Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

RelaxMan

Já tyhle filmy co hrají na city, opravdu moc nemusím. Po nich jsem totiž špatnej, ještě druhý den po slednutí. Musím, ale uznat, že film je po všech stránkách dobře natočen. Richard Gere hraje skvěle a především hlavní hvězda filmu, psí herec, který hraje Hačika, tak ten je neuvěřitelný. Zasloužil by si za roli zvířecího Oscara a to myslím naprosto vážně. ()

maseer2

krásný a neuvěřitelně silný film o tom, že pes je opravdu nejlepší přítel člověka.. ke konci jsem si pobrečel, přiznávám.. ()

Tommassi3

"Kde dědeček našel Hachiho ??" - "Ronnie, Hachi si vlastně našel tvého dědečka.." Lasse Hallström dokazuje, že je skutečným režisérským rutinérem, když natočil překrásný dojemný film o věrné lásce překrásného psa ke svému pánovi skutečně až za hrob, jakkoliv to zní pateticky a otřepaně !! Lasse stvořil dokonale lidský emočně velmi silný snímek řemeslně dokonalý prakticky po všech stránkách, přes Fortunatovu kameru až po melancholický, byť snad až příliš účelově, slzopudný Kaczmarekův převážně klavírní hudební motiv. Netřeba podotýkat, že se tvůrci nechali inspirovat nejen japonským originálem, který jsem neviděl, ale zejména skutečným příběhem.. V této skutečnosti ovšem cítím největší slabinu filmu, který si s sebou do prostředí USA lehce bezmyšlenkovitě přenáší právě i ten vpravdě japonský styl života, kdy jsou všichni ke všem neuvěřitelně zdvořilí a milí, nehledě na fakt, že profesor Wilson dojíždí do práce vlakem, nevidím tu jakékoliv negativní emoce či skutky a naprosto postrádám výraznější nosnou dějovou kostru, kdy zprvu odmítané a nechtěné štěně musí být přijato vlastně s přirozenou nezodpovězenou lidskostí, přičemž samotné stárnutí Hačiho, který stále na nádraží čeká na svého zesnulého pána, je nám předloženo pomocí pouze asi dvouminutového střídání ročních období patrných na stromu v pozadí.. Nicméně já osobně jsem si paradoxně díky tomuto Hallströmově remaku uvědomil nedoceněnou skutečnou kvalitu jiného "zvířecího" snímku, který tento přeci jen překonal !! Mám na mysli Frankelův film Marley a já !! ()

Avalon820

Zcela určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem měl zatím tu čest vidět. Ano, asi to je "jen" další prvoplánová hollywoodská ždímačka, ale tak co? Naprosto dokonalá hudba, režie, výprava a herecké výkony mě nedovolí dát méně než 5 hvězdiček. Akita je velmi sypmatická psí rasa a uvědomíte-li si, že vše je inspirováno skutečnou událostí, musí vás celý příběh a atmosféra naprosto pohltit. Pes hrající Hachiho by měl dostat Oscara. // Jen nesouhlasím s označením tohoto filmu za rodinný - pokud nechcete své dítě citově vystresovat, doporučuji nepouštět mu jej. ()

Litsarch

Originál je nádherný a nečekal jsem, že remake se mu může vyrovnat. Jaké bylo mé překvapení, když ho i překonal! Naprosto krásný, emocionálně velmi silný film, kde Richard Gere má podle mě svou životní roli. Nádherná hudba, skvěle zahrané a moc krásně natočené. Takové přátelství mezi člověkem a psem je až dechberoucí a pořád se nemohu rozhodnout, zda konec je smutný a nebo vlastně krásný. Film, který by mohl být celkově němý a svým příběhem by vydal za miliony slov. Jeden z nejnádhernějších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Terva

Toho psa si pamlskem nekoupíš je to japonec ne američan. Vidět Richarda Gereho jak si ve vlaku čte noviny a štěká je veselé, ale vidět ho jak aportuje pro míček je už sranda. Hačiko neaportuje není na hry, ale má své poslání, brzy zjistíme jaké. Těžko však uvěřit, že když se ten pes stal tak populární, že profesorova žena netuší co a kde Hačiko provádí. Alespoň její dcera jí to určitě mohla za těch deset let říci, nemyslíte ? To je jedna věc co mi na filmu vadila a druhá je to poamerikanizování. Jinak velice smutný příběh o poslání, přátelství a vzpomínání. ()

Dale

Moje hodnotenie nie je veľmi spravodlivé, tak ako je prehnaných aj tých celkových 86%. Nejde o nijako výnimočne natočený film (len od Hallstroma by sa našlo zopár kvalitnejších), ani herci tu nepredvádzajú nič extra, dokonca aj tie scény s Gerem a Hačim nie sú príliš vierohodné, nikdy netrvajú dlho, akoby vždy po chvíľke odbehával Hači za cvičiteľmi mimo obraz a to obrovské puto medzi nimi dvoma tam nie je také evidentné. To puto vidíme hlavne v scénach bez Gereho, keď ho chodí Hači čakať k vlaku. Ale v poslednej polhodinke je predstaviteľ Hačiho úžasný a ja som nedokázal zastaviť tú záplavu, ktorá sa rinula z mojich očí, ani meniť vreckovky. Takže silný je hlavne ten príbeh a nie jeho spracovanie, dalo sa to natočiť aj lepšie, bez tradičných klišé ako odmietanie manželky, aby si psa nechali, no v momente, keď sa o neho niekto prihlási, tak sa pozrie z okna, ako si spolu rozumejú a hneď zmení názor. S takýmto príbehom sa proste nemusíte pri filmovaní vôbec snažiť, stačí len nájsť sympatické plemeno a potom záber na neho, ako čaká svojho pána, ktorého sa už nikdy nedočká a žiadne oko nezostane suché. Toto proste zaberie vždy. NO aj napriek tomu je Hači aj môj hero a tých päť hviezd mu s radosťou dám. Ak by som bol android alebo terminátor, tak by to bolo maximálne na ***. ()

Beznoh odpad!

WTF? Nedokážu pochopit, jak může mít tenhle film tak vysoký raiting. Já osobně zbožňuju Lasse Hallström, jeho filmy jsou většinou vážně originální, nenapodobitelné, se super atmosférou a zvláštním pojetí. Navíc příběh je většinou jedinečný ze zvláštního prostředí, poutavě podaný a zajímavý. Ale tohle se fakt nepovedlo. Připouštím, že jsem ovlivněn tím, že nějak výrazně netrpím na lásku ke psům, jako spousta jiných lidí. ALe i když přehlédnu to, že je to zas jen předělávka Japonského příběhu posazeného do amerického prostředí s americkými herci aby to tam vůbec pochopili, tak to snad stejně nejde hodnotit kladně. Dokážu pochopit, že může být něco hodnotného až vznešeného v tom, že pes vyčkává svého pána i po tom, co už se nikdy nevrátí, že je v tom určitá vznešenost a loyalita. ALe kde je kurňa nějakej normální děj. Kdyby to travalo 10 minut tak v podstatě řekli to samé. ALe nedokážu pochopit proč se na to mám dívat 89 minut a vůbec nic jiného se už neděje. Ještě po hodině filmu jsem pořád čekal, kde je teda zápletka, kdy to začne být zajímavé a kdy se přestanu ukrutně nudit a nebýt přítelkyně ležící a brečící z dojetí vedle mě, tak bych dávno unsul. Tohle je asi pro milovníky zvířat a já takovýhle film prostě nedokážu ocenit, ale těch psích milovníků dojatých emocemí v podobných případech bude asi daleko víc, než jsem si myslel :-D :-D. Proto ze subjektivního pohodledu odpad, ale to neznamená, že se to ostatním nelíbí :-D :-D... ()

Suzie05

Jednoduchý příběh o lásce a nekonečné věrnosti, jak ze strany Richarda tak i psa. Ale nijak zvlášť se mi to nelíbilo, bylo to hrozně táhlé, nudné a ještě k tomu o psovi... Nic pro mě. ()

Radka_86

Výborně natočený, dojemný a prostě úžasný příběh podle skutečné události o lásce psa který si našel svého pána a zůstal mu věrný i po páníčkově smrti, čekal na něj po zbytek svého života. To jsem si zase pobrečela... ()

Marek1991

Nádherný film, akurát že príliš jednoduchý. Nepostrehol som kde by vzniklo až tak silné puto medzi jeho pánom a ním. Sila príbehu bola ozaj veľká a od iných filmov o psoch tam s ním pán nemal toľko zážitkov, bolo to však vierohodnejšie a najmä to je podľa skutočnosti. Film o vernosti, naozaj niečo nádherné. Trocha mi vadilo to európske a americké myslenie, kde sa pán s ním kúpal vnútri, sledoval bejzbal a jedol sním pukance, bral si do úst loptičku zo zeme, ktorú mal pri ústach aj pes, nielen že to bolo nechutné, ale pochybujem že toto patrilo k skutočnému príbehu. Puto psa a človeka vzniká aj inak, aj od zážitkov. A presne súhlasím s tým dochádzaním do práce vlakom, prepašovanie japonských reálií, presne tak. Je to síce pekný príbeh, ale nedokonalý a na tak málo udalostí príliš natiahnutý, treba priznať, že je to trochu umelé, ale efekty sa mi naopak páčili. Tento film ma skoro dojal. ()

Pegas1632

Na dojáky většinou moc nejsem, ale tentokrát nezbývá než smeknout. Poměrně jednoduchý příběh, ale nádherně podkreslen úžasnou hudbou. A na to že nejsem ani nějak extra fanda psů, tendle se mi líbil. Velice příjemný film na víkend. ()

Cubinho

Krásné, krásné, krásné. Možná jsem očekával ještě větší emocionální výcuc, ale dojat jsem byl tak jak tak. Já se těmto podobným filmům se zvířaty raději vyhýbám, protože mě dojmou většinou vždycky. Těžké potom hodnotit takový film... 9/10 ()

Ajinka126

Velmi dojemné souznění člověka a psa. Je až zarážející, že nějaký pes si vycvičí takový reflex a závislost na svém lidském druhu. Je to sen každého psího pána, aby měl takový hluboký vztah ke svému psímu kamarádovi. Je to krásný remake originálu, který jsem neměla možnost vidět. ()

Hem.m

Na tohle já bych nemohl jít do kina, brečel jsem od začátku až dokonce. Naprosto mě to emocionálně odrovnalo. "Pojď pse".. ()

corpsy

Vôbec nemám nič proti vypočítavosti tvorcov a ich prvoplánovanému útoku na divákove city, ak je to s takým nasadením a remeselnou kvalitou, ako v tomto prípade. ()

Marsik

Pejsek samozř. moc pěknej a roztomilej, závěr filmu dojemný a smutný. Zobrazení skutečného příběhu-psík Hačikó, který 10 let čeká před nástupištěm na svého zesnulého páníčka, tu bylo sympaticky znázorněno. Na druhou stranu sledovat 90 minut scény, kde pejsek běhá z domu na nádraží a zpět, to trochu časem nudí. I když chápu, že vymyslet něco převratného, je těžké. Nicméně, pokud hraje ve filmu takovýhle zvířátko, tak nemůže být hodnocení záporné :) Čili dávám 80% (with J.) // (22.4.2012) HBO2 - Viděno podruhé. Tentokrát už mě film tolik nedojal a uznávám, že film po čase může nudit. Neděje se tam nic převratného, ale Hači byl fakt krásnej pef :) Hodnocení nechávám (kvůli pejskovi). 80% ()

PauloZ

Tenhle příběh je velmi pěkný sám o sobě a když je to ještě podle skutečnosti, tak není co řešit. Velmi silný film o poutu mezi člověkem a psem podán tím nejupřímějším způsobem. ()

draggo

Tak zaprvé: Mám rád filmy, které mě dokážou dojmout k slzám. Pokud se to nějakému filmu povede, tak má u mě svoje místo jasné. Bohužel, na Hačikovi je celou dobu vidět, jak úporně se snaží z diváka ty slzy vypudit. A tohle tlačení na pilu se mi nelíbí, a místo slz se mi v obličeji objeví zlost. Hačikó se mnou tedy nijak nezacloumal a brány mého srdce otevřít nedokázal. Nezbývá mi tedy než uznat filmu alespoň nějaké ty dílčí kvality, jako třeba to, že mě nezačal nudit, což mě celkem překvapilo. Dokázal jsem to dokoukat bez nějaké úhony na duševním zdraví. Nemohu také popřít velmi dobrý herecký výkon Richarda Gera a výtečný výkon psího představitele Hačiho. Ve výsledku to není úplně špatný film, ale žádný velezázrak taky ne. /viděno na DVD: 50% a 3*/ ()