Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

ivan_drago

...ne příliš hluboká sonda (i když sond so šedé kůry mozkové je tu habaděj) do psyché skupiny lidí, kteří se mají povraždit... zastopupeny jsou všechny demografické skupiny a tak zde narazíme na všechny somatotypy chování, od racionálně uvažujícíhc do okamžitěsezemnestávávraždícímaniak... ()

Sfinkter

Prvoplánové exploze hlav bez většího smyslu s pochybnou zápletkou, ale svižným tempem. V rámci krvavých "sociálních experimentů" určitě vyhrává The Platform. ()

Ryuuhei

Pohodová vyvražďovačka, která se drží známých kolejí rádoby Battle Royale. Uzavřená skupina lidí, kteří nemají na výběr a musí se navzájem povraždit, jak jim káže tajemný hlas. Hlavní hrdina, kterému nikdo nevěří, že jde zřejmě o vládní experiment, nebo skupina záporáků, kteří své psychopatické podstaty plně rozvinuli až tehdy, kdy vůle přežít převládla nad všemi emocemi. Škoda, že se kasty dělily vyloženě na ty hodné a zlé a na jakékoliv další konflikty se už moc nedostávalo. Na druhou stranu jsem si ani jednou nemusel klást otázku, proč nezkusili to a nebo tamto, aby se jim případně podařilo uniknout - zkusili v dotyčné situaci prakticky vše, co dovolovalo vybavení a možnosti. A to se taky dostávám k tomu, že tím opravdu inovativním prvkem je kancelářské prostředí a mnohdy velká improvizace, koho a hlavně čím lze zabít. I tady mohla být větší tvořivost, ale to už by z toho byla komedie. No, a tou rozhodně snímek není - je krvavý, stísněný a neskutečně depresivní. Na film jsem se dlouho zdráhal podívat, ale jakmile jsem sám dostal pomyslnou kudlu do zad, konečně mě to příhodně naladilo a rozhodně nelituju. Film měl mnoho rezerv a mohl stejně tak mnoho udělat lépe a zajímavěji, ale v rámci subžánru zvlášť nezklamal a do poslední (a velice zdařilé) minuty zkrátka bavil. ()

Johnny.ARN

Uf, stále som čakal nejakú pointu na druhú. Záver fajn, myšlienka fajn, veľa krvi, napätie, vyjebanie s nováčikom a samozrejme rozumná minutáž. Nenudí, skvelá na výplň času. 3 z 5 ()

TKKMR

Greg McLean ani tentokrát nesklamal a ukázal, že s ním ako s hororovým režisérom treba počítať. Oproti jeho predchádzajúcim, síce krvavým, no scenárovo predsa len jednoduchým filmom je The Belko Experiment v istých ohľadoch o čosi prepracovanejším dielkom. PS: Nevie niekto náhodou na akú adresu sa posielajú žiadosti o prijatie do zamestnania do Belko Industries? Vopred ďakujem. ()

Quen11

Výborný námet na hororovú komédiu. Bohužiaľ to tu nedostaneme. Po celý čas sa to tvári ako seriózny sociálny experiment, ktorý má pokúšať divákovu morálku. No koniec koncov nemá absolútne čo povedať. Len lacne navnadiť na možné pokračovanie. Nezaujímaví herci, ktorí sa zabíjajú nezaujímavými spôsobmi. O nude sa nedá veľmi hovoriť, no takýto nápad si zaslúžil oveľa zábavnejšie spracovanie. Ehm..Battle Royale...ehm. Na tomto filme ma asi najviac desili tie španielske covery známych pesničiek. ()

Mishqo

65% ... Belkov experiment zase raz ukázal, že vo vyhrotených situáciách je v ľuďoch dominantný pud sebazáchovy a sú schopní urobiť hocičo pre svoje prežitie. V rámci žánru celkom slušné. A známe hity prespievané v španielčine boli popiči! ()

VanTom

"Defilé" rozličných zaměstnanců v odizolované kancelářské budově slibně odstartovalo behaviorální "lidský experiment"… jenže pro něj filmaři nic moc extrovního nevymysleli. Fázi hysterčení rychle nahradilo vyvražďování přátel a kolegů, ovšem v nikterak světoborné formě, pořadí či stylu. Nudný "dušínovský" hlavní pitoma, které ze všech sil zachraňuje 30 lidí, i když jich tím zabije 60, mě dost štval (aspoň se v závěru trochu rehabilitoval, jak dal věznitelům ochutnat jejich vlastní meducínu). Stejně jsem málem šel s hodnocením o stupínek níže. ()

zdenny

Jaké, do prdele, těžké morální úkoly? Prostě jich zabijte třicet nebo my vás pozabíjíme šedesát. A nakonec stejně zbyl jen jeden a vyhrál, i přestože vítěz měl být ten, kdo má na svém kontě nejvíc zabitých. Určitě, dle mého soudu, ne ten, kdo vydržel do konce – jako jediný!!! Srandovní byl konec s bouchacími kuličkami. Ten chlap musel být kouzelník nebo nějaký olašský Stojka, když to tak dobře uměl s kapsami druhých. No a absolutní závěr byl pro mě dovršením této komedie. Samozřejmě mi bylo jasné, jak to po otevření dveří dopadne, protože to je jen ubohý pokus tuto sračku nějak ozvláštnit. No a vy někteří se můžete těšit na semifinálovou vyřazovací část. Celou dobu jsem spoileroval, protože to je vzhledem ke „kvalitě“ tohoto díla úplně jedno ()

lykan9

Experiment Belko je slušný zábavný akční thriller narvaný poměrně dost známými seriálovými herci. Podle toho to i vypadá. Čiší z toho kýčovitost, malý rozpočet, ale na druhou stranu se spoustou krve a násilí. Snesl bych i pokračování, i když si myslím, že by dopadlo mnohem hůře. ()

ghatos

Prvoplánovité primitivní pseudopsychologické porno, které se jen nimrá pouze v jedné věci. Nebyla to ani hra, ani zkouška, ani nic podobného...jen vybíjená. 39%. ()

Jaro.Krafcik

Iný masaker, na spôsob saw alebo escape room. Len mi tam chýbali nejaké tie pastičky. Mohlo to byť viac premyslené. Ale taká jednohubka.. s dobrým nápadom môže byť. Ako dosť brutál. 4* ()

Skeksis

Konečne niečo bez zbytočnej sentimentality. A - áno - škoda nábojov. Film nebol zbytočne dlhý, vraždy boli tak akurát, nápad bol dobrý. Pomerne jednoduchý príbeh, ale plný detailov, ktoré zaujmú. Keby som robila v takej firme ja, tak ich asi zabijem rovno všetkých a film by sa skrátil na desať minút. ()

Kurikmoon

Experiment, kde je dopredu určené, že môže prežiť len jeden...? Tak to je len prvoplánové hranie sa na... Ale, keďže vo väčšine z nás drieme zvedavosť ako čo dopadne.... vo väčšine to i dopozeráme. A to, čo môže byť prínosné, je diskusia o ... A preto len takéto hodnotenie. Aj keď za udržanie pozornosti by film mohol dostať i ****. ()

zsn

Takových filmů už bylo a vše má svůj původ ve vědeckém Stanfordovo experimentu. Zavřete lidi do jedné místnosti a zabijí se - to je v praxi ta teorie člověka jako "společenského tvora". Nepotěší. Neurazí. Krev a obnažený mozek neurazí rovněž. Nicméně hluboký podprůměr. ()

Forsberg11

Tento štýl hororu mne maximálne sedí. Takže hneď od úvodu som bol naladený na tú správnu vlnu a vedel som presne, čo od filmu čakať. No a keď sa ešte potom objavili také tváre ako Michael Rooker či Tony Goldwyn nebolo o čom. The Belko Experiment v pohode dokázal zabaviť, nič viac sa od toho čakať nedalo. Nie sú tu takmer žiadne hluché miesta a každú chvíľu sa niečo deje. Na druhej strane to ale nie je nič originálne, takže netreba mať prehnané očakávania. Kto má rád kvalitné žánrové horory, príde si na svoje. 70 %!! ()

herr_carter

Sice se tu za 88 minut vyskytne asi 364374 béčkových prvků, i tak se ale jedná o svižnou vyvražďovačku alá Saw.................moje hodnocení = 6 z 10. ()