Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

XTrader

Mám strašně rád psy, je to jediný tvor, co vás bude upřímně milovat opravdovou láskou, nezradí vás a jeho vztah bude vždy přímý a nefalešný. Tento film se mi líbil, je tam krásně znázorněna oddanost psa k člověku, pro kterou je mám tak rád. ()

Sathine

Ať si říká kdo chce, co chce, nejsilnější je příběh vycházející ze skutečné události, s minimem slov, podmanivou hudbou a zobrazující pouto mezi člověkem a zvířetem. Na rozdíl od filmu Marley a já, tento snímek se více zaobírá samotným zvířetem a vztahy jsou více na pozadí. Ničemu to neuškodilo, ba naopak. A konec...to snad ani nemá slov, samozřejmě, že byla snaha vyždímat z každého co nejvíce emocí, ale není to právě ono, proč se na to díváme?! ()

zero_zelo

vemte piano, pejska, budhisticky vyhlížejícího klaďáka a true story o opravdovém přátelství, keré překoná i smrt. a tu tam taky narvěte, neb je nedílnou součástí života. a máme tu automatických 4-5 hvězdiček, protože todle dojme i golema. tady asi málokdo ocení profesní výkon režie či kohokoli jinýho... přes slzy totiž vidíte tak maximálně na krabici kapesníků. zato mnoho domácích mazlíčků si po shlédnutí užije minimálně den dva nehynoucí lásky svého páníčka ()

90125

Nuz, po 40 minutach som zaspaval...Ja viem, musi existovat aj takyto druh filmov a ja proti tomu vlastne nic nemam. V tomto pripade sa vsak az bolestne nic nedeje. Je to cele prilis ploche, vypocitave az vydieracske. Ta jedna rovina je podla mna na celovecerak sakra malo. A ten nekonecny sladucky klavirny doprovod... Ziadna rieka slz pre mna tento film nezachrani. 33% ()

montel

Když se jednoho večera vrací profesor Wilson z práce domů, najde na nádraží opuštěného psa. Jelikož jej nikdo nechce a nikdo se k němu nehlásí, rozhodne se, že si psa nechá a dá mu jméno Hači. Od té chvíle je jeho pes naprosto věrný svému pánovi a každý den jej chodí vítat na nádraží. Jednoho dne se však profesor Wilson z práce nevrací a Hači neustále čeká na svého pána...Velmi dojemný příběh, který se sice chová jako kolovrátek, protože scény se prakticky neustále opakují, ale i tak je to krásný film plný dojemných scén, který nenechá oči diváka suché. Ale štěst, že to nebylo delší, ta hoďka a půl námět vyčerpala dostatečně. 70% ()

Dupac

Velmistr kýče Lasse Hallström zručně vypráví melodramatickou historku o dobře situovaném profesoru umění, který si ve světě zbaveném všech problémů adoptuje vzácné japonské plemeno pejska, který se umí krásně dívat do kamery. ()

Emmmalie

Prekrásny skutočný príbeh o láske. oddanosti a dôvere medzi zvieraťom a človekom ktorá dojme myslím si skoro každého, aj mňa. Úplným zavŕšením dokonalosti bola pre mňa hudba. Krása <3 ()

Kinderr

Krásnej film, které vypráví o věrné psí lásce a oddanosti. Film, který se Vás dotkne u srdce a určitě na každého zapůsobí, na mě teda určitě. Nejlepší na tom je, že je to podle pravdy, že se to tedy opravdu stalo.Opravdu dojemné,koukněte se, ale k ruce kapesníky:-) ()

valinka

Sice se původní příběh udál v jiné době to však na dojemnosti pouta Hačika k pánovi nic nemění. Ještě že po odvísílání nenastal boom akit jak to bohužel bylo po 101 dalmatinech ()

AltairAhad

"If Hachiko wants to wait, then Hachiko should wait." Krásný příběh se skvělým obsazením. Člověku se může zdát, že film se snaží tlačit na srdce a city diváka. A ano, je to pravda, ale proč se nenechat někdy řídit tímto pocitem a prostě si film se slzami v očích užít? Stačí přeci jen sledovat výkon Richarda a Hachiho. ()

seveneez

Jestli si chcete pobrečet tak Hačiko vám to splní. Nádherný film u kterého rozhodně uroníte slzu.Láska mezi člověkem a zvířetem dokáže být opravdu obrovská. ()

Fallstock

Určitě dobrá volba pro ty, kteří touží vidět sílu přátelství mezi člověkem a němou zvířecí tváří. Pěkně a citlivě zahrané. Smutné až do morku kostí. Někdo třeba raději sáhne po veselejším příběhu. Zde vás smutek hodně ovládne. ()

Elibu

Velmi dojemny pribeh cloveka a psa opreny o skutecny pribeh, ktery musí dostat snad kazdeho. Cely film doprovazi i velmi příjemná hudba, takže chce dat clovek volno svym emocim, Haciko je nejlepsi volba. ()

Tomik9

Krásný příběh o pánovi a jeho pejskovi. Příběh ve kterém vznikne mezi pejskem a páníčkem neskutečně silné pouto. Věrný tak jako pes není žádný jiný tvor, natož Hačiko, který na svého pána čeká až do své smrti. Pro mne dojemnější film než Marley a já u kterého mi ukápla taktéž slza. ()