Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Príjemné rodinné sci-fi, ktoré mohlo byť tiež spracované ako depresívna a vizuálne okázalá dráma. Meyer sa rozhodol inak, možno na požiadavku štúdia, možno z vlastnej vôle. No mne by ten druhý prípad vyhovoval asi viac. Ak je tu už Jack rozparovač, chcelo by to priadne explicitné násilie! McDowell je tu obsadený proti svojmu charakterovému typu a je to príjemné osvieženie ho vidieť ako kladnú, naivnú postavu. Myšlienka filmu pekná, romantika ústrednej dvojice tiež funguje, takže celkovo spokojnosť. ()

Aluska88

Malcolm McDowell a David Warner v hlavních rolích skvěle zpracovaného snímku o cestování v čase. H. G. Wells a Jack Rozparovač jsou dva muži, kteří přeskočili svou dobu i čas. Doslova. Zajímavý námět, poslat dva muže, kteří se stali legendami, do budoucnosti. Oba se proslavili tím, co vykonali. Jeden byl vizionářem a géniem, ten druhý se stal snad vůbec prvním sériovým vrahem novodobých dějin, a nikdy nebyl dopaden. Společně putují prostorem i časem. Jak dopadne jejich konfrontace v "moderním světě"? Příběh je skvěle zpracován, nechybí v něm místo pro humor, napětí a také romantiku. Stejně jako názorně ukazuje, jak se svět šílenou rychlostí posunul kupředu. Jenže, kde je vzestup a posun doby, tam je také pád lidských hodnot. Modernizace, globalizace, růst miliardových impérií, nástup konzumní společnosti, dostupné úplně všechno a příliš snadno. Rozmazlená mladá generace, vychovávaná sociálními sítěmi a telefony už snad ani neví, co je to kniha. Válečné konflikty, vzestup techniky, který vytváří nekonečná stáda sociálních zombií. Lidé se skloněnými hlavami ke svým I-Shitům, aniž by byli schopni se vůbec dívat okolo sebe a vnímat. Všechno je dnes "chytré", ale rozum lidstva odumírá rychlostí světla s nástupem dalších technických "vymožeností." Když jsem vyrůstala, hrávaly si holky s panenkami, s legem. Teď si dávají fotky svých výstřihů a "duck face" na Facebook. Děsí mě ta doba, která je tak krátká a přitom už tak vzdálená, za jakou se svět dokázal změnit zcela k nepoznání. Já nechci do budoucnosti, chci do minulosti... Mary Steenburgen má zajímavou tvář, místy mi připomínala porcelánovou pannu:) Ve filmech s tématikou "Time Travel" se snad vždy najdou nějaké menší, či větší "plot holes" a záleží na divácích, jak moc si jich (ne)všimnou. Nebo jak moc si jich chtějí všimnout. Rýpalové se najdou všude, ale jejich teorie se můžou stát vděčnými odpověďmi na otázky či postřehy diváků, které by jinak zůstaly bez odezvy. Příběh Time After Time je však natolik důmyslný a dobře zpracovaný, že jakákoliv "časová skulinka", či nelogičnost se v celkovém zpracování zcela ztratí. Žádný faktický, ani časový error tu rozhodně nebije do očí. Pokud budete mít chuť dopřát si nějaký kvalitní a chytrý film o cestování v čase, který má navíc i výborné obsazení a neotřelý námět, dejte možnost Času po čase:) "Svět mě dohnal a předehnal mě. Před 90 lety jsem byl zrůda, dnes jsem jen amatér.", "Skutečný problém pokroku není v tom, že všechno neděláme efektivněji, problém je v tom, že děláme pořád totéž.", "Carol chce vědět, jestli je Londýn vážně plný Arabů." Zrovna po této větě mi bylo tak nějak smutno, když jsem si uvědomila, jak nadčasová tato jedna věta je. Byla řečena v roce 1979. A o desetiletí později je to "fu*king sad truth" a problém, který se netýká jen jedné země, ale celé Evropy. ()

filmmovier

Čas po čase je skvostný film s naprosto úchvatnou atmosférou, perfektními postavami, scénářem a skvělým propojením viktoriánského Londýna a současného San Franciska (čili mých dvou nejoblíbeněnších míst na světě a dokonce ve správných časech). Film je plný originálních, zajímavých a funkčních nápadů, všechno je promyšlené a propojení stroje času, Jacka Rozparovače a H.G.Wellse (něco na těch jeho vizích prostě bude) je samozřejmě naprosto bez diskuze perfektní. Podle mě asi méně známý sci-fi film, což je podle mě škoda, protože je zároveň i jeden z vůbec nejlepších a nejpromyšlenějších a i díky perfektnímu a v jistých směrech i překvapivému finále stojí za to. Opravdu jsem nečekal takovou pecku, ale ke skvostné podívané jistě přispěla i perfektní chemie mezi hlavní dvojkou (trojkou) a skvělá, originální režie. Na tohle se určitě ještě (nejednou) podívám. Na co se nepodívám, to je ten nový seriál, který podle tohoto filmu vzniká, Čas po čase je prostě naprosto dokonalý film po všech směrech, zábavný i napínavý, místy neočekávatelný a s perfektním tempem. Už jsem mluvil o hercích a atmosféře? 100%. ()

Jara.Cimrman.jr

"První, kdo pozvedne pěst, je první, komu došly nápady." Pacifista H. G. Wells na cestě do Utopie zjistil, že násilí je nakažlivé, slovo gentlemana vždycky neplatí a předpokládanou harmonii budoucnosti nahradily světové války. Mě tedy přitom nejvíc bavily tradiční souboje cestovatele v čase - tentokrát s jezdícími schody, samohybem, filmem či elektrickým zubním kartáčkem. A taky mě to donutilo zamyslet se nad tím, kam bych v čase vyrazil já a tady jednoznačně zvítězil pragmatismus nad zvědavostí. Vrátil bych se do května 1996 a zruinoval bych sázkové kanceláře sázkami na MS v hokeji, ME ve fotbale a LOH v Atlantě. ()

DaViD´82

H. G. Wells nahání Jacka Rozparovače skrze čas i prostor. Vypadá to na skvělý námět; a navíc to obsazení... No jo, jenže jak dobře to vypadá na papíře, tak nezáživně je to převedeno do praxe. Zabředne to do tuctového romantického cvrlikání, na které by ani nebylo třeba plýtvat tak dobrým námětem, protože by se obešlo i bez toho cestování v čase, Wellse či Rozparovače; to vše je tu tak nějak na zcela vedlejší koleji. ()

• Ve scéně pronásledování mezi sloupy byl Malcolm McDowell nahrazen dvojníkem, jelikož měl vymknutý kotník. (Pavlínka9)
  • Během scény pronásledování v hotelu byl David Warner nahrazen v určitých scénách dvojníkem, jelikož se ještě uzdravoval ze zlomeniny kotníku. Když poté vybíhá z hotelového pokoje, můžeme si všimnout, že vybíhá velice opatrně. (Pavlínka9)
  • Během výslechu H.G. Wellse (Malcolm McDowell) hodí policejní poručík Mitchell (Charles Cioffi) noviny na stůl. V dalším záběru je ale opět drží v ruce. (Pavlínka9)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner