Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

3T

Když se dělá nové zpracování nějákého filmu či seriálu, většinou se postupuje podle nesmyslného trendu vše, co nejvíc upravit a "vylepšit" akčními scény. U tohodle filmu tomu není jinak. Je pozoruhodné, že čím více zkazili Doyleovu předlohu, o to víc je to vlastně lepší. Sherlock Holmes je teď jako Dr. House a Jamese Bonda v jedné osobě. Arogantní génius (tak to většinou bývá), který se nebojí pustit se do šarvátky. Nebojí otestovat na psovi svého, asi nejlepšího a z velkou pravděpodobností jediného přítele, neznáme látky. Rebel Holmes se mi líbí. Film pozvedávala výborná hudba od Zimmera, skvělá kamera a výborné herecké výkon Roberta Downeyho a Judea Lawa. ()

ASSBURGER

Parádne nie lepšie než seriál ale aj tak parádne. Síce som dal len 4/5 ale aj tak to k tomu stačí. Robert Downey Jr. je jedným z hercov ktorý dokážu ľudí pobaviť a nie len vtipom ale aj inteligenciou. Ale aj tak mu pasuje viacej rola Iron Mana ako Sherlocka ale aj tak to zahral perfektne, v tomto prípade by som mu udelil aj oscara za to ako to perfektne zahral. Guy Ritchie je jedným z tých režisérov od ktorých som toho veľa nevidel jediné filmy ktoré som od neho videl sú nap. Sherlock Holmes 1,2 , Podfu(c)k a to je všetko ale plánoval som si pozrieť Zbaľ prachy a vypadni. Musím podotknúť že hudba bola tiež veľmi okúzľujúca (ved Hans Zimmer, čo lepšie sme mohli čakať), už len kôli nej som tomu dal 1 hviezdu. A na záver by som chcel povedať že Jude Law nebol tiež zlý, neviem prečo ale pasoval my tam viacej než Martin Freeman. ()

Bozvav

Artur Conan Doyle by je za toto dílo rozhodně nepochválil, ale mě se líbilo. Vtipné, výborně zahrané a vůbec skvěle udělaný film. Ani minutku jsem se nenudila. O něco lepší než pokračování z roku 2011. ()

vito_corle

Sherlock Holmes-mám rád detektivky a Sherlock Holmes po Herculovi Poirotovi je další soukromý detektiv, který využívá dedukci k vyřešení případů. Jen o šedých buňkách moc nemluví. Není to typický suchar v kostkované čepici a s dýmkou. Ale vtipný trochu vyšinutý s nadáním na bojové sporty. Jude Law jako doktor Watsn je stejně jako jeho parťák akční hrdina s láskou ke kartám. Oba dva dokazují, že jim role sedla. Efekty super, viktoriánský Londýn postavičky v uličkách prostě výprava luxusní. Hudba úžasná a titulky bombastické. 5 hvězd za Downeyho, Lawa a za skvělou zábavu. ()

inachisio

Podle mě je tento film jedním z nejlépe zpracovaných snímků o Sherlocku Holmesovi a filmů podle knížky. Výborně obsazený s ještě lepším scénářem a poutavě utvořenou zápletkou. Dříve mi vadilo, že si Holmes není skoro vůbec podobný, nemá ani orlí nos a není ani vysoký, ale je tak skvěle zahraný, že mu odpustím všechno. Watson mu dělá společníka, který je mnohem chytřejší než v knížce a také mnohem rozhodnější, s vlastním názorem, což je mi velice sympatické a jsem ráda, že tvůrci nejeli zas tak moc podle knížky, ale udělali film podle svého uvážení. Poutavé jsou i akční scény, které jsou mnohem propracovanější a koukatelnější, než všechny od Marvelu. Jediné, co vytknu je vztah Holmese se ženami, který z něj místo galantnígo angličana, jak je tomu v knížce, dělá buranského křupana :)). UPRAVENO: Nedivím se, že scénář dělali tři lidé. Je naprosto geniální :). ()

Pooli

Keď som videl upútavku na tento film, bol som pohoršený. Akčná zbytočnosť plná pästných súbojov, strieľania, výbuchov. Snáď každý, kto videl niektorý z filmov Shelock Holmes, seriál alebo čítal knihu pozná Sherlocka Holmesa ako inteligentného, uhladeného džentlmena, ktorý lapí každého zloducha pomocou svojej inteligencie, dôvtipu a dedukcie. Ak zabudnete na to, že pozeráte Sherlocka Holmesa, alebo si z nejakých pohnútok predstavíte, že takto nejako mohli vyzerať jeho mladé časy a necháte sa vtiahnuť do prostredia Londýna 19.storočia, film neurazí ale ani nenadchne. Robert Downey Jr. a Jude Law nedostali priestor na to aby ukázali svoje herecké vlohy a talent a ani nezapadali dobre do predstavy „akčných hrdinov“. Doplávate do cieľa bez toho aby ste sa napili vody a za mesiac si nespomeniete, že ste tento film videli. ()

zelda82

Solidnich sedmdesat procent. Iron Man to sice neni, ale to neznamena, ze by to nebyla solidni zabava s nekolika povedenymi vtipky a slusnou akci. ()

hazaba

Jediný, kdo nezklamal, je Hans Zimmer a jeho hudba. Jinak mi chybělo více britského humoru a špičkování mezi Holmesem a Watsonem, které když se objevilo, bylo opravdu skvostné. Zajímavé jsou dvě scény, kdy si Holmes nejdříve v hlavě probere, jak něco udělá, a my to vidíme zpomaleně, ale na druhou stranu trochu děj zpomalují. ()

huko

Po druhém shlédnutí (po 1. jsem dal jen 3 hvězdy) mám stále divný pocit, že se celý film odehrával na jednom místě... zvláštní a nudný pocit. Nicméně zábavné dílko to je a to se vším všudy. A vůbec byl nebylo od věci, kdyby Downey přehrával ještě o trošku víc, Sherlock si to zasloužil. Otázka je, kam nám to směřuje Ritchie, protože tohle není Pudfu(c)k a už se něčeho podobného zřejmě nikdy nedočkáme, chjo :-( ()

TETŘEF

Velké zklamání. Pro příště bych scénář ještě trošku víc nafutroval, protože ten na mě moc nefungoval. Velmi málo "wow" prvků bylo sraženo na zem kopicí klišé a "pirátiZkaribiku-like" zábavou/chemií. Sherlock Holmes trochu připomíná moderní kriminálky alá Mentalista nebo možná trošku Dr.House. Videoklipové flashbacky a dovysvětlovačky prostě přestanou bavit. Hodně slabé tři s ohledem na to, že začátek byl zábavný a atmosféra Londýna spolu se zajímavou hudbou se povedla.// Napodruhé mi to sedlo mnohem víc. Veškerý hype je pryč a zůstává slušná oddechovka s příliš mysteriozní částí uprostřed. ()

finn

Ritchie je pan režisér a i kdyby náhodou nebyl, mně jeho styl sedí naprosto. To taky byla jediná věc, která mi Sherlocka udržela na očích. Popravdě od začátku mi zápletka byla cizí a její vývoj mě ani nezajímal. Buď je to chyba scénáře nebo moje :) Nadprůměr na film s podobnou propagací, jen slabší nadprůměr na film všeobecně. A souhlasím s tím, že pokud dvojka vypíchne klady "prologu" a přidá něco navíc, bude to skvělá podívaná. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)