Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa DIATOR05 k tomuto seriálu (2)

Mentalista (2008)

Na tento seriál jsem zhlédl na doporučení od kamaráda, kterého jsem donutil podívat se na Sherlocka. Když jsem čekal jeho reakci ve smyslu, že je to úžasné, po prvním díle řekl: "No, to je jak Mentalista". Tudíž jsem se podíval na Mentalistu s myšlenkou toho, že bude stejné kvality jako Sherlock. A možná toto byla chyba. V pilotním díle se mi nedostalo takové kvality na úrovni Sherlocka, jak jsem čekal, nýbrž v o polovinu kratším času vyřešení záhady bez pomoci divákům zorientovat se v tom, co si hlavní postava myslí a co dělá, jak bylo v Sherlockovi zvykem. Po pilotním díle jsem byl zklamaný z výsledku, protože jsem čekal daleko víc od televizního seriálu, a to byla chyba. Každopádně při zhlédnutí první série jsem se neskutečně bavil a bral jsem to jako televizní "spin-off" seriálu Sherlock. Mentalista, který řeší vraždy za pomoci jeho inteligence a originálním způsobem dopadení vraha + nakousnutí Rudého Johna. Navíc epizoda s odkazem na Daredevila byla a je mou nejoblíbenější. Pak ale nastal zlom - při druhé, třetí a čtvrté sérii však plamínek zábavy vyhasl. Většinu dílů jsem průměroval, jelikož to bylo pořád to samé dokola, stejné vraždy jen v jiném podání, odhaloval jsem vrahy už při první ukázce postavy, jediné dobré díly byly s Rudým Johnem a těch bylo hodně málo. Poté ale přišla pátá série, kdy nevím jak, ale znovu jsem se neskutečně bavil. Mnohem víc dílů o Rudém Johnovi a epizody byly více originální, a to nejen ty s Rudým Johnem. Šestá série je pro mě oříškem, protože odhalení Rudého Johna bylo pro mě velkým zklamáním. Ano, čekal jsem to větší, propracovanější a víc emocionální, bohužel jsem se zmýlil a toto mi nestačilo, 5 sérií po stopách Rudého Johna dopadne takto. Avšak to, co pro ostatní už není Ten Mentalista, pro mě bylo naprosto úžasné. Nevím čím, jestli režií, scénářem, nebo kvalitou obecně, ale díly jsem si neskutečně užíval, i přes dle mého na první pohled o dost horší postavy, než jsme znali. Asi to bude tím, že jsem si postavy trochu oblíbil, ale sedmá série je dle mého absolutní strop a přál bych si jí 3x delší, každý díl neskutečně originální s vizuálem připomínající film. A nakonec tu máme konec celého Mentalisty, a když má seriál skvělý závěr, většinou pro mě emocionální, či s napůl otevřeným koncem, tak to pro mě seriálu extrémně přidá. Kdybych věděl přesně do čeho jdu, nemusel se dívat na dle mého průměrnější série 2,3,4 a odhalení Rudého Johna by bylo pro mě osobně lepší, dal bych tomu možná i tu 10. No, jelikož to tak nebylo, tak po zprůměrování celku, tomu dávám 8/10. ()

Krevní msta (2009) (S01E16)

Nejlepší díl celého seriálu, naprosto dokonalý. (Byl tam zmíněn Daredevil, automaticky nejlepší seriál v historii) ()