Death Ship

• Veľká Británia Death Ship (viac)

Zlověstný přízrak nacistické válečné lodi křižuje oceán a útočí na jiné lodě. Skupinka trosečníků z jí potopeného zaoceánského parníku na ní najde útočiště, ale brzy zjišťuje, že bezpečnější by byli ve sprše v Batesově motelu. Loď totiž žije svým vlastním životem, je plná mrtvol umučených lidí a lační po další krvi... Béčkový ghost ship horor z počátku 80. let s Georgem Kennedym a Richardem Crennou. (choze)

Big Bear

Vždycky jsem se zajímal o opuštěná místa, zvaláště o ta odkud museli lidé z neznámých příčin rychle odejít. S guste jsem tedy sáhl po tomto hororu. Jednak mám australácké záležitosti velmi v oblibě a pak záhadná opuštěná loď na moři... Ve filmu se posléze ukázalo, že jde navíc o nacistickou loď a tak jsem od toho čekal celkem dost. Možná ale až moc. Bylo to jen béčko z osmdesátek. Dnes strašlivě nestrašidelné amísty až srandovní... Přesto mne zaujmul chlaďák, tam to bylo docela zajímavé. Pokud by se mně někdo zeptal, zda film doporučuji tak bych řekl spíše ne. Tohle může bavit snad jen skalní příznivce hororu a historičtějších filmů věnujících se tomuto žánru. Dávám za dva bonbóny ze sklenice z kajuty posádky. * * ()

corpsy

Stará lodná rachotina, žijúca svojím vlastným, démonickým životom, v lacnom béčku, ktorý sa neštíti prebrať zopár záberov z iných filmov, napr. THE LAST VOYAGE alebo KING KONG 1976 ( záber na radar, to je už asi fakt núdza ). Zopár dobrých nápadov je tu udupaných v amatérskej, chaotickej a nevyrovnanej réžii. Vlastne aj súhlasím s J*A*S*M, že by snímok nebolo zlé natočiť pre dnešné publikum, aj keď s podobným námetom operoval aj vynikajúci GHOST SHIP z roku 2002. ()

J*A*S*M

Přesně ten typ staršího hororu, u něhož bych se vůbec nezlobil, kdyby dnes někdo natočil remake. Ta opuštěná loď měla takový potenciál!!! Věčná škoda scénáře, který si s ní evidentně nevěděl příliš rady. Už zpočátku je děj takový mírně naivní, po přesunu na palubu té sympatické kocábky kvalita prudce stoupne (dokud scenárista nevyplejtval těch pár nápadů, co s lodí samotnou měl), se začátkem zápletky o pošahaném kapiánovi jsem se pak však již smířil s tím, že se film zhoupl do nezvládnuté taškařice, na níž se dá koukat, ale je zbytečné si ji pamatovat. ()

Campbell

Tenhle film jsem sháněl poměrně dlouho, protože na Ebayi je to drahý jak kráva. A na internetu to je většinou mrtvé. Nakonec se mi to podařilo sehnat a nebylo to špatné. Pravdou je že jsem čekal možná trochu krve, která se nakonec nekonala. Ale duchařina je to slušná. Sice dneska nevyděsí ale ta loď byla celkem povedená a dokázala nahnat husinu. Film celkem slušně ubíhá a moc nenudí. Postavy jsou poměrně klišovité hlavně Kennedyho postava je neuvěřitelně nudná a stupidní. A chování postav je totálně dementní, hlavně když se topí na začátku jeden chlap tak oni jen čumí. Je to béčko pro mě průměrné ale koukatelné. ()

darkrobyk

Kapitán Ashland se ve své hodnosti loučí s výletní lodí, které velel 20 let. Během oslavy se objeví neznámá loď, co do ní úmyslně narazí. Čekal jsem efektnější potopení. Voda se do strojovny hrnula pěkně, leč samotná loď šla ke dnu jako hozená dlažka. Zachrání se skupinka (jak se ti nahatí milenci stačili obléci a ještě opustit loď, netuším) na člunu. Později vyloví z vody kapitána. A co čert nechtěl, nakonec narazí na loď smrti (nebo vraždící loď?). Každopádně vylézt na Bludného Holanďana made in Germany z 2. sv. války nebylo chytré. Více než Loď duchů to připomíná Virus (1999), jen temná energie nevyrábí roboty ani kyborgy. Stačí jí zmocnit se kpt. Ashlanda (charismatický G. Kennedy) a osud přeživších je zpečetěn. Neustále bloudění temnými chodbami, jako by se trosečníci potáceli v útrobách Nostromo, stroje šlapající jako hodinky, krvavá sprcha, zákeřné bonbony a zlaté zuby. Škoda, že účtování s posádkou nebylo zábavnější, v závěru jsem očekával torpédo. Ale atmosféra solidní, místy velmi napínavé, strašidelná hudba. 3.5* ()

• Jeden z trosečníků, kteří se dostanou na neznámou loď, je zachycen za kotník ocelovým lanem. Pak je vytáhnut (stále za kotník) až k vrcholu jeřábu a posléze bude vhozen do moře. Ještě před shozením je jasně vidět, že už není držen za kotník, ale má cosi jako bezpečnostní pás omotaný kolem těla. (Terva)