Triangle

.killer.

Lehčí nadprůměr. Podobných filmů je mnoho a bohužel ani tento nepřekvapil. Trochu to na několika místech drhne v logice a navíc už po čase nudí. Nudí opakující se prostředí, nudí opakující se hlavní herečka. Celkově nejsem moc zpracováním, ani scénářem unesen. ()

DavidWebb

Obsahuje SPOILERY! Nedávno som čumákoval na podobný námet v španielskom Uväznení v čase a musím povedať, že Triangle sa mi v mnohých ohľadoch páčil viac. Nielenže sa odohráva v atraktívnejšom a stiesnenejšom prostredí ale je i o niečo zložitejší, farebnejší a škoda, že nebol erotickejší. To nikdy neškodí. Hoci mi je Melissa George vážne nesymfonická, ako tu pobehovala v tých kraťáskoch a tielečku bolo dosť... osviežujúce. Opäť som ale nepochopil logiku hlavnej postavy. Ako došla k záveru, že keď pozabíja všetkých priateľov včítane svojho druhého "ja", tak sa slučka uzavrie? A keď sa jedno jej "ja" rozhodlo, že to neurobí, prečo sa priateľom neukázala v prítomnosti svojich "klonov"? Šancu nato mala. Boli by nútení o tom začať premýšľať a ľahko by ich presvedčila o tom, čo sa tam vlastne deje. Namiesto toho sa skrývala aby ju nikto nevidel a snažila sa jednotlivcov presvedčiť, aby jej verili. Aká hlúposť. Celé to má ale možno ešte jednu rovinu. Jess zomrela pri autonehode (bubon na ceste je ten istý ako na lodi) a celé opakovanie je nejakým predpeklím. Odhliadnuc od toho, to bolo svižné, celkom napínavé aj originálne. Primeraný soundtrack tiež trochen pomohol, réžia tak akorát. Čo je pre mňa sklamaním, ako aj v prípade španielov, je "no happyend again". I tento kúsok zostal nevyriešený a nechápal som, prečo na konci na jachtu nastúpila, keď vedela ako to celé dopadne. Vodeva, aj napriek všetkým mojím výtkám sa mi tento snímok, ani neviem presne prečo, celkom páčil. A musím si to pozrieť ešte raz. ()

misar3

Některé filmy je opravdu těžké hodnotit objektivně... rozhovory jsou odpočátku přehnaně umělé a sálá z nich naivita. Ale když se mluvit přestane a špatné digitální efekty nahradí klaoustofobické prostředí lodi, na všechny nedokonalosti přestanete myslet a celou dobu se snažíte přijít na to, co se kurva děje... ()

Knor

Napínavá vyvražďovačka s časovou smyčkou a, který vévodí jako vždy výborná Melissa George. Víc není třeba rozpitvávat. ()

Pauliee

Veľmi ťažké sa rozhodnúť ako tento film ohodnotiť. Ono je vidno, že je to lacné (niektoré efekty sú vážne úbohé), ale na druhej strane je to podľa mňa niečo, čo tu tak často nebýva. Zo začiatku som si myslel, že to bude len ďalší slasher, ale toto som nečakal. Aj keď zase je pravda, že nieje to niečo extra. Zápletku o čase zistíme dosť skoro a v podstate vieme čo bude nasledovať takmer až do konca filmu. Ale aj tak je to celkom zaujímavé a niektoré scény sú výborné, ale na druhej strane sú tu aj veľmi hlúpe scény. Dávnejšie som videl aj Timecrimes, ale pôsobením času som už aj zabudol presný dej filmu a tak nemôžem veľmi porovnávať. Nakoniec som sa rozhodol pre slabšie 4* ()

DoubleJo

Zle zle zle. Filmu bez pointy, s nesympatickou hlavnou hrdinkou a jej iracionalnemu spravaniu, vyvolavajucim uz v polovici pocit strasnej nudy, bez napatia, iba skryvajucim sa pod nalepkou horor a kope nepresnostiam ja proste viac ako jednu hviezdu nedam ani keby ma chceli zastrelit brokovnicou alebo umlatit kladivom pripadne sekerou. ()

Soubi

Začátek byl velmi dobrý (možná že i na 5*), potom film bohužel začal ztrácet dech a stával se nudnějším a předvídatelným. A ani celkový nápad nebyl příliš originální. Pokud se vám ovšem líbí hlavní hrdinka, máte rádi zaoceánské parníky a neviděli jste moc filmů s podobnou tématikou, přičtěte si klidně hvězdu. Nicméně velkým plusem je, že zde všechna kolečka zapadají do sebe :) ()

jafuska

vydařený film, plné napětí, dramatu, první půlka filmu byla víc než dobrá, druhá sice už trochu pokulhávala a bylo to trochu zmatené, ale přesto se mě to líbilo a opět australský film, doporučuji, rozhodně to není špatný film, tomuto filmu by se rozhodně mělo dát šanci, není to žádný brak ()

Cortesz

Solidní mystery thriller, říznutý prvky hororu a sci-fi, jehož slabinami je nedořešený a předvídatelný scénář a samozřejmě špatní herci. Doladit tyto nedostatky, tak by se tento snímek zařadil mezi ty zapamatovatelné, avšak tak jen vyšumí do ztracena, coz je škoda, protože předpoklady k tomu, aby se stal zapamatovatelným by tu byly. ()

Solozo

Lehce předvídatelný ale velmi svěží a děsivý horor o tom, že ten kdo si libuje v krvavé lázni jste vlastně vy - to jest lehce zmatená a dezorientovaná matka, která aby se vrátila ke svému synovi udělá cokoli... ()

Romeroo

Tak upřímně řečeno nečekal jsem, že mě tento časovej zamotanec bude takhle bavit…asi mě chytla nějaká chvilková slabost, ale mě se to opravdu líbilo a popravdě řečeno mi vůbec nevadilo, že jsem v tom viděl x dalších filmů….dobrý film pro diváka, kterému nevadí, že jednu a tu samou scénku uvidí vícekrát : - ))) 77% ()

zly.dvojce

Nuda nuda šeď šeď šeď a do toho nesmysly zabalené v další porci nudy. Smutné zklamání, neboť natěšen 64mi procenty jsem se těšil na kvalitu. Los Cronocrímenes jsou oproti tomuto vrcholem logiky. Fakt bohapusty nesmysl. ()

Horxus

Smithovy filmy jsou, podle mě, silně podhodnocené. Už Creep byl dost dobrý horor a to ani nemluvím o Triangle. Takové psycho, jsem už dlouho neviděla. Bylo to perfektní, zápletka úžasně mysteriózně zajímavá, žádné přehnané sci-fi nebo fantasy a vše bylo ještě obohacené o perfektní hudbu. Párkrát jsem se dost lekla a při konci, když mi konečně došlo, proč se to všechno dělo jsem byla i dost šokovaná. A pravda, Melissa George není úplně sympatická, ale zato Liam Hemsworth byl skvělý. Tohle bylo dokonalé psycho. ()

AlexUnited

Jeden z mojich obľúbených nenápadných hororov, ktorý mi prirástol k srdcu. Videl som ho viackrát a stále ma dokáže fascinovať. Logicky do seba možno nie všetko zapadá tak, ako by malo, motív konania hlavnej hrdinky je prinajmenšom diskutabilný, avšak prostredie, atmosféra, zaujímavá (i keď nie celkom originálna) zápletka a napínavý dej vysoko prebíjajú akékoľvek drobné nedostatky a to takým zdrvujúcim spôsobom, že cítim potrebu navýšiť hodnotenie na plný počet. ()