Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

Jizni Tlapa

Skvělý start sliboval kvalitní podívanou. Poměrně jednoduchá zápletka, vyšperkovaná dobře mířenou kamerou a inteligentním scénářem. Nevinná se ale provinila hereckým obsazením! Naprosto nesourodá hlavní dvojice, kde Krugerové potenciál a herecký prostor zůstal zastíněn Lindonovým nic neříkajícím charisma!! ()

plechulka

Skoro všichni tady píšou, že remake made in USA je lepší, akčnější - nemohu posoudit, zatím jsem neviděla - ale tady se mi naopak líbila právě ta počáteční pomalost a uvěřitelnost, že než se učitel rozhodne k akci a změně běžné existence v defakto zločince, není to ze dne na den ani z týdne na týden - a to mi občas z amerických ačních filmů nebaví - všichni chlapi jsou potencionální úžasní bijci - jen dostat příležitost.....! ....tak už jsem TŘI DNY KE SVOBODĚ shlédla a a jsem ráda, že na svém komentáři výše nemusím nic měnit - skutečně se mi tahle verze líbila víc ()

LadyPupu

Vida, čeho všeho je schopen na první pohled nudný učitel, když mu zabásnou manželku. Skvělá záležitost s českou stopou (Ivan Franěk v menší, nikoliv však bezvýznamné roli, potěšil). ()

marvan

Povedené znovuvzkříšení žánru noir, který už z podstaty věci souzní se zahořklou francouzskou mentalitou. Další příběh nevinného, kterého semlely kola establishmentu. Původní název Pour Elle (Pro ni) je vševypovídající, tentokrát ovšem láska nepřenáší hory, ale vydá se cestou zločinu. Jak jinak, když jejím objektem je Diane Kruger. ()

Pavlínka9

Co je schopen udělat zamilovaný manžel pro svoji ženu, která byla neprávem odsouzena do vězení? Dobré téma, skvěle natočené, výborné obsazení a hlavně pro mě bylo osvěžením, že to nebyl americký film, ale francouzský a tudíž se mi to autentičností líbilo ještě víc. ()

shantim

Dobrý příběh a dobrý film. Jednoduchý, přímočarý, dobře zahrané charaktery a nijak zbytečně natahovaný děj. Herci podali velmi dobré výkony a role byly díky tomu naprosto uvěřitelné. 77% hvězdiček ()

Master19

Nepříjemnost hlavního "hrdiny" ještě umocňuje nepovedený český dabing, takže tady není kde brát. Naštěstí tu je dobrý příběh a hromada drobných leč zajímavých komplikací a zjištění, které dokážou diváka bez kriminálního škraloupu zabavit. Závěr je důrazně nevyhnutelný, přesto potěšil. Příjemný neotřelý pohled do mysli člověka pod tlakem. Pokud se mi dostane do rukou remake, podívam se i na něj. ()

Kosmik 1

Tento příběh jsem už viděl v o dva roky mladším snímku Tři dny ke svobodě. Každý je mezi sebou srovnává, tak i já je trošku porovnám. Co se týče děje jsou oba, až na maličkosti, naprosto totožné. Čím se film liší je místo, lidi (rozuměj herci), hudba a teď to hlavní NAPĚTÍ. S tím si totiž americký remake dokázal poradit mnohem lépe a vytvořil naprosto dechberoucí podívanou. Zde to bylo pojato v klidnějším stylu, avšak nemůžu říct, že zrovna špatně. Nebylo to vůbec zlý, ani když jsem předem věděl, co se bude dít a jaký to všechno bude mít konec. Ale pokud mám vážně porovnávat, tak Tři dny ke svobodě vítězí na plné čáře. Jednak Russel Crowe v hlavní roli otce mi byl mnohem více sympatičtější a také samotný útěk jsem si více vychutnal v americké verzi. A o soundtracku ani nemluvě. Ale na druhou stranu zde zase musím vyzdvihnout herecký výkon matky (Diane Kruger) a přímočarost, jakou se film ubíral. S ničím si nebral servítky a zbytečně nezdržoval. Z toho vyplývá, že to pro mě nebylo lehké rozhodování, ale i přesto více fandím Russelovi. :) Oba filmy si však založím do své filmotéky. 85% ()

Autogram

Thriller ako sa patrí a Francúzi to zvládajú celkom iným štýlom, ako by to produkoval Hollywood. Netreba žiadne efekty, iba pár obstarožných áut, poloprázdny byt, nevýrazného hlavného hrdinu, v mojom prípade videné dokonca s huhňavým dabingom, a z toho všetkého sa dá vytrieskať atmosféra ako remeň, že tuhne krv v žilách. Jedine osoba, kvôli ktorej sa to všetko deje, nemá chybu hoci aj odetá vo väzenskej rovnošate. Neúnavnému záchrancovi prajeme len to najlepšie, či už v konfrontácii s políciou, mafiou alebo ako som sa pristihol aj pri myšlienke na vylúpenie banky. Skutočného vyriešenia úvodného zločinu a dokonca ani snahy o jeho riešenie sa nedočkáme, takže žáner krimi by som ihneď vyškrtol. ()

jenik71

Myslel jsem si, že to bude drama o marném boji nespravedlivě odsouzené ženy za vraždu. Ale ono je to z větší části o jejím manželovi, který vezme spravedlnost do svých rukou a dělá maximum pro to, aby jí dostal z vězení. Asi překvapí, že skutečná vražedkyně tentokrát zůstává úplně stranou a vůbec o ní nejde. Zato závěr je netradiční. ()

BuryGol

Pěkně mrazivej snímek o tom, co je člověk schopnej udělat. Jen škoda, že Diane dostala vzhledem k událostem tak málo prostoru. A Vincent...jak bych to jen jako chlap řek...měl bejt mladší, s více vlasama a hlavně bez "kotlet". No prostě...hezčí. Příjemně to uteklo a snad je jen škoda, že to neni podle skutečný události. ()

milancecil

Jak málo stačí a lidské bytí se zběsilou rychlostí rozjede po jiné, temné koleji, třeba jen být ve špatný moment na špatném místě a vše v životě uspořádané se tak náhle zpřevrací v kortmelcích, už vůbec není podstatné, co bylo, ale co nebude nikdy, jistě lze v takový moment propadnout zoufalství, ale také se může v člověku vzedmout odhodlání se událostem nepodrobit a z benadějně vypadající situace najít východisko, sice východisko nezákonné a způsobem provedení jen těžko divákům uvěřitelné, ale přece východisko a pak už jen záleží na síle, houževnatosti, odvaze a souhře zřetězených náhod, jen pak se život může navratit k svému původnímu poklidnému běhu. Velmi silný příběh s dechberoucí dramatičností, opravdu bravůrní drama. ()

herr_carter

Paráda..a film svědčící o tom, že remake filmu se málokdy povede (Tři dny ke svobodě byla bezduchá sračka a ať si každý tvrdí co chce). Tady jsem přesně zažíval to, co by filmový divák u takového druhu filmu asi zažívat měl - od začátku mi byli oba hlavní herci sympatičtí a od momentu zatčení Diane Kruger jsem Vincentu Lindonovi bezmezně fandil, aby jí za použití všech legálních i nelegálních prostředků dostal z té basy ven ! Konkrétně pan Lindon vlastně dělá tenhle film kvalitním filmem, jeho charakterní jízda dělá divy a inspiroval mě natolik, že jsem si asi 3-4 filmy hned přidal do záložek a v blízké budoucnosti mě neminou....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

jondoe

Solidna kriminalna drama o tom, ako zivot a osud dokaze par ludkom pripravit nemile prekvapenie. Hlavny hrdina, ktoreho zena je odsudena za vrazdu, ktoru nespachala sa rozhodne dostat ju von za kazdu cenu. Nie je ziadny superman, je ilen ucitel a obycajny clovek, ktory nikdy nemal nikdy problemy zo zakonom. Som rad, ze francuzke kriminalky si stale doveryhodne a nicim neprehanaju. Sychrava, chladna atmosfera vanie z takmer, kazdeho zaberu. Z hlavnu postavou divak sympatizuje a fandi jej az do uplneho konca. Je to takmer na plny pocet - zaciatok je vynikajuci a uplny zvratov, ktore divaka okamzite dostanu do deja. V strede to trosku spomaluje ale posledny patnast minut som takmer nedychal. Ak mate radi francuzske krimi z dramatickym pribehom, tak potom je Nevinna presne film pre Vas. ()

Kacula24

A to jsem si myslela jak The Next Three Days neni nějak supr film.. a von je zase jenom vobšlehnutej. Ale i když to nerada říkám, je vobšlehnutej dobře, ne-li líp. V americký verzi je daleko více napětí a akce, zde je spoustu "hluchých" míst.. Ale i tak dávám stejné hodnocení, přece jenom byli první a Francouzi jsou mi daleko více sympatičtí :) ()

Billie777

Mírně nadprůměrné akční drama. Líbily se mi i herecké výkony, bylo to napínavé, takže rozhodně příjemná podívaná, kterou nic nezkazíte. ()

klukluka

Ještě to neskončilo, ale to je jak nějakej film s Charlie Chaplinem..? Dyť je to celý jakýsi zrychlený..? A ta východiska... Profesor na VŠ, novinářka, do toho ta ohromná vášeň, hrdelní zločin...pohádky já nerad. :((( ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (viac)

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (viac)