Ondine

• Česko Ondine (viac)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Občas sa mi stane, že si pusím film od ktorého nič moc nečakám a on mi celkom prekvapivo sprostredkuje perfektný divácky zážitok. To sa mi teraz po dlhšom čase prihodilo i v prípade írsko-amerického koprodukčného snímku "Ondine". Bol to zaujímavý, príjemný, kvalitne natočený romantický film s nevšedným, poetickým, mierne mysterióznym príbehom. Zaujala ma tiež i skvelá kamera, atmosferický soundtrack, pôsobivé prírodné lokácie, vysoko profesionálne herecké výkony a výborná réžia. **** ()

kareen

Je zajímavé, že se mi ve filmové výzvě sešly hned dva filmy s tématem mořské panny. A bohužel mi ani jeden z nich tak úplně nesedl. Úžasná irská příroda i hudba je fajn, to beru, jen to ostatní už na mě tak nezabíralo. Snad je to tím, že obecně nejsem moc na podobná melodramata a taky mě zrovna netankujou přechytralé nemocné holčičky, případně dialogy typu „každý potřebuje naději... bojím se doufat“ apod. Na druhou stranu oceňuji, že to nebylo nijak přeslazené, to bych od Jordana ostatně ani neočekávala. Jen ten konec bych nechala víc otevřený. Filmová výzva 2016 ()

Davies182

No co si budeme povídat: ohromné zklamání! Absolutně nezáživný a nudný děj vypointovaný konec rozhodně nezachrání, stejně jako osobitá režie a chvalitebná atmosféra dobrý snímek taktéž nedělají. Farrellovy komické (nejsem dost zlý na to, abych napsal "trapné") obličeje mi lezly na nervy - to měla být nějaká pocta Melu Gibsonovi? Dialogy malé dcerky tak podivné, jako by snad byly vytaženy na světlo z těch nejtemnějších mořských hlubin... Nebudu pokračovat, čekal jsem asi jiný snímek :-). Nicméně hudba, (polo)nahá Alicja a ten konec... to ušlo. Takže Coline! Chceme V Bruggách 2! P.S. Pohlavek směřuje na adresu Palace Cinemas (Anděl). Opět. Byl jsem v tom kině počtvrté za půl roku, a znovu problémy. K vysílání ve 4:3, roztrhlému plátnu, ztemělému obrazu nebo vysílání bez zvuku se nyní přidalo neošetřené vypadení kotouče před koncem filmu. Hnus, velebnosti! Nesmírná hanba a ostuda a zároveň tedy vřelé díky za zlatý CineStar!!! ()

Tsuki

V podstatě to byl zajímavý film s mírně fantastickými prvky, ale... (spoiler) kdyby se tyto fantastické prvky ukázaly společně s příběhem o selkiích jako pravdivé, bylo by to mnohem lepší. Takhle přišlo ke konci mírné zklamání a na první pohled mystický příběh se proměnil v docela obyčejný. Fantasknost tedy naprosto zabita. (konec spoileru) Film ale aspoň slušně držel úroveň napínavosti, a tak byl až do konce koukatelný a nenudil, přestože se tam toho moc nestalo. Hodnocení však ještě krapet snižuje Colin Farrell, i když to není jeho vina. Tento herec je mi totiž vrcholně nesympatický v každém filmu, takže tohle je bohužel jen a pouze z mého subjektivního pohledu. Bez urážky. ~(3,0)~ ()

Arachneuss

Ifa má jedno strašně chytlavé motto: „Věřte na víly, Temnou stranu Síly a svou vlastní fantazii!” Na Temnou stranu Síly jsem začal věřit díky lehkému geekovství Star Wars univerza, fantazii využívám při odborných předmětech ve škole a na kouzlu víl (hlavně mořským) jsem propadl až díky Ondine Neila Jordana. [MFFKV] ()

• Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)
  • Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach a ostrovoch v írskom grófstve Cork. (MikaelSVK)
  • Herečka Alicja Bachleda a Colin Farrell jsou partneři nejenom ve filmu. Seznámili se na natáčení tohoto filmu. (NGP)