Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Axident k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2008) (S01)

Tvůrci prostě a jednoduše trefili hřebíček na hlavičku. Použili nikoliv originální, ale o to funkčnější model velmi precizního castingu, kdy obsazení rolí a především chemie mezi postavami naprosto dokonale funguje, jednotlivé charaktery si rychle oblíbíte a samotné detektivní kauzy jsou, jako u podobně koncipovaných seriálů, druhořadé. Jakmile přestanou a vystupují víc a víc do popředí (od druhé série, ...Red John) a začnou scénář dělat temnější na úkor vtipu a nadsázky, ubírají dost znatelně Mentalistovi na kvalitě, protože ho posouvají příměji do žánru ryzí kriminálky, kde o to víc vynikne neoriginalita a tuctovost hlavní kriminální linky. ()

Season 2 (2009) (S02)

Druhá sezóna už byla o poznaní nudnější, fádnější a zaměnitelnější s jinými detektivkami, ubývá totiž svěžesti, které přinášela ironie a sarkasmus a osobnost neomylného Patricka. Jakmile se otevře Red John, to dobré, co na Mantalistovi bylo mizí v klišé běžných detektivek. Silnější zážitek už je spíš úžasně strohý, mazácký projev Choa, než často vyschízovaný Jane, co je čím dál víc osinou... ()

Season 3 (2010) (S03)

Já, bohužel, nejaem pro dávání humoru na vedlejší kolej, protože ten jediný, spolu s dost skvělým obsazením, byl silnou nadhodnotou Mentalisty. Ta se ovšem posunem k 'važné detektivce' vytrácí a pro mě je to špatně. Jak jsem byl nadšený z první série a v rozpacích z druhé, třetí už mě skoro ani nebaví. ()