Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Mart2n

Bavilo mě to velmi a chci víc. Je paráda vidět po dlouhé době zase akční film, kde všechno nehýří barvičkami a předimenzovanými akčními scénami. ()

Domas88

Miluju Robocopa, miluju tyhle filmy.. Já měl strach a čekal kdy se to pokazí, ale ono nic.. Rozhodně hodně povedená filmová podívaná s návratem "nové" hvězdy.. Moc dobrý film..Právě jsem se dodíval a lituji, že už skončil.. ()

Dangerman

No, hrůza...chvílemi už už to vypadalo, že se film nadechne a začne se uchylovat akčním směrem, ale místo toho přichází sentiment, emoce, láska, schizofrenní zvraty, kterým nemůže rozumět ani režisér sám.. Film má 2 hodiny, ale unavil mě tak za 5, vícekrát se rozhodně nepodívám - 30%. ()

Cannonball

Sice som mal o 20nieco rokov menej ale mne osobne sa plytkovo-surovost originalu viac pozdaval nez prehnana emocialnost 2hodinoveho noveho Robocopa. Zas musim uznat, ze aspon efekty prevysili staru klasiku z 80tych rokov. 5/10 ()

jack_scott

Pro mne jednoznačně dobrá pokračování zajimavé atmosféry Tropa de Elite, v rámci možností hollowoodu výborné. Snímek tak nejen tupě kopíruje předlohu i jiné filmy, ale vše fanouškovsky docela kvalitně servíruje divákovi. Původní film tak našel důstojného zástupce, který je i sám velmi svébytným sci-fi. Původní film dobře vystihuje a rozvádí, ale Padilhovy nápady a atmosféra filmu jsou také velmi slušné. Pekelný Samuel L. Jackson navíc ďábelsky film otevírá i uzavírá! Co víc si přát! Možná přestřeluji, ale dávám 80%. ()

ejay

Tak tu máme zase jeden remake, nějaká ta doba uběhla, tak proč nenatočit něco, v čem budou efekty 21.století platný. No oni by byly platný, kdyby jim dal někdo příležitost. Akce je tu ale v podstatě jen v poslední pětiminutovce (když nepočítám přestřelku ve tmě, ve skladu v druhé části filmu) a to je prostě hrozně málo. Původní film byl především překvapivý a zábavný, tady se všichni ti roboti berou hrozně vážně. Jinak ale solidní 3 hvězdy. ()

x_ander

Velké překvapení! Z nového Robocopa se nevyklubal béčkový akčňák, jak se přirozeně čekalo, ale poměrně dusný thriller, kde je sice akce dost, ale spíše se tlačí na psychologii postav. A to je jen dobře. ()

waltosin

No až taková sláva to teda nebyla, náhodou jak je robocop známej, ale já tyhle sci-fi z budoucnosti mám tak rád že budu hodnej, i když mě to tak nedostalo jak jsme očekával. 55% ()

Leechmyi

Co vznikne, když vložíte kousek člověka do hi-tech robota? Bude to ještě člověk, který cítí a vnímá emoce? Na podobné otázky si chtěli tvůrci nejspíš sami odpovědět. Dali díky tomu vzniknout povedenému snímku, který nepřetéká akčními sekvencemi, ale dávkuje je v chutných soustech. Nápady, zábava ani napětí zde nechybí, proto hodnotím film jako velmi zdařilý a rozhodně neodmítnu další nášup v případném sequelu. ()

Vasyl

Neviděl jsem trailery, nic o filmu nečetl a ani původního Verhoevena si nepomatuju. Nebylo to zlý, ale asi jsem čekal víc. Akorát nevím čeho. Nejspíš akce. I když v těchdle filmech o zrození hrdiny obyčejně moc akce nebývá (Batman Begins, Iron Man...). No, proto očekávám že dvojka bude a bude to o dost větší nářez. Jo a strašně mě sral Jackson, úplně vidím nějakej takovej "nezaujatej" politickej pořad na nově, bleh. ()

srolyma

Jeden by čekal, že když poldu poctiváka šlehne nastražená bomba tak, že je popálený a má dolámanou páteř, že ho čeká několik plastických operací, ekologický elektrický vozík, pořádná výsluha a doživotní odpočinek v péči milované manželky. Jo, jenže to bychom nesměli být v budoucnosti, kde jsou všichni úplně zblázněný do kyborgů, dronů a já nevím jakých ještě elektronických potvor. Takže milý poldo, máš smůlu, s klidným stářím se rozluč, necháme ti jenom hlavu a pravou dlaň (to fakt nevím proč), narveme to do slušivého kovového robůtka a šup zpátky do ulic pomáhat a chránit. A kdyby se ti to náhodou nelíbilo, je tu takové šikovné tlačítko OFF a pak si protestuj, jak chceš. No, já myslím, že to byl celkem povedený remake. Nic proti. ()

pojta

Jako fanoušek původního Robocopa jsem se těšil že by tento film mohl být jako nový Soudce Dredd. Bohužel nebil. Měl jsme dokonce problém to vůbec dokoukat. ()

lobo87

Výborný remake. Pôvodného Robocopa som dlho nevidel a príliš som si ho už napamätel, čo bolo asi len plus. Kinnaman bol síce málo výrazný, ale vedľajšie postavy (Jackson, Oldman, Keaton) sa predviedli v dobrom svetle a svoje postavy si užili (hlavne Jackson). Dobrá akcia, napätie, zápletka. Bod k dobru pre Padilhu, že dokázal ukočírovať remake so cťou... 70% ()

CrazymanM

Těžko srovnávat s původním filmem,nebylo to špatné,triky a tak samozřejmě lepší,příběhově byl asi lepší originál,ale dívat se na to rozhodně dalo! ()

PamelaJJK

Původní Robocop byl jedním z prvních filmů, které jsem sjížděl ještě na VHS. I knížku jsem četl. A do dnešních dnů mě baví film i kniha. Takže jsem k novému Robocopovi přistupoval se značným despektem a nedůvěrou. Navíc jsem měl reference od přátel, že nic moc. A, bohužel, musím jim dát za pravdu. Podprůměrný film, kde hlavní postava není vůbec sympatická a charismatická, děj vlastně není dějem a závěr je průhledně předvídatelný. Hudba taky neoslnila. Zhruba první půlka má ještě hlavu a patu. Pak se to zvrtne a celé to jde do kopru. Nepovedený remake, z kterého mi v hlavě neuvízne, na rozdíl od původního Robocopa, vůbec nic. Vizuální triky a akční scény vcelku OK, Potěšila i rolička Samuela L. Jacksona. Ale ani ta nového Robocopa na více než dvě hvězdičky nevytáhne. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)