Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Regeindy

Koho napadlo, obléct Scarlett sexi Johansson do černého přiléhavého oblečku, měl by dostat metál. Bohužel jinak jsem měl pocit jak kdyby některé scény, s někdy až přihlouplými dialogy, nestihli dodělat. Nebýt pár vtipných scén a Scarlettky, řekl bych, že je lepší tento díl raději přeskočit. ()

Jinpachi

V jedničce z Iron Mana vyždímali, co mohli. Potenciál byl rozetřen do celého snímku, jako med na tělo žhavé modelky. Dvojka nikterak nepohoršuje a ani nesráží kvality z dojmů jedničky, avšak protože někdo byl nedočkavý, aby se ihned uskutečnila stejně dobrá dvojka, nebylo to už takové. Sice je tu pokus o více akce, více hlášek, více humoru a všeho, čeho si na těchto snímcích vážíme, ale je to vyvážené asi jako ožrala snažící se vybalancovat chození na drátech vysokého napětí. Ten film klape od začátku do konce, je to opět akční a opět se dočkáme hereckých schopností, které jsou na samotném vrcholu možností, ale je to moc uspěchané. ()

Milabusek

No dá e říct že ten slogan na plakátě naprostá bomba by možná i odpovídal a to njenže v tomto filmu hrál Robert Downey JR. ale i kvůli pár věcem ... verdikt 80% ()

saint3n

dvojka je už kompletně one man show, důstojnej spoluhráč/protihráč Tonymu Starkovi (respektive jeho inkarnaci Robertovi) se prostě nekoná, sry Mickey ()

zrzanka

Film je skvělý hlavně díky Robertu Downey Jr. který má na plátně opravdu dost prostoru a využil ho dokonale. Jeho záchrana světa doplněná skvělými hláškami, vtipem a energií má opravdu styl! ()

Arnien

Pro mě je ze všech 3 dílů Iron Mana tenhle nejslabší (i přestože tam hraje Scarlett). Chvílemi jsem se sice královsky bavila, ale stejně tak nudila (hlavně u některých bojových scén). Role Black Widow měla dost velký potenciál, který podle mě nebyl využit ani z poloviny a docela mě to zklamalo. Navíc se až moc rychle odhalilo, co že je to děvče zač. Na druhou stranu, Iron Man je snad jediná marvelovka, u který mě vážně bavila milostná zápletka (obvykle je znuděně přetrpím) a nedočkavě jsem očekávala, kdy se dají Pepper s Tonym konečně dohromady. Stejně tak se mi líbí ve trojce, že nejsou trapně pohádkově zamilovaný dokonalý pár, ale jejich vztah má mouchy. Vypadá to potom reálněji. Další palec nahoru dávám za ztvárnění uhlazeného, vrcholně nesympatického businessmana Justina Hammera. Starkovi jsem upřímně přála, aby mu co nejrychleji nakopal zadek a vyprovodil ho z filmového plátna! Celému filmu samozřejmě dominují Downeyho/Starkovy hlášky a projevy egocentrismu, který mě na jednu stranu trochu rozčiluje, ale na druhou strašně baví a výborná úvodní scéna. ()

Zrzavakocka

druhý díl kultovního movie, zápletka velice dobře zpracována a ano opětovně vyhraje dobro nad zlem aspoň v těch filmech ;) když už ne jinde, vzpomínka na otce to je dost dobrá rána do černého ke by bylo mladého Starka nebýt právě otce a jeho kvalit - přičemž se mladej doví co a jak bylo v minulosti o které vůbec neměl páru .... to že si sem tam někdo přihřívá polívčičku a mluví z něj pouhopouhá závist a je třeba zničit "krtka" to je klasika ....jen ten konec úplný konec byl na mě příliš silnou kávou to vypadá že z toho všeho bude jednou jeden pěkný kruh..... hvězdné obsazení akce střídá akci žádné plané žvásty ()

ryhy

A Marvel one more time! A tentokrát o level lepší: Iron man. Když teda opět překonáme to, že na příběhu nás absolutně nic nepřekvapí, tak to stejně bylo zábavný. Iron manova arogance mě občas nutí zatnout pěst, nicméně pořád je to nejlepší superhrdina, co znám. A zdrogovanězdegenerovaný Mickey Rourke byl docela fajn, na-tento-žánr-pořád-nepropracovaný-pure evilák. Dojem je prostě ucházející a kupodivu mám docela chuť i na 3. díl. 75% ()

LordLaser

Slabé a pre deti. Keby niektoré činy vo filme si tak moc neprotirečili, tak by mal film oveľa väčšiu hodnotu. Narážam na také otrepané scény ako keď stáli v stredu kruhu plných robotov, čo na nich strieľali a podobne ()

killerfromcz

Na tento film jsem šel s velkym očekáváním a odcházel mírně sklamán (ne že by film nebyl perfektní pokoukání) po našláplém prvním dílu bylo toto značně slabší a zachranil ho za mě jedině Mickey Rourke. ()

Bajerys

70% Film od stejného režiséra jako Iron Man. Film jsem si stejně užil jako první díl. Pravda je že druhý díl není zas tak dokonalý jako první, ale věřte pořád je se na co dívat. Robert Downey Jr, opět skvěle hraje/pobaví. Skvěle také hraje Samuel L. Jackson a Scarlett Johansson, která mi přišla neskutečně sexy a neskutečně fajn. Film trochu sráží dolů akce, které je ve filmu celkem málo, film je hodně založen na dialozích, které jsou velmi vtipné a dobře promyšlené. Opět bravo Favreau. ()

PsenickaR

Je to o trochu horší než jednička. Tony Stark má pořád charisma a rozdává hlášky na potkání, to mu nikdo nemůže vzít, vylepšil i svoji zbroj až k přenosnému balení, což je nápadité. Celkově to však působí, jako by část filmu byla jen umělým prodloužením předchozího dílu, bez nějaké přidané invence. Co stojí za zmínku je postupná proměna hrdiny a jeho chování v souvislosti s tím, jak postupuje jeho otrava palladiem, tady je to hodně uvěřitelné a příběh to posouvá k tomu podstatnému a tím je propojení Iron mana se SHIELDem, který mu pomůže stav zvrátit a postavit se zpět na nohy. Co je méně uvěřitelné a jako by sem nepatřilo, tak je megalomanské vylepšování zbroje pro plukovníka Rhodese a pak taky dost pošahaný Hammer, který jen tak náhodou řídí druhou největší zbrojní firmu ( po Stark industries samozřejmě ) a i ten Rourke... Na roli záporáka se hodí, ale jeho zbroj není zbroj, v podstatě má celé tělo odhalené a přesto napáchá tolik škody a nikdo po něm není schopný vystřelit? Pořád skvělá komiksovka, jen to Marvel umí lépe, to víme. ()

PanIncognito

Oproti prvnímu dílu je tento pozadu. Bohužel, stejně jako u jiných filmů vydaných v rámci projektu Marvel Cinematic Universe, se ani zde u dabingu nedbá na dodržení dvorních dabérů a tak české znění film spíše topí (hold si na dodržování dvorních dabérů potrpím... je to o zvyku a jak známo, zvyk je železná košile). Ovšem zpátky k filmu. Hlavní zápletka působí poněkud omšele. I akční scény byli v prvním díle lepší. Jde sice o dobrý snímek, nicméně v porovnání s předchůdcem, žádná sláva. :-| (viděno s dabingem) ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)