Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

rooklet

Typický americký přístup--- "ukradený" námět a plytké zpracování. Samotný příběh je sám o sobě dojemný. Není ani ve filmové historii jediný... téměř shodný námět má i úžasně zpracovaný sovětský film Bílý Bim, černé ucho...zfilmovaný sovětskými filmaři v r. 1977...získal mnohá mezinárodní ocenění a byl mnohem realističtěji zpracován... ()

DavidAAAA

Až do dnešního dne pro mne byl nejsilnějším příběhem lásky zvířete a člověka Goro... To už neplatí. Když jsem si přečetl popis filmu, myslel jsem, že to bude jen další kýčovitý příběh o hodném pejskovi. Zarazilo mne vysoké hodnocení a nádherné komentáře i těch nejpragmatičtějších zdejších přispěvatelů. Pak jsem si uvědomil jméno režiséra a začal mít strach. Strach, který se proměnil ve skutečnost a to tu, že druhou polovinu filmu jsem pro slzy téměř neviděl. A nestydím se za to. překrásně, úchvatně a přitom citlivě natočený snímek podle skutečnosti, o neskutečné psí věrnosti, věrnosti až za hrob a na celý psí život. Hallstrom se vyhnul spoustě klišé,které se nabízely a předvedl nám v celé kráse psí duši oddanou svému pánovi. Ve filmu nenajdete jedinou zápornou scénu a absolutně si nedovedu představit nikoho, koho tohle nedojme. Film dává zapomenout na zásadu,že důležitý je děj. Je to ten nejbrutálnější útok na city a podvědomí. Je to od Hallstroma ten nejpodlejší způsob, jak vyždímat z každýho aspoň slzu. Nejbrutálnější doják filmové historie. Ale díky za to. Jo, a můj pes se jmenuje Hachiko, i když to není Akita.. ()

Engelie

Silný a krásný příběh o čisté lásce psa k pánovi a naopak, který dojme, zaujme, místy pobaví a nenechá ani na chvíli chladnými. ()

asmodias33

Myslel jsem že po Gladiatorovi už nebudu nikdy plakat ale jsestli jsem u gladiotara plakal tak něžně tak tady jsem brečel fakt dost brutalně, srovnatelně z odchodem nějaké blízke osoby, ne žeby to bylo podobny ale ten plač byl asi stejny. Film samotný dost jednoduchý za tu emočni ránu mezi oči jednoznačně 4 hvězdy, troufám si možná řicit i že toto je nejemočnějši film všech dob, není nejlepší ale je nejemotivnější co jsem zatim viděl. Jo a nedoporučuji koukat na to s přitelkyni já tu chybu uděla:( ()

Dominique55

Trosku nudne zpracovane a spis nez na toho psa mi prislo ze bylo poukazano na to jak by mela fungovat rodina a zivot v ni jak to v mnohych pripadech neni. Dojimali me situace jak se k sobe vsichni chovali tak moc hezky a pes no co bych k tomu rekla, proste je to jina rasa a citi to vse jinak, ale zas nevyvracim moznost ze by to mohl udelat i jiny pes, jsme vsichni bytosti zive a mame ducha. Richard Gere a vsichni do toho filmu zapadli jak ulití, super vyber!;) ()

Rajca

Ajajaaaaaj a taký skvelý príbeh to mohol byť! Nebyť zasadenia do zidealizovanej americkej rodiny kde každý každého tradične bezhranične miluje, typického amerického sentimentu a klišé "deti napíšte kto je vás osobný hrdina". Toto ma skutočne nesmierne iritovalo a z inak zaujímavého námetu urobilo lacný doják. Režisér nevyužil potenciál pribehu a najmä v druhej polovici filmu nedokázal dej emočne vygradovať. Takže napriek inak ľúbivému Gerovi, rozkošnému Hatchikovi a nádhernej hudbe iba 3*. ()

Indominus

Vím že jsem stará plačka, tohle mi dalo dávku emocí na týden. Krásný příběh o věrnosti, kterou může člověku nabídnout jen pes (a maminka). ()

s0re

Predtym ako som si pozrel tento film, vravel som si, že nebudem plakať. Neplakal som, ale slzy v očiach som mal teda dosť. Jeden z mala americkych remakov, ktory bol natolko originalny, že jednoducho nedokažem nič vytknuť... ()

ferrari2

Absolútna blbosť. O filmoch so zvieratmi a prehnanou "láskou" k nim si myslím svoje. A toto je ukážka zle zvládnutého všetkého čo film robí filmom. Dej sa vlečie, do toho tá monotónna hudba, príbeh nestojí za nič /najprv nechápajúca manželka potom.../ a dabing... no češi už asi končia dobu kvalitného a dobre odvedeného dabingu. Dialógy o ničom a zle zvolené hlasy. Nič tu nie je, čo by stálo za to si film pozrieť. Keď už o láske psa k človeku tak potom jednoznačne Biely Bim, čierne ucho z r.1977 ()

Nowis46

Neskutečně silný zážitek, který mě dostal do kolen. Větší nával emocí a zatažení do děje jsem dlouho nezažil. Co dodat než jen že tento film musíte vidět. Skvělí zážitek. ()

TynTynka

Krásný a smutný film zároveň. Neuvěřitelné, jaké dokáže být pouto mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem psem. To, že je film navíc podle skutečného příběhu, je mnohem více ohromující. ()

DudeLebowski

film bez silnejšej pointy, s minimom deja, kde sa použitý naratív míňa snahe o vážnejšie posolstvo. je to príjemné, je to fajn ale to je tak asi všetko co od toho dostanete... uspavajuce ()

0LiV3R

Krásny dojímavý príbeh o láske medzi psom a človekom.Perfektné zladenie hudby s príbehom.Trochu mi tam vadila malá vykreslenosť ostantých postáv ale inak som spokojný,určite každému dosť tento príbeh zabrnkal na city.U mňa 8/10 ()

Jarsey

Pro mě je ten film velmi dojemným příběhem, roli v tom zřejmě nehraje ani to, že jsem velkým milovníkem pejsků. I nepejskař, pokud se nejedná o bezcitného cynika, sna du filmu zamáčkne nejednu slzu. Že se jedná o snímek trochu nucený, hrající na city, o tom netřeba diskutovat, ale ten námět není komický nebo hororový, je to prostě citový příběh o věrnosti a oddanosti jednoho pejska. V porovnání s japonskou verzí je tento rozhodně lepší, i pes je v tomto filmu více komunikativní - divák by doopravdy uvěřil, že se jedná o toho konkrétního věrného Hačika a jeho pána, snad jen nebýt toho, že hlavní postava má známou tvář Richarda Gere :-) ()