Po přeměně v upíra žije navždy 12letá Eleanor v úkrytu, zatímco její otec Mark se ze všech sil snaží poskytnout jí lidskou krev; avšak po deseti letech přežívání se vracejí domů do New Yorku a hledají lék. (SkyShowtime)

Trevor

S knižnou predlohou to má spoločné veľmi málo, napriek tomu sa príbeh podaril a aj keď si autori neodpustili sračkoidné liberálne útoky na kresťanstvo jedná sa o sympatický seriál.Čo človek nepochopí je že sračky zo Skyshowtime prvú a poslednú epizódu ponúkli bez dabingu, ale všetky ostatné nadabované boli. ()

Streeper

Tohle bylo velké překvapení. Upřímně, čekala jsem fakt blbost. Protože natočit nějaký fungující upíří seriál je docela dost těžký, každý očekává něco ve stylu Stmívání, ale tohle je něco jiného. Je to seriál s upíry, který nebyl natočený pro teenagery, ale pro dospělé. Příběh funguje skvěle, je to napínavé, místy děsivé a dramatické. A ten konec? Fakt doufám, že druhá série bude! ()

warrenur

Odlisne od povodneho skandinavskeho filmu, hoci i tu najdeme viacero jeho linii. Avsak ustredne herecke obsadenie i vykony su prijemne, uveritelne a nerusili ma. Zaver mal svoju atmosferu a i to naslapovanie okolo pri prerastajucom podozreni bolo fajn. Par hluhych miest by sa naslo a i par skratiek, ktore ma moc netesili, ale pribeh bol celkovo uchadzajuci. Dost priestoru sa venuje i detskemu kamaratstvu, co mozno niekomu bude vadit, ale pre dokreslenie situacie a motivacii bolo nutne. Kazdopadne Hinderaker sa scenaristicky podielal i na dvoch castiach vybornej Penny Dreadful a tento kusok nebol marny. Uvidime, nakolko sa to bude pacit divakom, a teda, ci bude budget na dalsiu seriu. Tato sa mi celkom pacila, hlavne vdaka prijemnemu hereckemu obsadeniu. 65% A trochu prehnane stvorhviezdie. ()

Fr

„BOŽE, TAKŽE JE TO UPÍR!“ … „TO SLOVO NEPOUŽÍVÁME…“  Zajímavá knížka dostává tentokrát jinou podobu. A není to blbý! Střídají se dětský a dospělácký linie, krve je tak nějak přiměřeně… příběh je komplikovanější… ale baví mě to. A to, jak rozehráli tohle upírský dobrodružství, slibovalo zajímavou druhou sérii. Škoda! (Takže vlastně nemá moc smysl, se na to koukat, že?)   ///  -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Společnost Skyshowtime letos v lednu oznámila, že odstupuje od plánu na další (druhou) sérii. 2.) Seriál je volně natočen na základě knihy „Lat den rätte komma in“, kterou v roce 2004 napsal John Ajvida Lindqvist. Práva prodal za 1 SEK, ale následně, když zjistil, jak chtějí seriál pojmout, se cítil podveden. 3.) Jsou natočeny i dvě filmové adaptace: originální z roku 2008 a americká kopie z roku 2010. 4.) Thx za titule „……“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Marceloo

Otec s dcérou sa musia často sťahovať. Dôvodom je to, že v jej detstve na ňu zaútočilo neznáme monštrum, ktoré ju zmenilo na krvilačnú beštiu. Jej otec sa snaží udržať beštiálne inštinkty na uzde a preto zabíja aby ona nemusela. Po príchode do New Yorku sa nedopatrením zapletú do kriminálneho prípadu s neznámou drogou. - Velmi príjemné prekvapenie z dielne Showtime. Asi ako každý som mal pred vydaním pochybnosti, pretože napodobniť mrazivú atmosféru pôvodnej škandinávskej pecky je takmer nemožné. Tvorcovia sa tu ale vydali vlastnou cestou, čo sa mi páčilo a fungovalo to na mňa od začiatku do konca. Síce vzťah Eleanor a Isaiaha nie je tak intenzívny ako vzťah Eli a Oskara vo filme, ale zase sa mi páčilo hlbšie puto medzi Eleanor a jej otcom, ktorý bol do príbehu zapracovaný ovela komplexnejšie a hlavne mal silnejšiu, aj keď bezpochyby trochu po americky zromantizovanú, motiváciu. Unáhlene pôsobiaci koniec zostal celkom otvorený a vela sa toho neporiešilo, ale vďaka záverečnému celkom prekvapivému zvratu na druhú sériu nabudí dostatočne. Keby sa každá předělávka podarila aspoň takto, filmový svet by bol krajším miestom. ()