Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

vantak

Priznám sa, že tento film som vidieť ani nechcel, pôvodne som ho pustil manželke, aby som získal chvíľu pre seba, ale ... len na okamih som sa na to zadíval a až do konca ma to už nepustilo. Neskutočne a kruto ma príbeh dojal, ku koncu som sa musel veľmi urputne bojovať sám so sebou, aby som sa nerozplakal ako malé dieťa, ktorému zoberiete obľúbenú hračku. Svojim spôsobom takéto filmy nemám rád, pretože pri nich musím slziť, ale tento bol naozaj nádherný. ()

Jannine

Skutečný, téměř neuvěřitelný příběh. Kdybych nevěděla, že film byl natočen podle skutečné události, tak bych řekla, že ty Američani už fakt neví, co by natočili, aby dohnali diváky k slzám. To, že jde o skutečný příběh, dělá tenhle film ještě mnohem dojemnějším. Silný příběh, výborné herecké výkony a krásná hudba. Ale tu příšernou scénu, kdy Hachiko vyhlíží pána a za ním se v průběhu ročních období mění strom, tu bych s klidným svědomím vyřadila, ta se jim fakt vůbec nepovedla. ()

Rrena

Moc krásný, dojemný a emotivní příběh a hlavně podání tohodle příběhu se povedlo. Vážně hodně silný filmový zážitek, i teď když se na tento film podívám, tak na konci, kdy po desíti letech Hačikó stále čeká a čeká, ještě hudba k tomu taková, tak mi slza někdy ukápne. Richard Gere mi do této role hodně sednul jak málo kdo. Psí herec a hlavně to plemeno velmi okouzlující, celý film na mě působil příjemně, tomuhle filmu musí snad každý podlehnout. ()

Saturday...

Tenhle film mi úplně vzal všechna slova. Možná jedině dobře, protože tenhle skvělý kousek nic zdlouhavého a předůmaného nepotřebuje. Zbývá už jenom podotknou, že něco tak FAMÓZNÍHO jsem už dlouho neviděla. ()

golemek

velmi dojemny snimek umocnuje fakt, ze byl film natocen podle skutecne udalosti... hachi si stahl film sam pro sebe a zaverecna pulhodinka je opravdu silna... ()

alphatown

jedna hvězda za věrnost psa,druhá za soucit,který ve mě vyvolal.Film to ale kvalitní není.Tohle dobře natočit by vyžadovalo víc než Richarda Gera. ()

Romivoe

Dojemné, avšak příběh byl až příliš natažený. Chvílemi jsem se nudil a nokonec i usnul. A to není dobrá vizitka pro film. 3* ()

FirstFan

Pět hvězd..nejde ani tak o herecké výkony, které nebyly nijak skvělé, ale ani špatné. Jde o film celkově. Kdo neplakal dojetím nemá srdce ! Upřímně - miluji filmy podle skutečného příběhu a miluji psy. A stejně jako Marley a Já, nebo Osm statečných mě i tenhle naprosto dostal. Nejvíce oceňuji herecký výkon pana Tagawy a samozřejmě *Hačika* =) Nádherně smutné scény, včetně té konečné a stejně tak krásně veselé začatky. Jeden z nejdojemnějších snímků vůbec, protože * pokud hačiko chce čekat, pak hačiko čekat musí* ()

K4sum1

Ten film... mě naprosto dostal. Brečela jsem u Marley a Já, brečela jsem i u Hachika. Takovou oddanost a věrnost jakou plemeno Akita dokáže.. a nejen toto plemeno každý pes. Když si představíte, že někoho milujete víc než svůj život a z ničeho nic vám odejde.. Jak na něj celých 10 let čekal než sám musel odejít.. Jsem jednoduše ráda že jsem si u tohoto skvělého filmu mohla pročistit oči :) ()

Jordan6D

Poetický snímek, ve kterém se moc nemluví a skoro nic neděje. Soundtrack perfektně pasuje k danému tématu. Pokud jste "psí" osoba doporučuji, pokud "kočičí", tak to asi nebude vaše gusto, ale aspoň by jste mohli trochu více pochopit nás "psí lidi". ()

Terr.ka

Výborný film z toho "zvířecího" šálku. U toho si popláče každý, ať chce, nebo ne :) Režie byla v každém ohledu dobře propracovaná a hlavní hrdina ( vlastně hrdinové ) taky bez chyby. Film, kde se jedná o lásku a oddanost mezi zvířetem a člověkem je z 99% vždycky úspěšný. Každý si u toho vzpomene na toho svého přítele a pokud film má ( jako tenhle ) navíc pravdivý "podtext", tak není o čem pochybovat. Plných 5 hvězd za neuvěřitelně dojemné herecké výkony a příběh. ()

pacci91

Velmi příjemná oddychovka na pozdní večer. Asi se nestane filmem, na který by se člověk potřeboval podívat dvakrát, neboť žádný hlubší skrytý význam neobsahuje. Ale zobrazení pouta mezi člověkem a němou tváří je zde vyobrazeno naprosto dokonale. ()

Tom478

Jeden z nejsmutnějších filmů celé historie vůbec.. To vim, že si můžu dovolit říct s přehledem a nikdo mi to nevyvrátí. Ve své kategorie je Hačiko jednoznačná jednička. Milovníci psů, nemůžou počítat s tim, že konec rozdejchaj bez slz. Nádherný příběh (kterému o to víc přidává to, že je to podle skutečnosti) a hudba tomu dodává tu pravou štávu. ()

XpointCZ

Hned po skonceni filmu by snad clovek dal pet hvezd za toho verneho plysaka a ten srdcervouci konec..ale dam o jednu mene za herecke vykony okolo Hachika, ktere mne zas tak nenadchly. Ale i tak peknych a hlavne dojemnych 70 % ****. ()