Nech vojde ten pravý

• Slovensko Vpustiť toho pravého (festivalový názov) (viac)
Ukážka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiálny text distribútora)

blazma

Máme tady originální story, které hollywood pravděpodobně vykradl, protože dva roky po tomto snímku přišla i Americká verze, na chlup totožná. Potíž pro mě je ta, že ta Americká verze mě prostě bavila víc. jako fakt že jo. Tohle není vůbec špatný, ale šlo o ty herce. Ti mi prostě přišli zajímavější v americké vykrádačce. ()

W.Goldfinch

Je to takový milý dětský příběh o první lásce, kde se občas vysává krev sousedům, kteří jsou vlezlí a trhají hlavy dětem, co někoho šikanují (tudíž vždycky zaslouženě). Velkým plusem je navíc nádherná kamera van Hoytemy, jenž tady ukazuje, že ty skills měl prostě odjakživa. ()

sAreOn

Velmi depresivní snímek nebo tak alespň působí. Navíc skvěle natočený. Jen nevím, pro který druh publika byl natočen - pro děti to tedy rozhodně není, pro starší tedy také moc ne, přeci jen příběh o lásce s 12letými dětmi nezapůsobí na všechny, což je možná škoda, ale i já se místy nudil a byl místy překvapený chováním hlavním postav. ()

Rozbik

Naprosto netradičně pojatý upírský film. Poměrně tísnivou a strohou atmosféru umocňuje prostředí švédského sídliště v zimě. Zápletka i její vyústění jsou zajímavé a nečekané. Všechno je korunováno několika nečekanými záběry, které film určitě zvedly. Pokud jste příznivci upírské tematiky a už máte dost holywoodského klišé a chcete se spíš zamyslet než bát, je tenhle film určitě dobrá volba. ()

david666

Originální nápa je bohužel podán ve značně rozvleklém tempu. I když na druhou stranu se to k prostředí švédské zimy hodí. Škoda, že hororových scén je tady méně. A konec mi nějak nesedí - myslím, že Eli do bazénu nikdo nepozval ()

E.T.Martin

Horor spíše existenciálně pocitový než opravdu strašidelný. Teskný příběh osamělého vyrůstání na odcizeném sídlišti a osamělosti upíří existence. Pomalý film, který se vám dostane pod kůži. ()

makau

Kamarádi se mne často ptají na co se vlatně koukám, když doma na DVD nemám filmy jako horory, scifi, akční americké velkofilmy, romantické filmy a skoro žádné komedie. Na co se tedy dívám? Na takové filmy jako je tento. Skvělý, vynikající a nezapomenutelný filmový zážitek. Aspoň pro mne. Takový to film shlédnout je něco ... no nemám slov. Právě jsem film shlédl a jsem ho plný. Kéž by bylo více takových filmů a ne samý remake, remake, remake. Když už se dnes dělá remaku z filmů natočených v roce 2007, tak takovýto originální film je skvost mezi bahnem. Vřele doporučuji. ()

wrána

Tak tady sedí slovo poetické. S přídomkem mrazivě. Jelikož byť končí jakoby happy endem, tak si v sobě nese zárodek budoucí tragédie. ()

@nthr4X

Ano mohl to být super film ale ne ze švédské produkce. Asi sem tak přehollywoodovaný nebo nevím. Zápletka pěkná ale spíše nudí pár záběrů na krev to bohužel nezachrání 40% ()

FEAR99

Pro většinu lidí byl tento snímek zjevení. Chápu to, ale bohužel všeobecné nadšení nezdílím. A to je myšlenka po "upířích blábolech v poslední době" výborná a originální. Mě ale nesvědčilo jediné - tempo. Nevadí mě když je některý film pomalejší, ale tady jsem se pořád a pořád nemohl dostatečně ponořit do děje a tak mě pomalé tempo příliš nevyhovovalo. A ano, asi 5x jsem se díval kdy, že bude konec. U mě nevýdaná věc. Čekal jsem hold víc. Některé věci se pochválit samozřejmě dají, ale když vás film nebaví a nudí, je něco špatně. P.S.: Přesto rád kouknu na americký remake, který už je za rohem. Teaser, herci v něm a režisér se jeví jako lidé, kteří jsou schopni tuto látku uchopit velmi dobře (a to i přes fakt, že to bude jak přes kopírák). ()

klinkacek

Měl jsem strach z dětských hlavních hrdinů a jejich romance, po chvilce však byly moje obavy rozptýleny. Film dělá vynikající zejména prostředí, švédská zima je ideální kulisou pro příběh, který je dětský jen stěží. Samota, temnota chlad a touha po přátelství a krvi, to jsou hlavní devizy filmu jehož výsledkem je čirá deprese. Nakonec jsem si uvědomil, že s dospělými herci by byl příběh nejspíše trochu fádní (nedejbože v nějaké USA highschool verzi). Takhle totiž film nechává prostor na fantazii diváka, jak si příběh vyloží (a výkladů je podle mě vcelku dost). Ja můžu film vřele všem, komu nevadí přílišná temnota a deprese ve filmech. PS:Minimalistická hudba, která film doprovazí je taky výborná ()

milhouse86

Prvých 10 minút mi vadila kamera a mal som pocit, že pôjde o pseudo-intelektuálnu kravinu. Potom nastal pomalý zlom a hltal som to až do konca. Veľmi originálne. Táto hororovo-romantická dráma o večne šikanovanom chlapcovi kamarátiacim sa s malou upírkou u mňa zafungovala na 100 %. ()

djtotal

Zaujimave, ze by nejaky typ melancholickej rozpravky? :)) Jedine co ma na tomto filme zaujalo, je kamera. Mozno si pamatate starsiu slovensku serialovu rozpravku; Majka, spadla z oblakov, tak ta Majka je aj viac sexi i oproti tomuto filmu je to hotove umelecke dielo :) ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (viac)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (viac)