Loď duchov

• Česko Loď duchů (viac)

V Beringově moři je nalezena výletní loď, která je z dosud nevyjasněných příčin pohřešovaná od roku 1953. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Cestou do přístavu se totiž za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. Vládcem opuštěné lodi je totiž starověký démon... (oficiálny text distribútora)

monolog

je to sice pořádný nefalšovaný a stoprocentní béčko, ale není až tak špatný. tedy není tak hrozný do chvíle, kdy se duchové začnou ukazovat a zabíjet. kdyby všechno zůstalo jako předtím, byl by to mnohem lepší film (atmosféra a podobně). ale ve chvíli, kdy režisér natáhne pověstnou masku rudé smrti na divákovy oči, stává se z toho jen další vybíjená beze smyslu a důvodu. upřímně řečeno i výsledná pointa je pořádnej blábol. a je to škoda, rozjíždělo se to moc pěkně. třeba scéna na party je moc zajímavá a postupné objevování lodi taky. bohužel od zjevení duchů to nestojí ani za zlámanou grešli. a ještě je tam tak strašná (snad rocková?) hudba, že jsem si každou chvíli říkal, jestli nejsem na koncertu a kdy na mě vypadnou zlití a nafetovaní týpci. ()

Phobia

Průměr, který mě jako horrorového fanouška ani nenadchnul, ani nezklamal. Největším kladem filmu je Gabriel Byrne, který se mi v každém dalším filmu líbí víc a víc, ale zbytek herecké squadry se také rekrutoval z jedinců celkem sympatických. Největším záporem je nedostatečný pocit strachu; sledovala jsem "Ghost ship" s mírným zaujetím, čas od času i trochu napjatě, ale žádná dechberoucí scéna se nedostavila (snad s výjimkou té úvodní, ta měla punc originality, navzdory přitažení za pačesy. Z atmosféry lodi se dalo vyždímat víc, vždyť s kulisami i efekty si tvůrci pohráli pěkně. Po cca 2-3 letech od shlédnutí ve mně přetrval víceméně jen dojem, že to bylo koukatelné, byť nic převratného. 58% ()

Gilmour93

Zatímco prolog s porcováním na parketovém prkýnku a klip o tom, co se vlastně tehdy stalo, zamířily směrem k žánru parodie, postavy se rozhodly, že vyvolají letargii. Do toho lekačky, co se s twistem v podobě odhalení identity jedné z postav přetahují o to, kdo bude lacinější a interakce s duchy na úrovni komedie s Eddiem Murphym. Už od Obvyklých podezřelých víme, že mít Gabriela Byrnea na palubě lodi je stejné, jako ťukat si tam při přípitku skleničkami a mít u toho po kapsách banány. To má Beck za to, že ty námořnické pověry ignoruje.. ()

MM_Ramone

Murphy je kapitán remorkéra Artic Warrior. Spolu so svojou posádkou sa živia tým, že na voľnom mori hľadajú staré, opustené lode. Jedného večera dostanú typ na slušný úlovok. V Beringovom mori objavia štyridsať rokov nezvestný taliansky, zaoceánsky parník. Je to obrovská, luxusná loď, ktorá sa stratila v roku 1962. Zdá sa, že im vynesie pekný balík peňazí. Lenže namiesto bohatstva im táto ich výprava prinesie hrôzu, des, strach a smrť. Vstúpili totiž na "Loď duchov". *** ()

sniper18

Loď duchov zlyháva v prvom rade na tom, že sa možno aj zbytočne jedná o horor a po tejto stránke nestojí absolútne za nič. Takto som mal skôr pocit, akoby tvorcovia chceli točiť skôr nejaký zaujímavý trochu mysteriózne ladený thriller, ale boli nútení držať sa hororového žánru, ktorému ale vôbec nerozumejú, lebo takto nefunkčné hororové zložky sa vidia len veľmi zriedka. Nejaká atmosféra tu síce je, ale o napätí nemôže byť ani reči, no hlavne tie jednotlivé hororové sekvencie mi už prišli len smiešne. Ducharina má podľa mňa fungovať úplne inak a nie v štýle, že napríklad postave vôbec nie je divné, že sa pred ním ukáže situácia z minulosti a on si ešte zatúži po peknom duchovi, čo ho stojí život. Tu sa skutočne len dá neveriacky krútiť hlavou, aký nezmysel sa v tomto subžánri dá vôbec vymyslieť. Ale inak to nebolo najhoršie, úvodná sekvencia je perfektná a teda svojou nemilosrdnosťou ma príjemne potešila, ale aj celkovo je zápletka atraktívna, skúmanie opusteného miesta, ktoré ukrýva tajomstvo má vždy svoje čaro a tak tú prvú polovicu ma ešte zaujímalo, čo sa vo filme deje. No potom už je jasné, že z tohto nič lepšie nebude, keďže priestor dostanú spomínané hororové scény, z ktorých je jedna trápnejšia ako druhá a už sa z toho stalo len čakanie na koniec. A tá pointa, ktorá príde v priebehu druhej polovice by ma síce v kvalitnom horore sklamala, ale tu filmu podľa mňa skôr pomohla, hlavne vďaka vražednej sekvencii z minulosti, ktorá mi prišla dosť štýlová a spolu s úvodom tvoria vrcholy filmu. A ani úplný záver nie je najhorší. Poteší aj obsadenie, v ktorom je viacero mojich obľúbencov, ako kapitán Gabriel Byrne, Isaiah Washington, Karl Urban a sympaťák Desmond Harrington, ale inak ma ich postavy vlastne vôbec nebavili a nakoniec ma aspoň trochu zaujímala len námorníčka a jej vzťah s duchom, ktorého stvárnila mladá Emily Browning. A vizuálne sa na to tiež pozerá dobre. Takže ako horor je Loď duchov úplná katastrofa, takže slabé hodnotenie je úplne zaslúžené, ale mne to na ten priemer stačí, predsa len obsadenie a vizuál sa mi páčia, zápletka tiež nie je zlá a tie dve sekvencie sú výborné. 53% ()

• Rozpočet filmu byl 20 milionů dolarů a film celosvětově vydělal přes 68 milionů dolarů. (Chatterer)
  • Ve filmu zpěvačka Franchesca (Francesca Rettondini) používá českou pistoli CZ 75. Současně se však jedná o chybu, protože se děj snímku odehrává o mnoho let dříve, než se zbraň začala vyrábět. (Martyn.86)
  • Po nalezení parníku vyprávi kapitán remorkéru strašidelnou historku o lodi Mary Celeste. Říká, že loď opustila posádka a ta sama urazila7 tisíc mil, proplula Gibraltarem a doplula do Středozemního moře. Ve skutečnosti byla 4. 12. 1872 nalezena na širém oceánu a přes Gibraltar ji pak dopravili zcela nezáhadně její nálezci. (Stejšn)