Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

tomino28

Musím se přiznat, že jsem od tohoto filmu čekal víc...po jeho skončení jsem se neubránil pocitu, že celý ten nápad na natočení loutkového filmu je sice u nás velmi originální, ale zato nevyužívá svůj potenciál naplno. Pořád to stačí na nadprůměr, ale prostě mě ten film o svých kvalitách úplně nepřesvědčil. ()

Elassar

Naprosto nevšední film a nejen na naše tuzemské poměry. Vizuální detailní a velmi nápaditý skvost doplňuje zajímavá dějová linka, skvěle nadabované postavy (Macháček a spol - a i kritizovaný Z. Svěrák se mi líbí, hold mám pro něj "slabost") no a hudba též. Pan režisér je stejně skvěle nevšední jako tento film a za svůj počin má ode mě 4 hvězdy. Tu poslední zatím nepřidám, neboť mi utekl krapet začátek, takže možná jsem nebyl do film správně ponořen, ale i tak trio Svěráků a skvělého týmu kolem nich vytvořilo kouzelný snímek. ()

honzzaq

Děti s vadou řeči by neměly dabovat plyšové hračky a režiséři kvalit Jana Svěráka by neměli točit průměrné scénáře. Je totiž škoda, když originální filmy selhávají kvůli podobným "banalitám", které mohla eliminovat preciznější dramaturgie. Oceňuju snahu jít vlastní cestou, i když animace mi úplně nesedla a loutky se zdály jakoby bez života (v porovnání například se Snem noci svatojánské, Puppet Masterem nebo Dolls). Atmosféra fantaskního lesa je i díky precizní kameře skvělá, o to víc ruší rámování reálným světem, které je hlavně v závěru hodně laciné. Nejvíc mi ale vadil plytký děj a jeho vykalkulovanost pramenící ze Svěrákovy neschopnosti rozhodnout se, pro jakého diváka chce vlastně točit. Kdyby film odsýpal stejně jako trailer, byla by to pecka. ()

Hanz_knife

Dost nuda, možná leda pro ty děti. Rozhodně se nejedná o proklamovanou zábavu pro děti i dospělé, dvakrát jsem u toho usnul a to mě ještě dlouho držel hlas Svěráka. ()

Tuty

Nuda, občas nějaký vtipný nápad s narážkama na dnešni kulturu, a.... nuda. Technicky je to pro mě spíše exotický než kvalitní, nicméně alespoň originální. To je asi tak vše. ()

FILMOVKA

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na uspávající hlas pana Svěráka, který mi k jedné z hlavních postav moc nesedl, ale poměrně rychle jsem si i zvykl na nepřirozené pohyby loutek, které se pohybují příliš uměle. S celým pohledem na příběh a jeho výtvarným řešením jsem se kupodivu ztotožnil a přijal ho. Nakonec je z toho pěkný odpočinkový film Svěrákovských jazykových hříček. ()

blekekeke

Je to asi přeci jen pro děti, a nebo se na tohle divák musí řádně spravit nějakou psychotropní látkou ... Už v půlce jsem měl sto chutí Kukyho netrápit a zašlápnout ho kanadou. ()

Radek273

Snímek vytvořený na postavičkách typu "co dům a příroda dali" je bezva nápad, navíc s ekologickým podkresem jako bonus. Ovšem co film sráží, je neuvěřitelně umumlaný dabing, přičemž mnohdy vůbec není rozumět na slovo. Zároveň koncepce odpovídá spíše dětskému publiku, ale z ničeho nic se tu objevují nevhodná slova (sex, kadit). Tyhle nepochopitelné chyby s ohledem na těžkou práci animátorů zbytečně výsledný dojem sráží. O to nesmyslnější je pak hodnocení v porovnání s Lichožrouty o pár let později. ()

Tomas_PO

Veľké prekvapenie v podobe filmu, resp. rozprávky z pera Svěráka, o ktorej som vôbec netušil. Neuveriteľná fantázia, zmysel pre detail, rozprávkový príbeh, a to na oboch frontoch, a k tomu majstrovské až remeselne precízne stop-motion spracovanie a samozrejme nezameniteľný hlas charizmatického Svěráka staršieho. Na balanse medzi štyrmi a piatimi hviezdami, a to kvôli občasným scénam, kde sa dialógy na sekundu-dve akokeby zaseknú. No na Českú kinematografiu tak výnimočný počin si napokon 5 hviezd zaslúži. ()

Pinochio

Po dlouhé době jsem byl na českém filmu a tentokrát nelituji. Děj hezky ubíhá, občasné vsuvky z Ondrova života neotravují, spíše dodávají příběhu celistvost. Proč nedám 5* je pro mě zbytečných 10 minut. Kdyby příběh skončil v okamžiku kdy Ondra vypráví o tom jak se Kuky vrátil, dal bych 5, takhle dávám 4 kvůli závěru pro mě trochu šitém horkou nití a zcela zbytečným. ()

Celda

Úžasná podívaná na kouzelný svět lesních stvoření. Civilní dabing obou Svěráků je snad vůbec nejlepší na celém filmu. To molotov: necitlivá řešení nebývají ta správná. ()

platzman

Kouzelný filmík, místy jsem až nevěřil, že to nepsal Svěrák starší (no a místy jsem tomu zas věřil, co se dá dělat:) Naprosto nechápu komentáře shazující "dabing" Svěráků, podle mě právě skvěle sedí. Byl bych moc rád, kdyby se film povedlo i vyvézt, bavím se představami, kdo by jej mohl třeba pro anglofonní země namluvit. Alan Rickman = Anuška ? :D ()

OnCal

Film pěkný, ale příliš rozmazaný. Fotky v makro režimu vypadají pěkně, ale udělat takhle celý film, to není úplně příjemné. ()

gostly

Velice vydařená pohádka, která přímo čiší nápady. Doufám, že podobných nápaditých snímků bude jen přibývat. V porovnání s připitomělými americkými animáky typu Shrek, Úžasňákovi a jim podobnými, je "Kuky se vrací" uměleckým dílkem které jednoznačně ve všech směrech drtí studia Dreamworks a Pixar pod koly lesního vozidla kapitána von Hergota. ()

R.Drson

Vypadá to jakoby se nebyl Jan Svěrák jistý, pro koho chce tento film točit. Nad příběhem o dětské fantazii stojí jakýsi přísný učitel, který moralizuje a poučuje a snaží se film přiblížit dospělým. Těžko říci, jestli film děti zaujme (v kině jsem byl přesvědčen o opaku). Trochu mě překvapila jakási tmavost a nedokonalost makro záběrů, které jsou u Svěrákových filmů trademarkem kameramana Smutného. Každopádně řemeslo je na výborné úrovni, ale příběh ani herecké výkony mě nezaujali (sám Zdeněk Svěrák přiznal, že s dabingem postavy Hergota není spokojen). ()

Kriss_tyna

Krásné, jednoduché, nové, pohádkové.. leč přesto bych na to děti nevzala.. Prvotně trochu zvláštní, až smutný, děj se obrací v napínavý boj o přežití s vtipnými hláškami známých hlasů, které po celou dobu dávají filmu ten správný říz.. Některé scény ovšem působí trochu křečovitě a jejich skrytý význam dětem rozhodně unikne.. Postupné rozbalování děje ukáže krásu dětské fantazie, která Kukyho celou dobu šťastně doprovází.. ()