Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

xx66xx

Vauuu tak 151 dílu za sebou chtěl jsem dat 4 hvězdy ale postupem času,rudy john super lakadlem seriálu a tento si zaslouží 5 hvězd ()

Jimmosaz

Ty hvězdičky dávám hlavně za Páťu - sympaťák, s Terezou se k sobě hodí. Taky se mi líbí ten nápad, honba za geniálním zločincem, ostatní případy jsou jenom rozptýlení, ale také nenudí. Zbytek týmu je taky v pohodě. A Patrick je tak suverenní, že menší hodnocení dát nemůžu. :-))) ()

andreas_tool

I díky Patrickovu humoru a sarkasmu pro mě jedna z nejlepších seriálových detektivek. A hodně zpětně vysvětlovaných postřehů mentalisty dává smysl. Díly Na FBI už mi nepřijdou tak silné, ale i tak 90% v daném žánru. ()

PanIncognito

Tento seriál je tou pravou zábavou. Nejde totiž o klasickou kriminálku... zde se vše točí kolem propracovaného charakteru titulního hrdiny. Osazenstvo je výborné, avšak nejvíce exceluje Simon Baker, jehož výkony jsou neuvěřitelné. Nejde si ho neoblíbit. Co se týká příběhu a zápletek v seriálu, lze hodnotit na výbornou. K oddychu je seriál ideální. :) (viděno s dabingem) ()

jjemi

Arogantní sebestředný floutek – tak na to se nebudu dívat! Když seriál opakovali byla jsem jinak naladěná. Sledovala jsem floutka s nadhledem a bavila se. Stoický Cho, přitroublý Rigsby, krásná a inteligentní Van Peltová, …To vše korunováno okouzlujícím úsměvem. Neřešila jsem věrohodnost, kriminalistické postupy atd. Byla to zábava, relaxace, estetický zážitek a často i sranda. ()

MatoVMartin

Mám rád (asi ako každý) počiny ako je Mentalista, kde jeden svojou jasnou výstrednosťou uchváti všetkých okolo... príklad Monk, tak aj Jane. Myslím že seriál naozaj podarený, Baker sa sem hodí ako riť na šerbel, ten jeho tajomný salámový "nadvecou-ský" úsmev... ALE; s Redom Johnom to ku koncu už docela dosť preháňali, tento seriál mohol mať 3 série a bolo by to oukej, nuž ako vždy € a sledovanosť víťazí, posledná séria bola natočená len... ani neviem prečo. Hviezda dole kvoli zbytočnému naťahovaniu a poslednej sérii. Ak chcete detektívku s podareným týpkom, ktorý je nad vecou tak ste na správnej adrese. ()

laurinq

Fantastická kriminálna séria prepojená s psychológiou ľudí a ako o nás vlastne naša tvár všetko prezradí. Kto by netúžil vedieť tak čitať v ľuďoch? A o tom slovenskom fantastickom dabingu Petrom Kočišom sa ani nevyjadrujem. Toto je jeden z najlepšie nadabovaných seriálov na sk/cz scéne. ()

Kakarinka

Kolik z lidi, co tu hodnoti a komentuji, videlo alespon jednu serii? Kazdy dil zajimavy a propracovany. Skvely vyvoj, zasadni vec nastane drive, nez na konci serialu a opravdovy konec je stastny. Presne, jak to mam rada. ()

EricNor

Mentalista me hodne bavi. Libi se mi ta svoboda Thomase Jana. Je to rebel. Ostatni postavy jsou dostatecne zajimave abych je chtel sledovat. Jediny, kdo me tam nebavi a ci osud je mi ukradeny je agentka Lisabonova. Kvuli ni 70% ()

Frankkie

Dneska jsem se zase vratil k Mentalistovi a zaclo me to bavit jako nikdy.. Simon Baker se do role mentalisty hodi vic nez kdokoliv jiny a zmocnil se ji jak nejlepe mohl.. moc me bavi jak podle psychologie odhali cloveka.. nebo podle řeči těla.. serial je dost podobnej Dr.House asi proto me to tak bavíí! kecy typu ze je to nuda a resi stale stejne pripady tak ne asi kdyby to nenatahovali tak asi zadnej serial nebude mit vic jak 2 sezony! ()

ma.h.ma

myslienka skvela... prevedenie vsak sialene zaostava... z pociatocnych takmer 5 hviezdiciek to v mojom vnimani kleslo takmer na hodnotenie ODPAD! a to som vydrzal sledovat diel po diely az do zaciatku siestej serie... potom, ked uz zacali "vnucovat" Red Johnov... jednoducho som to musel vzdat... v podstate mi uz bolo uplne jedno, kto je tym tajomnym vrahom a ci ho vobec Patrick Jane zabije, aby pomstil smrt svojej manzelky a dcery... ako raz spomenul v jednom predoslom diely - ked si mrtvy je ti jedno, co ci si ta ludia pamataju alebo nie... ergo, ci ta pomstia za tvoju smrt, alebo nie... a rovnako vnimam aj jeho tuzbu po pomste... je mi to uplne ukradnute... a nebyt, z mojho pohadu, charizmatickeho vykonu Tima Kanga, alias stocikeho agenta Choa, tak tento serial zavrhnem do kategorie ODPAD! ()

woody.birch

Nejspíš by to bylo i za slušné čtyři hvězdičky. Jenže výběr Robin Tunneyové chování její postavy celý dojem tak nějak sráží dolů. ()

kicsim

Momentálne som sa namotal na tento sérial. V skratke herci predvádzajú svoje umenie v najlepšie im svetle. Rigsby a Choe dávajú niekedy také hlody, že nemôžem z nich. Za to postava Patrika Jane je brilantná vždy sa teším ako rozluskne prípad aj ktorý sa tvári ako najťažší oriešok. Vždy ho vyrieši s noblesou a umom čo dáva príbehom neobyčajne čaro. ()

pantokrator

Kterýkoli díl může být zábavný, ale po nějakém čase začně krutě otravovat stále opakované schéma: Patrikovi kolegové jsou zase a znovu zaskočeni tím, že měl pravdu. A Robin Tunney se imrvére ksichtí jako zapařená píča. ()