Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

goniss

....Nemám slov. Neuvěřitelně vás to zatáhne do děje, že celou dobu nevnímáte nic jiného, než si vychutnáváte ty ohromující a dojemné scény, ať už ty krásné, nebo ty smutné.. Spojte si typického herce do rodinných filmů, přidejte sympatického psa, okořeňte perfektně sedící hudbou, nepřemýšlejte, a nechte se vést celým dějem od začátku po konec. Opět - Nemám slov...... ()

Chundys

Vynikající smutný film! Opravdu úžasné co někteří psi dokážou a krásně se vidí, že pes je nejlepší přítel člověka!!! ()

Helldo

Poetický, milý, smutný, intenzivní a asi vůbec nejdojemnější film co jsem viděl. Komu u něho neukápla slza nemá srdce nebo jej má z kamene. ()

Mallyyy

Napřed jsem neměl slova pak náladu tohle komentovat, ale tenhle film si to prostě zaslouží! A proč? Protože mě asi 20 minut nutil brečet (to se ještě nestalo). Krásný věrný japonský pes (Akita Inu). Richard Gere taky velice zapůsobil, ikdyž tam nebyl celý film. Skvělá scéna se skunkem. Jeden z nejlepších filmů natočených podle skutečné události (to můžu!) ()

Vrata88

Dojemný, melancholický příběh o starém muži a psu. Většinou mě filmy tohoto typu nic neříkají ale tenhle jsem si opravdu užíval. Za zmínku stojí celkem povedená hudba a „herecký výkon“ Chika. ()

MovieFive

Nemám slov! Nenápadný snímek, který nehraje na spoustu efektů, ale na jednoduchý, zezačátku vtipný ale hlavně neuvěřitelně dojemný příběh! ()

KosiR_ksr

Na mě film působil především jako laciný doják, a to mám negativně laděné filmy poměrně v oblibě... ale v tomto případě jsem měl pocit, že si řekli, natočíme (komerční) film o tom, co mají lidi rádi: zvířátka (a co teprve pejsci) + příběh založený na skutečné události + příběh, co prostě nemůže nedojmout. A tak se rozhodli přetočit Hachikô v americkém stylu (originál jsem dosud nedokoukal právě kvůli tomuto remaku). On samotný příběh, má velmi dobrý potenciál na nějaký krátkometrážní snímek, ale nikoliv na hollywoodský "celovečerák" (případně to chtělo něco přidat). ()

vtelenie

tak toto bola jedna brutalna kokotina pre kokotov. 2 hviezdy davam len za spracovanie, ktore bolo fakt kvalitne, ale inak sa to nedalo pozerat. ()

MadMike

Tak tenhle filmový počin musí dojmout i flegmatického nácka který sedí za masové vraždění dětí. Stačilo mi to vidět jednou po druhé bych se už asi sesypal a probrečel týden v posteli s kýblem zmrzliny. Každopádně pěkný film x) ()

Košoun

Citlivě a lidsky natočený slzopudný film o jednom chlupatějším přátelství. Celou dobu piánko, záběry na smutný psí očka... vyloženě dojímající. Nic víc, nic míň. Byl by z toho asi lepší nějaký cca 20 minutový kraťas. Ale pokud si chcete pobrečet, Hačikó je sázka na jistotu. ()

Pidzey

Krásný a dojemný film. Dlouho mě něco tak nedojalo jako tohle. Výborný Gere a neskutečně věrný psí přítel. Tohohle psa bych si chtěl opatřit. Krásný příběh. ()

CJFlip

Pro tyhle filmy mám velkou slabost. Krásný a zároveň smutný příběh o opuštěném psovi, který si najde svého pána. Richard Geere skvěle ztvárnil hlavní roli univerzitního profesora, který jednoho dne zemře a jeho pes na něj čeká na nádraží až do své smrti. Tenhle film ukazuje, že pes je nejlepší přítel člověka. Film, u kterého je těžké udržet slzy v očích. ()

Vesecký

To, že byl film natočen podle skutečného příběhu, nezachrání hollywoodsky primitivní scénář, tak typický pro současnou komerční produkci USA. Film je přizpůsoben americkému životnímu stylu a sentimentalitu žádajícími divákovi. Možná je to spíš film pro děti (a pro pejskaře, dodal bych), ale pro mne to byla neskutečná nuda, na kterou jsem se dal nalákat názvem filmu. Gere to zachránit nemůže. Dokonce tu čtu, že je to remake japonského filmu, ten zřejmě bude lepší; proč byl pes deportován z Japonska do USA, mi také je záhadou. A pak ty drobnosti - prodavač párků v rohlíku a černá knihkupkyně věčně spolu postávají před nádražím - v létě, v zimě, v kteroukoliv denní dobu, za ta léta vůbec nezestárli. Asi všechny peníze na film spolkl angažovaný Richard, jinak by to byl film nízkorozpočtový. ()

Dalfor

O tomto filmu můžu napsat to, že je to nejemocionálnější film, který jsem kdy viděl. Proto se mu také snažím celou dobu držet místo v TOP10 nejoblíbenějších a jen tak ho od tam rozhodně něco nevyšoupne. 10/10 ()

ASSBURGER

Veľmi dojemný a hlavne krásne spravený krátky film. Jediná vec čo ma na ňom zarážala bola to ž e to malo len hodinu a pol. Chcel by som ešte povedať že to malo veľmi peknú a smutnú hudbu ktorú som si po pozretí musel stiahnuť,proste jedna z najlepších hudieb ktorú som kedy počul nedá sa to už ani vyjadriť lepšie. Koniec bol jedným s tých na ktoré nikdy nezabudnem doprovadzaný nádhernou hudbou od Jan A.P. Kaczmareka ktorú spraviť lepšie proste nemohol ale to už som spomínal... A ešte na záver filmu som proste nemohol nezatlieskať zo slzami v očiach pozerajúc na koniec diela ktoré by si zaslúžilo oscara za hudbu. Proste jednoznačne päť hviezdičiek. ()

piranha

Obsazení sympaťáka Richarda Gerea do této role byla určitě dobrá volba. Štěňátko i dospělý akita inu zahráli taktéž výborně, roztomile a dojemně. Jenže to natahování struny dojemnosti k maximálnímu vypumpování diváka bylo až přehnané. ()