Clare (Rachel McAdams) miluje Henryho (Eric Bana) celý svoj život... Verí, že sú si súdení, hoci sa musia obaja vyrovnať s nedobrovoľnými dlhšími odlúčeniami - Henry totiž cestuje v čase (v dôsledku zriedkavej generickej anomálie, vďaka ktorej sa jeho život odvíja v neustále sa meniacich časových líniách, nad ktorými nemá žiadnu kontrolu)! Keď sa po prvý raz stretli, bola Clare ešte len dievčatko a Henry už dospelý muž – no ona už vtedy vedela, že on sa stane jej osudom. A hoci im kvôli Henryho cestám nikdy nebude dopriate niečo pre iných také samozrejmé ako „bežný stereotyp“, zaľúbia sa do seba, zosobášia sa a sú spolu veľmi šťastní. Teda aspoň do takej miery, do akej je to v ich neobvyklej situácii vôbec možné. Nad ich šťastím sa však začnú zbiehať mraky vo chvíli, keď Clare začne túžiť po dieťatku – dostavia sa totiž neočakávané problémy! A ešte je to čosi, čo oboch veľmi (a oprávnene) znepokojuje – ani jeden z Henryov, s ktorými sa Clare kedy stretla, nemal viac ako 43 rokov... (TV Markíza)

miki68cz

Romantické, zajímavé, klidné, genetické hudbou hezky doprovázené sci-fi. Bana i McAdams jsou výborní a ukázali svoji lepší hereckou stránku. OOF - opravdu odpočinkový film ()

Toustovač

Námět jako z potenciálně zajímavého sci-fi, nebo jako z céčkové telenovely - nějak se nemůžu rozhodnout:). Příběh každopádně beze spádu a vlastně i bez cíle. Celou dobu jsem marně čekal na nějaký zvrat či alespoň pořádnou scénu, a obojího jsem se dočkal jen v náznacích. ()

vlKousek

Uvažoval jsem mezi 3* a 4* a dojem převážil na pozitivnější hodnocení, zajímavý námět, zajímavý scénář, chronologicky bezchybné, romanticky nadprůměrné, lidsky maličko neskutečné, ale to sci-fi filmy docela bývají. No docela i doporučuji na náký dlouhý zimní večer :) Po další projekci již neváhám s 5*!! Je to výborný film :) ()

pekas

Od obvyklého šťourání v nelogičnostech cestování v čase mě tenhle film dokázal odvést krásným dějem a sympatickými hereckými výkony. Zbytečně jsem si tím, proč to bylo tak a ne tak, nekazil dojem a jen si užíval příjemnou romanci. Moc hezký zážitek. Já sahám pro nejvyšší hodnocení. Po třech letech shlédnuto znovu a zase se mi to moc líbilo. 83% ()

Bonniesgun

U té knížky (mimochodem propracované do nejmenších detailů s příběhem netradičně ale logicky vystavěným na deníkových zápiscích obou hrdinů - a to nikoliv chronologicky, ale od začátku jejich vztahu až do konce) jsem brečela, byla napnutá a nadšená. U filmové podoby už je to horší. Jistě, všechny milníky podivného života se sem sice podařilo dostat, Rachel je skvěle oduševnělá (jak je to u ní zvykem), krásně se usmívá a oči se správně lesknou... ale nějak to prostě nefunguje... škoda... ()

Quendi

To je tak, když máte zajímavý potenciál pro film a záměrně se rozhodnete ho nevyužít, ale udělat z něj jen vedlejší detail a jít cestou "dramatu o lidech". Akorát, že na drama o lidech je to příliš povrchní a blboučké. Takže nakonec je z toho jedna velká, hodinu a půl dlouhá, ucouraná nuda o ničem. ()

MaxForValue

Pomerne veľké sklamanie. Robert Schwentke zo skvelého knižného námetu toho nedokázal veľa vyťažiť a ani sympatická dvojica McAdams / Bana to bohužiaľ nezachraňuje. ()

AlexUnited

Tvorcovia vložili celé svoje úsilie a poriadne pritlačili na pílu v romanticko-citovo-sentimentálnej rovine a poriadne to prepískli. Výsledkom je absolútna presladenosť a v mojom prípade nulové sympatie s hlavnými postavami. A čo sa logiky týka, tak tú rovno spláchli do hajzlu asi ešte pred prvou klapkou. ()

Horxus

Typická slaďárna, ale... tak krásná. Přenádherné propojení času s životem, doslova, a skvělí herci a záběry. Na konci je z toho takový doják, že Time traveler's wife může konkurovat snad jen Fontána. 85% za ten smutek, co jsem po závěrečných titulkách cítila. ()

gicous

Díky dvojici McAdams-Bana se dá na tenhle naprosto nevěrohodný příběh dívat. Obdivuju, že to dokázali zahrát, aniž by přitom byli k smíchu. ()

Lenii

Film se mi celkově moc líbil, ale nějak jsem tu posloupnost a ty časové skoky úplně nedávala. A co k tomu víc dodat. Eric Bana super, Rachel McAdames taktéž. Až na jakousi nadpřirozenost skákání v čase, tak se jedná o krásný romantický film, který ničím neurazí, ale ani nijak nepřekvapí. Krásně vykreslený vztah dvou lidí. 75% ()

Maica

Na první pohled to vypadalo zajímavě, ale hned při druhém mě napadlo, že tohle asi bude blbost. Nápad mi přišel zajímavý, ale cestování v čase je strašlivě složitá záležitost a v toto filmu se ji nepodařilo ztvárnit zrovna dobře, ba naopak. Zpočátku jsem vůbec nechápala, co se děje, všechno jsem rozklíčovávala až s postupem času (zajímavé by bylo retrospektivní vyprávění). Ale něco nedávalo smysl vůbec - někdy Henry věděl kam se přenese, jindy ne. Vztah mezi Clare a Henrym se mi taky občas moc nepozdával - hlavně když postarší pán vyleze zabalený jen do deky z křoví za malou holčičkou a řekne jí, že je její manžel z budoucnosti... Fuj! Zato závěr mi přišel dost silný, bohužel trošku zabitý happyendem (naprosto výjimečně bych zde uvítala konec bez zahledění se do budoucna v cukrovém obalu). Škoda, škoda, že se snímek moc nevydařil, alespoň, že jsem se mohla dívat na celkem sympatické herce a poslouchat fajn muziku. ()

boombang

Nebýt roztomilé Rachel (a taky záběru na její prdelku), dal bych o hvězdu méně. Jinak mne to totiž vůbec nebavilo, tím spíše, že logika a zápletka se staly pochybnými už pár minut po začátku filmu. Jako sci-fi to neobstojí, jako komedie už vůbec ne, pouze jako průměrně koukatelná romantika. (Rozdíl vynikne zvlášť ve srovnání s About time, kde btw Rachel taky hraje. Bude ještě něco do třetice?) A vůbec, hlavní postavy si měly prohodit role. Chlap, po kterém pořád někde zůstávají svršky a jenž se musí každou chvíli oblékat do nových hadrů, mne nezajímá! To se mělo dít Rachel! ()

subic

Romantika, svatba, dobré pro holky, k tomu trochu neřízené cestování časem, zajímavé téma. A já pořád čekal, kdy se tam něco stane a čekal a čekal až byl konec. 50% ()

marek29

Já musím citovat Enšpígla a sice: "není to taková pecka, jak jsem si myslel". Je to slušně zamotaný a nelogických věcí spatřuju víc.. Je to pěkná romantika a Rachel to sekne, ale tam to asi končí. Někdo z Tumperské 137 by mohl smáčet pod sebou nejedno prostěradlo během tohoto filmu, ale mě hype tohoto velkoslaďáku nutí spíš sundat 4. hvězdu. ()

Nathaniell

Kombinace žánrů - Drama / Romantický / Sci-Fi - je vždy a bez rozdílu sázkou do loterie, jelikož to většina lidí prostě nepřijme. Scientologové nadávají na romantiku, romantici na sci-fi a dramatici někdy i na obojí, takže vytvoření podobného příběhu vyžaduje buď dokonalou představivost, nebo nedostatek sečtělosti. V tomto případě přijde na řadu další zkouška ohněm a tou je nechvalně známé - zfilmování knižní předlohy. Jak vědí všichni fanoušci Vernea, Rowlingové, Dumase a spousty dalších, tak film dopadá - ne zase tak špatně - jako spíš - úplně na pytel. Máme pocit, že o prioritách důležitosti mnohem spíše rozhodovaly zfetované opice, než nějaký opravdu kvalitní režisér. Sázení na "áčková" jména režisérů je potom jenom další krok do prdčic, jelikož právě jejich neskutečné ego a falešná sebejistota mají za následek vznik dalšího zapomenutelného braku, bez ohledu na rozpočet. (Viz Hobbit) Tady se však vsadilo na poměrně neznámého Roberta Schwentkeho, což vypadá jako - ne dobrý - ale dokonalý tah, jelikož se režisér této výzvy ujal plnohodnotně a vytáhl ze sebe přinejmenším 200%. Kombinace žánrů do sebe zapadla ideálně, žádný tlak na diváka, perfektní postavy i dialogy, o hudbě nemluvě. Zkrátka plnohodnotný multižánr, pravděpodobně nejlepší svého druhu (Promiň - Time after time). 5* ()

Mykhaluu

Tý jo! Tak nevím, co jsem čekal, ale asi omylem do posledního dne sci - fi. Ale on je to romantický film se vším pokleslým, co k tomuto žánru patří. No, ale jinak tak nesympatická Rachel hrála z počátku tak uvěřitelně, že jsem překonal s Henrym alkoholismus a dodíval se na tu nelogickou šílenost až do konce zvědavý, jestli se to nějak vyvrbí!?! A už jsem se nechal málem uromantizovat letním vedrem ke čtyřem hvězdám, když přišel konec. SPOILER ALERT! A ono nic. Ale jakože vůbec nic... :) ()

ostravak30

Zakletý v čase působí mohutněji než v co se snímek ve skutečnosti přeměnil. Je to romantika jistě, a věřím, že převážně romantické dámy si přijdou na své. Nicméně pořád jsem čekal na tu velkou dávku silného příběhu, který ale nepřicházel. Hlavní hrdina cestuje...a cestuje...a cestuje a oni se milují a milují...a milují. Po celý film vás nic velkého nepřekvapí. Snad jen závěr, že hrdina se dozví, kdy zemře, to už byla autorka asi zoufalá a měla pocit, že musí nějak zahýbat dějem a relativně dobrý konec. Zmizení na svatbě a znovuobjevení se s šedivými vlasy byl dobrý nápad, kterých bych ve filmu čekal více. Ale nekonalo se. Knihu jsem nečetl, ale možná, že v tomto případě bude literární předloha trochu lepší a tvůrci zkrátka jen nezvládli filmové představení, kdo ví. Nicméně reklamy na film byly silnější než snímek samotný a slibovaly příběh skoro na úrovni Titanicu nebo Ducha. Slabší mi přišel i scénář a ani hudba se nevyznamenala. ()

Hemlock

Božííínku, láska tak silná, že je na ni i časoprostor krátký - no prostě romantika jako prase a já chuj se zase nechal ukecat na něco záživného… Měl jsem si raději pustit porno a opakovaně oddalovat orgasmus - to by byla taky pěkně romantická smyčka… ()