Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

Wormboy

Dojak jak svina, ale dojak perfektne funkcny, ktory ponuka niekolko dokazov ako slusny scenar a umna rezia dokazu aj minimalny pribeh s absenciou takmer akejkolvek zapletky, pretransformovat do kvalitneho filmoveho diela bez hluchych miest. Slovaci, ucte sa! ()

Pajky3

Co k tomu napsat? A co od toho čekat? Vyplňuje se přesně to, co je čekané. Dojmutí a vydírání zvířecím miláčkem. Přesto je jasný, že takovéhle filmy jsou prostě občas třeba. Richard Gere překvapivě byl velice sympatickej. Ta jeho radost, když mu přinesl Hači prvně míček. Přesto je jasná hlavně hvězda Hači, který obzvláště jako štěňátko vypadal jako plyšová lištička. A byl opravdu krásnej. Tahle rasa psa se mi hodně zalíbila. Příběh samotný umocňuje hlavně to, že je založen na skutečné události. Slzavé údolí bylo a to poměrně silné. Ano, neni to vrchol filmařského umění, ale dokáže to zaujmout a dojmout a nejde vlastně spíš o tohle? ()

zette

Podle me tento remake nemel vubec vzniknout. Do americkeho prostredi se moc nehodi a i mozna proto je ve filmu tolik japonskych indicii. Gere me opet nezaujal a klidne mohu rict, ze onen pes ho herecky jasne prehral:-). Konec je vylozene kycovity a monotonni hudba me taky vytacela. Pejskaru je u nas ale hodne a vubec me vysoke hodnoceni neprekvapuje... ()

Flynn

Pěkné moc .... jako víte že budou tlačit na pilu jakože fest a jakože až jako zbytečně moc a říkáte si.. musí to bét? no ale pak přijde jedna scéna a pokud nemáte místo srdéčka kus kamene či rampouch či vám nevyschly slzné kanálky, tak prostě budete mít minimálně na krajíčku. Hezky natočené, komorně podané. Jo psi jsou prostě skvělá stvoření. A kdo je má aspoň trochu rád, toho to zasáhne. ()

pakobylka

Jímavý vhled do psí duše, která nezná faleš - a která neztrácí NADĚJI. Není vyděračský, jen empatický a pokorný, když zkouší prezentovat psí příběh ze psí perspektivy. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Víte ... naprosto chápu, že se vdova po profesorovi odstěhovala, že se MUSELA odstěhovat. Ale Hačikó tak nepřišel jen o svého milovaného pána, ale i o domov - o útočiště, kam by se mohl každého dne vracet z blízkého nádraží ... i když pro něho ostatní členové jeho lidské "smečky" nebyli důležití. Z mého pohledu tak jeho příběh získává ještě tragičtější podtón, protože Hačikovi zbylo jen nádraží ... a pár místních, kteří s ním soucítili, žádný jiný záchytný bod v jeho životě nezůstal ... 4,5* ... P.S.: Příběh vychází z reality. Skutečný Hačikó žil v letech 1923 až 1935, jeho majitelem byl Hidesaburó Ueno, profesor na Fakultě zemědělství Tokijské univerzity, a jeho bronzová socha stojí na vlakovém nádraží Šibuja v Tokiu. ()

campix

Říkal jsem si, že se na Hačika nikdy nepodívám, protože takové ždímání emocí z nebohých diváků, jako tomu bylo u Marley a já, už jsem nechtěl zažít. Přesto jsem viděl a během sledování jsem si říkal, že mu nemůžu prostě dát plné hodnocení, jenže po skončení nemohu jinak, protože filmů co mě podobně rozsekali moc není a tak si pět hvězd Hačiko zaslouží. Neuvěřitelný příběh podle skutečné události, který dře emoce až na samou dřeň. ()

KajusaK

Jeden z nejúžasnějších filmů, dojemné, smutné i veselé..Hlavně upřímné..Richard Gere zahrál opravdu perfektně!! Hačiko is best. :) ()

animaxis

Úžasné drama o přátelství mezi člověkem a věrný psem.Opravdu dojemný příběh o psí věrnosti,který vás nenechá chladnými.Jinak k tomu nemám co dodat.Nádhera! ()

majo25

Je pravda, že vo filme sa toho veľa nedeje a že autori budú pravdepodobne útočiť na city divákov. Ale to podstatné je v ňom ukázané veľmi hodnoverne, priateľstvo dvoch bytostí, až za hrob. Aj keď presne očakáte, čo bude nasledovať po konci filmu, záverečné titulky vás musia dojať. 9 rokov čakania - mamma mia! ()

Loki81

Opet jeden z filmu, ktery cloveka citove vydoji do sucha... Psi role dotazena temer k dokonalosti. To chlupade stvoreni s prasecim ocasem nejde nemit rado. Gere nosici psovi v puse micek taky na vybornou... Na patou hvezdu ovsem az ucelove a nasilne srdceryvne. ()

misulka03

Neuvěřitelně dojemný příběh, který mě chytnul za srdíčok. Nemám k tomu, co dodat - bezmyšlenkovitě dávám 5 hvězdiček. Udržet slzičky na krajíčku se mi nepodařilo. Nádherný pes - nádherná rasa (budu si muset zjistit víc informací) :) ()

tom88

Veľmi pekný príbeh, dojemný film s prehľadom natočený. Výkon psieho herca Hačiho zatienil ostatných ľudských hercov. Richard Gere sa do úlohy hodil, no Hačiho mi na konci bolo oveľa viac ľúto ako R. Gerea a to je asi zle. Každopádne je to milé filmové prekvapenie a myslím, že by malo vznikať viac podobne ladených filmov s zvieracími hercami v hlavnej úlohe. Hači je krásny pes, rozumný, veľmi milý a navyše skvelý herec. 80% ()

Madlenka26

Nejkrásnější láska co je, je k dítěti a ke zvířatům. Neudržela jsem proud slz. Celý film čekáte co se stane a pak jen zamačkáváte slzy, aby je nikdo neviděl. Strašně se mě to dotklo. Zde se potvrzuje pravidlo: Pes nejlepší přítel člověka. A kdo tvrdí, že konec mohl být dotáhnutější, tak nemohl mě to za srdce chytlo všema směrama. A Richard opět nezklamal, elegán každým coulem. Hačiko zařazuji do TOPky, příběh o přátelství mě opravdu dostal. ()