriálov, ktorému som ochotný aj napriek skutočnosti, že jednotlivé epizódy na seba obsahovo priamo nenadväzujú, udeliť vysoké hodnotenie. Výborné herecké obsadenie, kvalitne spracované zápletky bez zbytočného hrdinstva, s morálnym podtónom a snahou o reálne poňatie problematiky. ()