O tom, jak až rozvod přesvědčil manžele, že se mají doopravdy rádi. C. Grant a I. Dunn v prvním ze tří společných filmů. (KIT.HL)

kaylin

Krásný film, kde je zase jednou strašně moc vidět, jak je důležitá chemie mezi herci a samozřejmě i mezi herci a jejich režisérem. Leo McCarey ukazuje, jak je dokonalým režisérem pro komedii a jak dokáže vést hvězdy k tomu, aby vás skutečně bavily. Jedna z těch komedií, které jedou a nezastaví se a vás baví se dívat každou minutu. ()

PogoJoe

Nejvíc se mi líbil Mr. Smith (čili pes). Zatím nejhorší film s Carym Grantem z 11, které jsem doposud viděl. Až na pár ojedinělých a roztroušených výjimek vůbec ne vtipné, spíše takové divné, nekonzistentní a přešlapující na místě. Nedivím se C. Grantovi, že se mu scénář nelíbil a snažil se z role vyvázat. Tahle "komedie", kde je od začátku patrné, jak skončí, mě nebavila. ()

Lucjen

Prvá spolupráca Irene Dunne s Cary Grantom, určite lepšia ako "My favorite wife" ktorá sa pokúsila zopakovať, neúspešne, tento. "Cirkusové" zvieratká, Mr. Smith a čierna mačka sú super a na film nezabudnem hlavne kvôli dvom úžasným scénam. Cary a Irene bojujúci o priazeň Mr. Smitha a jazda na policajných motorkách po "nehode" :) Skutočne som sa nasmiala a jediné, čo ma mrzí, že Carymu sa taký vtipný nezdal. ()

Foma

Chvílema hodně zábavná komedie se skvělým Cary Grantem a opravdu vynikající Irene Dunne, která přece jenom není dnes vnímána jako velká hvězda typu Barbary Stanwyck, Claudette Colbert nebo Katarine Hepburn, ovšem podává skutečnej komediální hereckej výkon, jakej se u hereček vidí málokdy. ()

Martin741

Gary Crant sa az tymto filmom stal hvezdou Hollywoodu, dovtedy sa zvili kadejako, i v divadle tusim bol. A to mi jakysi cyp tvrdil, ze ani picu nezozeniem komedie Garyho Krenta z 30. a 40. Rokov. 78 % ()

Mol

LEND AN EAR, I IMPLORE YOU, THIS COMES FROM MY HEART: I'LL ALWAYS ADORE YOU, 'TILL DEATH DO US PART! Příjemná oddychovka s výtečným Carym. Filmeček je roztomilí a v některých scénách i vysoce vtipný, ale od chvíle, kdy Lucy přišla na banket za sestru Jerryho, tak jsem měl sto chutí ji dát facku. Zkazila na co přišla, i když to bylo ve jménu lásky. Hodně povedená byla scéna s komorníkem "Kato" a jeho jiu jitsu, následovaná trapným Jerryho rozsekáním se na židli. Další taková byla s Jerryho přítelkyní, která předběhla Marilyn Monroe o dobrých pár let a pak ještě scéna v Lucy-ině bytě, kde se všichni kluci setkali. Konec dobrý všechno dobré. ()

Mishqo

príjemná zmena oddýchnuť si od súčasných sračkoidných romantických komédií pri niečom takomto staršom...nezabudnuteľný humor..hlavná dvojica úžasná (Cary Grant bol naozaj štramák)...all in all nebudete sa nudiť pri tomto filme :) ()

mkubalikova

KarelR: Carymu Grantovi stačí jenom sedět u stolu a tvářit se nenápadně, aby člověka spolehlivě rozesmál. Tomu já říkám komediální talent. :-D 90% ()

Hollohlaway

Ústřední pár je skvělý, o to nic. Jejich slovní přestřelky jsou výborné. Ale scénáristicky se o žádné veledílo nejedná, moc to neodsýpá, průměr. ()

vitekpe

Tak u tohohle kousku se krasna Irene Dunne (majitelka nejhezciho smichu - dle meho nazoru) paradne vyradila! Takze jí predevsim patri muj dik za mily a vesely vecer u tv... Zdatne sekundovali predevsim: Cary Grant, Alexander D'Arcy, Cecil Cunningham, Ralph Bellamy a samozrejme Asta, jako Mr. Smith... :-))) ()

Babous

Skvělá komedie, která je aktuální a svěží i po 75 letech. Viděl jsem pouze s anglickými titulky, takže jsem si film nevychutnal naplno, ale k pěti hvězdičkám u mě Nahá pravda měla blízko. ()

Rozjimatel

Celkom milá romantická komédia, so sympatickou ústrednou dvojicou, s výborným vzájomným iskrením. Cary Grant hraje svoj obvyklý (slušný) štandard, Irene Dunne sa mi svojim herectvom páčila dokonca ešte viac. Film je plný výborného humoru, konverzačného aj situačného (množstvo nezabudnuteľných scén), dýcha z neho hravosť a spontánnosť. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

truby

Komedie, jež zcela nepochybně dělá čest svému žánru. Lehký vtip, který sice nevyvolá salvu neudržitelného smíchu, ale milý úsměv vám zůstane po celou dobu trvání filmu. Hlavní hvězdou je bez diskuze neodolatelný foxteriér Smitty a těsně v závěsu úžasný Gary Grant. ()

HVM

Ďábelský sympaťák/sympatický ďábel Cary Grant a rozená komediantka Irene Dunne v jednom z vrcholů žánru screwball comedy. Příběh o manželích, kteří se po vzájemném odhalení svých nevěr dohodnou na rozvodu, aby tváří v tvář novým známostem svých chotí (a v zápalu jejich překazování) poznali, že se mají pořád rádi. Za sebe musím říct, že se mi Irene ke Carymu hodí a klidně ji přiřadím ke Katharine nebo Ingrid jako Caryho nejlepší partnerku. Dále ještě musím vyzdvihnout Cecil Cunningham v roli sarkastické tetičky (“I always say: Four´s a crowd.“), určitě si ji ještě proklepnu. ()

Gromit

Jedna z nejlepších romantických komedií co znám. Mezi Cary Grantem a Irene Dunneovou to neodolatelně jiskří a to ani nemluvím o roztomilém foxteriérovi, který jim při tom dělá společnost. Nahá pravda je prostě klasika, kterou by si neměl nechat ujít žádný filmový fajnšmekr. ()

r007

To, co se ze začátku tvářilo jako jedna z mnoha holywoodských komedií, se zvrtlo v nádhernou eskapádu gagů a vtipných dialogů. Začalo to nabírat obrátky scénkou, kdy Cary hraje na klavír a doprovází ho štěkající pes. Vynikající je také scéna s buřinkami, Irene hrající sestru svého manžela a pak jízda domů autem včetně setkání s policisty. Třešničkou na dortu je pak posledních pět minut , kdy se mezi oběma hlavními hrdiny samovolně otevírají dveře. Dokonale vtipný a pravdivý dialog působí přirozeně i dnes po neskutečných 80 letech !!!Kam se poděl Oscar pro Caryho ? ()

Svadbos

Zábavná a bláznivá komédia. Cary a Irene sa rozvádzajú. Ona sa vydáva za chrapúňa Bellamyho a on si berie aristokratickú Molly Lamont. Každý sa snaží, aby prekazil plány toho druhého. . McCarey získal Oscara za svoju inšpiratívnu réžiu. Scenár napísala Vina Delmar. Film bol natočený podľa románu Arthura Richmana. Predtým bolo dielo zfilmované v roku 1925 a 1929. V roku 1953 sa dočkalu remaku v podobe muzikálu "Let´s Do It Again". ()