Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

WillyMarks

Ne to ne, takhle to vážně nejde. Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Jsem tak rozčílen a znechucen tímhle snímkem, že jsem byl rozhodnut dát odpad, nicméně to bych křivdil tomu super autu, které jezdí, i když je ho jen půlka :D 16% ()

helloween93

Tahle akční komedie mi hodně pobavila, protože se vyžívá v technických "libůstkách" a v systematickém potlačování zločinu. Christoph Waltz jako Chudnofsky opět zazářil a ukázal, jak mu jde skvěle role padouchů. Co se týče dvou hlavních hrdinů, byli OK. ()

figliar

Taká typická akčná zmeska - trocha ako Kick-ass, prifarbená Ružovým panterom, inšpirovaná Jet Lim. Ale svoj účel splnila. O triedu lepší Christoph Waltz, priemerný Seth Rogen a Cameron Diaz, ale nadpriemerná zábava. Proste, komix ja môžem. ()

Chilly00

Mám Gondryho hodně ráda a tohle pro mě bylo zklamání. Obecně nemám ráda scénáře Setha Rogena a doufám, že se Gondry na příště vyvaruje téhle spolupráce. Vůbec to nekoresponduje s tvorbou, kterou je Gondry známý a nic z jeho rukopisu jsem ve filmu nepostřehla. Pro mě to byla naprostá ztráta času. Trapné vtipy, nesympatický hlavní hrdina, nezajímavá zápletka.... zkrátka nic co by stálo za řeč a doufám, že pokračování se nedočkáme. ()

burton

Vymazlený do detailu. Akorát jsem se strašně nudila. Bylo to prostě zelený až moc. Vidím tady pár lidí, kterým se to líbilo a kteří byli dokonce čtyřkově nadšeni. Věřím jim to. Někdo prostě má tohle rád. Když hrdina je antisexy a jeho pomocník tak malej a hubenej a ta zelená je opravdu všude a je sem narvaných tuna věcí z jiných komixů a je z toho ze všeho umě uhnětená taková bláznivá taškařice. ()

MickeyStuma

Další maskovaný hrdina v boji proti zločinu. Tentokrát je to The Green Hornet. Snímek je založen na stejnojmenné rozhlasové sérii někdy z třicátých let, podle které také mezi lety 1940 až 1993 vycházely příběhy v komiksové podobě. A co zřejmě málokdo ví, koncem šedesátých let se námět stal slavným díky televiznímu seriálu pod stejným jménem, tedy 'The Green Hornet' (1966), kde si roli pomocníka Kata zahrál slavný Bruce Lee. Filmová verze samozřejmě plánovaná byla taktéž a nejvíce se o tom diskutovalo v letech devadesátých. Nic naplat, dopadlo to nakonec až v roce 2011. A dopadlo to dobře. Dobře to bylo i v tom směru, že nyní jsou po vizuální stránce daleko lepší technické možnosti, než kdy byli dříve. Také se málo ví, že původně byl do role padoucha obsazen Nikolas Cage, který to nakonec odmítl. Nahrazen byl rakouským hercem, který se předtím v záporné roli úžasně předvedl ve snímku 'Hanebný parchanti' Quentina Tarantina, kterým byl v Hollywoodu od této doby silně doporučován. Aby se opět plnohodnotně blýskl neměl sice moc prostoru, ale svojí výraznost má. Opravdu z něj nejde strach? To je otázka, která se tu hodně často probírá. Snímek 'Zelený sršeň' se plně veze na popularitě tzv. buddy filmů, převážně z dob osmdesátých a devadesátých let a kupodivu, stále to funguje. Jeden charakterově vážnější, druhý užvaněnější, vzájemně se pošťuchují a jsou si oporou, jdou z jednoho trapasu do druhého, avšak ve svých zájmech stále kupředu k úspěšnosti. Vyrovnanost akce se zábavou v naprosté dokonalosti, takže spolu z dobře napsaným scénářem, ve kterém se v ničem razantně netlačí na pilu a naopak se všemu dává volný průběh, v rámci popcornové akční zábavy není co ztratit. Ať je to podle komiksu nebo coby běžný film s námětem o hrdinských nadšencích, v rámci filmové zábavy a odpočinku to potenciál má. ()

wertcha

Na Zeleného sršně jsem se opravdu těšila, zklamání naštěstí nedorazilo. Ano, Seth Rogen stál sice za prd a jeho postava mi po většinu filmu lezla na nervy, ale bylo tam spoustu dalších věcí, které mě bavily - jako švýcarský nožík Kato, nebo citlivý Chudnofsky :) Bylo to překvapivě vtipné, ale i přesto jsem si připadala, že se v kině směju sama :) Já jsem se bavila rozhodně víc (na rvačku Rogena a Choua asi nikdy nezapomenu :D), než třeba u Kick-Ass. ()

candy_daze

Stylová pecka. Jak už bylo řečeno, akční scény byly na filmu to nejlepší. Vyloženě jsem si je užívala a to taky díky 3D, na které jsem jinak nikdy tak kladný názor neměla. Rogen a Chou byli dobrá dvojka. Jen Cameron Diaz bych mohla oželet, ale to už je jen o osobních sympatiích. Francova malá role byla fajn a o Black Beauty se mi bude zdát ještě půl roku! (Další auto na nesplnitelný wish list, jupí!) ()

Tomo

Včera jsem film viděl, těžké zklamání. Dějově je to tak splácaný, že bych si myslel že je to pro publikum 10-15 let, občas tam padnou hlášky, který by naopak zmíněné publikum slyšet nemělo, děj a chování postav často nedává smysl... Je to naprosto ne-vyjímečná slátanina. ()

Yancl

Revoluční a převratná jízda? To zcela jistě ne. Ale stylová akční podívaná s humornými vsuvkami? Ano .. do tohoto kabátu se obléká 'Zelený sršeň'. Z obou žánru vítěží právě ta akce, komické sitauce jsou více méně okrajové, ale i tak dokáží rozesmát. To samotné se dá říct o S. Rogenovi, známém komikovi, který perfektně ztvárňuje trhlého milionáře s touhou stát se hrdinou. Takže ANO, 'Zelená včelka' je dobrý film lehce vybočující z aktuální akční nabídky a určitě stojí za zhlédnutí.. [73%] ()

PEZ

V pohode filmik, z ktoreho si ale po par tyzdnoch moc pamatat nebudete. Od Michel Gondry-ho som cakal viac reziserskej invencie, takto tam boli dve dobre bitky (jedna akcna, jedna vtipna), jeden fakt vydareny joke a kopec malych milych vtipkov, na ktorych sa pochechtavate. Nic viac, nic menej. Jednoznacne najlepsi na celom filme je Christoph Waltz - u tohoto borca sa tesim na kazdy dalsi film - a Jay Chou, ktory svoju rolu zahral velmi civilne, presne tak ako bolo treba. Skoda, ze prvy menovany nedostal este viac priestoru, lebo kazda scena s nim bola zazitok. Troska sa divim, kde utopili 120 mil. USD, nemal som pocit az takeho velkeho blockbusteru. 7/10 ()

Mr.FreeZer

Green Hornet je opravdu ,,nářez" ve všech směrech. Parádní vtipné scény, akce nechybí, romantika už vůbec ne. Seth Rogen dokazuje, že tento styl rolí mu neskutečně svědčí a může se ,,vyhrát" jak se mu zamane a to v dobrým slova smyslu. Jeho parťák mu sekunduje co se dá. Také mne pobavila minirolička Jamese Franca a neúnavný Christoph Waltz coby vůdce gangu. No prostě tady se pobaví snad každý. ()

Grimlok odpad!

Film, který nemá nic. Humor je spíš k pláči než k smíchu. "Hlavní hrdina" neskutečně nesympatickej, hlavní záporák, který má přímo vynikající vstup na plátno je postupem času čim dál víc k pláči. Pomocník Kato je ještě lepší než Superman. První filmové zklamání roku 2011. ()

jauzdu

Moc jsem se pobavila. Samozřejmě tolikrát omýlaná rozmíška mezi přáteli, aby se na konec mohli spojit ve finální bitvu s úžasným padouchem Christophem Waltzem. Nic nového. Ale jinak si to udržuje sterilně zábavný děj prokládaný těmi nejsuššími hláškami. Scéna s Jamesem Francem hned na začátku mě dostala do kolen. Hotovej Pavel Liška.?! Moc se mu tahle krátká role vyvedla. A schválně jestli poznáte koho hrál ten klučina z Terminátora (Edward Furlong)? Rogen + Gondry = překvapivě vyvedená kombinace. Ale klidně by se obešli bez 3D. ()

Blaogranas

Green Hornet se od většiny hrdinných chlapíků v pláštěnkách liší tím, že je sympatický jako osina v prdeli. Nejvíce je cítit snaha o komedii, která ovšem ve většině případů u snahy taky končí. Možná to byla slabá parodie na růžového pantera. A do role sexy sekretářky mohli obsadit taky nějakou mladší kočku (nic proti Cameron). Film jsem zkouknul trochu z nouze a podruhé to opakovat nebudu. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)