Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

hrumsrt

S očekáváním lecčeho jsem okusil legendární zfilmovaný příběh o původu jedné z nejslavnějších soch na světě.. Jak tradičně tyhle psí filmy tolik nenabízí, tak něco na těch čtyřnohých štístkách je. A Hačikó je vedle tradičních žánrových filmů ve stylu "Marley a já" naprostým vrcholem.. Richard Gere byl jednou z předních hvězd filmu v devadesátých letech a vlastně se ani nechci pouštět do debaty, jestli je lepší kultovní Pretty Woman nebo soudní drama Prvotní strach, v obou dvou kusech sehrává Richard Gere nezapomenutelné charaktery.. Ovšem nakonec to možná bude role vysokoškolského profesora Parkera Wilsona, kde tenhle americký herec zahrál svůj neuvěřitelnější a nejpřirozenější výkon, co jsem měl možnost vidět... Vtipný a roztomilý příběh s mistrně vyrovnanou stopáži, který ctí veškeré pravidla podobně laděných snímků. Akorát, že z tohohle jsem měl nejvíce pocit plnohodnotného psího příběhu, kdy se tvůrcům opravdu povedlo zachytit a na diváka přenést poutu jaké mezi sebou má pes a jeho pán. Stačí málo a tragédie přetrhne něco krásného v něco naopak tolik lidského.. Tolikrát je divákovi předkládána statičnost některých opěrných bodů jejich vztahu, které jsou nakonec tak moc omláceny o divákovu rovnováhu.. Finální třetina je opravdu silným zážitkem vrcholící zrodem legendy. Dokonalé provedení psí lásky, jež mě v samotném závěru emočně více a více rozebíralo... Navíc díky perfektně zvolené hudbě je pokaždé emoce postav o to více umocněna. Film o emocích a o lásce mezi člověkem a psem. Hači Hachi! 90% ()

Titleist

K*rva to bylo smutný. Ta Akita je tak NÁÁÁDHERNEJ pes, jednoho chci. Hachi s Gerem vytvořili dokonalý pár, na tohle se Gere prostě výborně hodí. K tomu všemu jsem si já blbec řekl, že se nebudu bránit emocím. To jsem se zas emočně protáhl. Dívat se na starého, ušmudlaného psa, jak čeká na svého 10 let mrtvého pána? Hallstrom prostě ždímá co to dá a ždímá skvěle! ()

benny159

Tento film ma úplne vtiahol, dojal, upokojil, nenudil. Vychutnával som si ho každým dúškom. Hachi je krásny psík a všeobecne rasa Akita. A tá hudba to celé len umocnila. Jednoduchý a prostý príbeh, a napriek tomu silný a emotívny. Pre pohladenie duše ako stvorené. 100% ()

Jirásek

Krásný, odpočinkový, hřejivý a lehký film, kterých je v dnešní uspěchané době pramálo. Dokonce ani Gere mi nevadil, což v jiných filmech dělá rád :) Upřímě, dal jsem si tu práci a našel tu jeho sochu na Google Earth. Hafan by asi koukal, jak se to od roku 1934 všechno změnilo. (Pro zájemce: 35°39'30.25"S 139°42'3.51"V) ()

kenny79

Americká předělávka japonského příběhu v němž hraje hlavní roli pes Hačiko a jeho láska, věrnost ke svému páničkovi v podání Richarda Geara. ()

Saljack

Tak tenhle film mě naprosto dostal už od půlky se mi valili slzy. Bylo to něco neuvěřitelného navíc geniální hudba, která celý film výborně doplňovala. Velmi dobře zvolení herci, kteří se své role výborně zhostili. ()

EVIM

Velmi, velmi citlivě natočené. Přitom na příběhu nic složitého není, ale emočně to ve vás vře. Možná je to dáno tím, že příběh se opravdu stal a možná je to tím, že s touto rasou mám osobní zkušenosti...Pro mě jasně 80%! ()

koza3

Snažím se být mužem tvrdým a nikdy nebrečícím, ale samozřejmě u dobrého dojáku mi tečou slzy jako o závod. U Hachika se tomu zase tak nestalo, ale emoce na konci snímku by se daly mazat na chleba. Neměl jsem možnost shlédnout původní japonskou verzi, ale tahle, i když tam bylo pár slabších momentů mi bohatě stačila. Dávám 85%. ()

janulee_

velice silný film .. dojme asi leckoho, me naprosto rozsekal. Pribeh i herecky obsazeni ( hlavne to psí ) a hudba na výbornou, nemám filmy tohodle razu rada, protoze uz vzdycky predem vim, ze pres slzy konec filmu skoro neuvidim .. ()

Rediik

Náhoda je svedla dohromady a nic je nedokázalo odloučit, ani smrt... Důkaz, jak je pes věrný člověku. Je to neuvěřitelné, jak silné pouto mezi zvířetem a člověkem může vzniknout. Hudba dává celému příběhu ještě více emocí a v závěrečných minutách už nešlo neupustit slzy.. Vůbec se nedivím za sochu, kterou má Hačiko postavenou v Japonsku, rozhodně právem. ()

iamx_

Příběh sám o sobě je skvělý, ovšem filmové zpracování není úplně takové, jaké by si to zasloužilo. Hezký film to je, zvláště pak, je-li hlavním hrdinou nejlepší přítel člověka, čili pes, ale to je tak vše. Vedlejší role jsou slabe a nebyt ve filmu Gere, tak by upadl do šedého průměru. Hvězdičku navíc si ale filmaří zaslouží už za to, že se pustili do velkého filmu, kde bude v hlavní roli zvíře, která se velmi těžko filmují. ()

Blazis34

Hačikó - příběh psa se mi opravdu líbil. Dojemný děj se zvířecím hrdinou určitě dojal nejednoho diváka. Příběh, který se skutečně stal (a o to víc se mi to líbilo) je až těžko k uvěření, ale potrvzuje tvrzení, že pes je nejlepším přítelem člověka. Roli univerzitního profesora výborně ztvárnil legendární Richard Gere. Musím pochválit i šikovného pejska, který určitě něco měl ze skutečného Hačika. K pěti hvězdičkám mi chybělo, snad jen více rozvinuté úmrtí profesora a semtam ještě nějaká aktivita se psím mazlíčkem či dovysvětlení jak umřel Hačiko. Závěrem bych ještě vyzdvihl hudbu od Jan A.P. Kaczmareka, která dokázala diváka dojat. Film od zkušeného Lasse Hallströma se mi líbil a dávám zasloužených 85% - lepší čtyři hvězdičky. ()

hodbodka

Opravdový příběh o upřímné lásce mezi psem a člověkem. Moc pěkný film. Velice dojemný. Po shlédnutí jsem si přála, aby můj pes byl stejně věrný :) ()

La.Nia

Aj napriek tomu, že príbeh, podľa ktorého bol film natočený by sa dal krásne vyrozprávať zhruba za pol hodinku, aj napriek tomu, že to bolo citové vydieranie ma tento film chytil za srdce, ako, myslím, každého milovníka nemých tvári. Preplaka som zhruba trištvrtinu filmu (áno som veľká citlivka:)), aj po filme som sa cítila fakt smutná. Nedojímal ma len príbeh oddaného psieho priateľa ale krutá pravda ako ľudia môžu ľahko a rýchlo, bez varovania prísť o toho koho milujú. U mňa je to za 5*, pretože milujem filmy so správnymi myšlienkami. ()

Lijanka

Když sem si četla,o čem film je, myslela sem si,že u toho usnu nudou. Ovšem celkem krutě jsem se mýlila. Tolik dojemných emoci najednou dokáže hodně málo filmu,tento k nim patří. ()

davistercz

První "zvířecí" film, který se mi opravdu líbil. Nevím jestli je to tím, že tam hraje Richard Gere, nebo jiní herci. Ačkoli pro mě neznámý režisér Lasse Hallstrom vytvořil dokonalé dílo se spousty emocí. V některých momentech se mi chtělo brečet a někdy zase smát. Snímek ukazuje, jak velká láska může být nejen u lidí, ale i u člověka se psem. Musím hlavně ocenit práci všech, kteří se podíleli na filmování, protože jak samy víte, že filmování se psem nebo s jakýmkoliv zvířetem je extrémně těžké. A málo filmů o zvířatech se takhle povedlo. Nevím co víc bych k tomu dodal.., maximálně že snímek je také podle skutečné události. Ačkoli už jsem to sem psal jednou, tak musím napsat znova.. nejhezčí a zároven nejsmutnější film, který jsem kdy viděl. Bez sebemenší pochybnosti dávám 5***** ()