Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

wohna

Je vidět, že si Jon Favreau ve dvojce vyřádil nejlíp jak mohl. Mě se to velice líbilo. Super akční, mega vtipný. To bych do filmů takového žánru neřekl. Měl jsem možnost vidět to v originále a neměl bych. Dabing musí hodně ubírat z kvality filmu. A co dodat jinýho. Herci byli všichni super. Robert Downey Jr. je, jako pokaždé, geniální, Mickeymu Rourkovi byste uvěřili, že to je typickej Rus, Samuel L. Jackson alias Nick Fury hraje jenom krátce, ale i tak z něho vypadne dobrá hláška a co dál, no krásná Scarlett Johansson ze které jsem nemohl spustit oči, Jon Favreau má pár vtipných scének a Sam Rockwell? Pěknej hajzlík, ale i toho hajzlíka zahrát umí :-) ()

starbrejkr

Když člověk přes měsíc nevidí žádný film, není lepšího "nového startu" než zábavovkou typu Iron Man 2 a to i přesto, že mě jednička opravdu nebavila. Dvojka má však takové obsazení, že jí málokterý filmový fanda může vynechat. Nicméně mě ani dvojka s železňákem příliš nespřátelila. Sice se mi líbila víc a to zejména díky ponurému a až beznadějnému nádechu, který dobrou půlku díky Starkovým problémům má. V druhé půlce ale podobně jako u jedničky jde z mého pohledu skoro vše do kelu. Akce mi přišla nic moc a létající droni to moc nevylepšili. Devízou jsou rozhodně Mickey Rourke (i když mi přišlo, že ve finále se mohl s těma dvěma utkat důstojněji) a především Sam Rockwell, který je nejzábavnější postavou filmu - Downey oproti němu s hláškama nic moc. A pozor, významný bod, snad v prvním filmu se mi tady Gwyneth Paltrow líbila nejen jako herečka, ale i jako ženská:-)) ()

bukowski83

Tak to jsou jasný tři hvězdy, komiksáky mě baví a Downeyho prostě můžu! Škoda toho příběhu, kolikrát už tu byla smlouva s tím zlým, která se ve finále vůbec nevyplatila, ale vlastně jsem ani nic jinýho nečekal. Ta čtvrtá hvězda je za naprosto exkluzivní výstup Scarlett, na ten jsem čekal a parádně si ho užil, to je tak krásná ženská!!!!! ()

TomikZlesa

O ničom.... Rourke herecky tvrdě poráží Downeyho, který tu hraje totálně arogantního a namyšlenýho blba. Rádoby vtípky zabijí celej film a jedinej moment kterej opravdu stojí zato je když Scarlett likvideuje ochranku. ()

DruidKarel

925. hodnocený film: Výborný první díl nesl v sobě energického ducha, krásu žen, akci a i nového hrdinu, který hýří technologiemi. Jak je na tom ale jeho nový film? Popravdě jsem si myslel, že to nebude nic moc, ale opak byl pravdou. K mému štěstí se zde objevila nejkrásnější herečka Scarlett Johansson, která hraje jako žádná jiná herečka. Skvěle jednoduchý příběh, kdy proti sobě stojí dva úhlavní nepřátelé, slaví úspěch. Báječné audiovizuální úspěchy a dobrý spád proto dávají tušit, že 4* by se mohli udát. 4* nakonec i dávám a určitě jsem byl potěšen. 4* ()

TommyLeeJape

Iron Man tentokrát nachází nepřítele v postavě Mickeyho Rourkeho, který vypadá jako typický ruský geniální fyzik a vynálezce (TYPICKÝ). Samozřejmě, že také dokáže postavit nejsložitější technologický vynález všech dob se šroubovákem v ruce, sám a v jeskyni (navíc s vodkou v krvi), což znamená, že je pro Downeyho zdatným oponentem. Bavilo mě to asi stejně jako jednička, ale tady byla ještě navíc krásná Scarlett Johansson, na kterou se moc pěkně dívá. ()

C0r0ner

Slabší než jednička, ale pořád ještě je Favreau schopný celý film ukočírovat tak dobře, že se mu pár věcí dá odpustit. Rourke je v roli rusáka vyloženě špatně zvolený, ale všechno vyvažuje Iron Man samotný, protože to je sám o sobě jedna z nejzajímavějších komiksových postav. 70% ()

matrosh

jediná výtka kterou vůči dvojce mám, je že je úplně stejná jako jednička a za to jde jedna * dolů, ale jinak maximální spokojenost - viděl jsem film v originálu s titulky :) naštěstí , jo a na konci titulků je neco s thorem ()

Andre3000

Jmenuji se Stark a všichni mi můžete políbít ..... Takhle nějak vystupuje narcistní Iron Man, který stojí chvílemi sám proti celému světu a občas i proti vlastním problém, za které si Tony Stark může sám. Pokud chcete film plný vtipných slovních přestřelek, soubojů skoro robotů a zároveň drsných chlapů a hezkých žen, tak je to film pro vás. Nejlepší scéna je pro mě asi ta z Monaka s formulema, tam bylo opravdu na co koukat :-) Rozhodně stojí za shlédnutí!!! ()

Dannysek4U

No jasne, technologicky precizni a hezky na pohled, zabavny a herecky pritazlivy-. Ale tak tak tak moc uspechany. Specialne scenarista patri do pruvanu. Tohle neni prace s komiksovou mytologii, ani obstavajici singl pribeh. Tohle je zlej sen. A potitulkova pozvanka na Thora to fakt nespasi. Chtelo by se verit. ze tohle vsechno jsou jen stripky velkyho univerza, kterym nas Marvel posle do kolen... ale dokud to neuvidim, neni k tomu nejmensi duvod. ()

Wormboy

Robert Downey Jr. je sympatak jak svina a postava Tonyho Starka (aj Iron Mana) mu sadne skvele. Rovnako tazko si viem predstavit lepsieho zaporaka ako v poslednej dobe mimoriadne dobreho Mickeyho Rourkea. Ostatni zucastneni, hoc zvucnymi menami obsadeni, su pre tuto dvojicu velmi vydarenymi nadhadzovacmi. Druhy Iron Man ma vsetko, co by clovek od velkeho blokbasteru ocakaval a naviac skvele ustredne duo. Je to zabavne, leti to vyborne, no stale to u mna nie je na viac ako na 3,5/5* ()

Flynn

To příjemné kouzlo z jedničky se nějak vytratilo. Alespoň pro mne. Tony Stark se tady choval jako kretén a já měl problémy mu vůbec fandit. Skoro jsem fandil více Micky Rourkovi. Pustil jsem si oba filmy v jeden den a ikdyž jsem jedničku viděl asi po 3., tak se mi líbil mnohem více. ()

Martrix

Je mi úplně jedno, že se moje hodnocení rozchází s většinou. Já jsem z IM 2 nadšený a podle mého soudu jde o jeden z nejlépe zvládnutých akčních filmů s komiksovým hrdinou. Rozpočet 200 mil. USD je znát z každého záběru a v tomto případě je to opravdu k užitku. Downey se na tuto roli skvěle hodí a hlášky z něj padaly tak samozřejmě, jako kdyby si je sám napsal. Záporák Mickey Rourke byl víc než důstojným protihráčem, takže děj ubíhal bez většího zaškobrtnutí. Chápu, že je někomu protivný ten americký, nabubřele okázalý styl, kterého je v IM 2 pěkná hromada. Jenže Iron Man je (stejně jako např. kapitán Amerika) amík jako vyšitý, takže se nedivme, že se chová jako pako. Tak jako dostal koule Batman od Christophera Nolana, dostal je už při svém filmovém narození i Iron Man a je moc dobře, že mu je ve dvojce neušmikli. Velká spokojenost. ()

necisty

Tak u tohoto jsem opravdu uchcával blahem:)! Miluji Downeyho! Už u jedničky bylo jasné, že tuhle roli si plně zasloužil a náležitě s ní také nakládá. Neustálé vtípky a brutální efekty mě nutí přehlédnout některé logické chyby, které se ke konci docela stupňovaly. Říkal jsem si, že třeba aspoň pro tu srandu Gwyneth trochu mohli rozcuchat vlasy, aby ten let byl věrohodnější, nějaké šílené háro po přistání by tomu dodalo šmrnc, a ono nic:(. No nevadí, k největšímu machrovi Tonymu Starkovi se přidali ještě další oblíbení, takže nemám problém dát plný počet, protože jsem se parádně bavil. ... Holdstene, dej tam nějakou vypalovačku, ať už odsaď vypálí. ... Bacha na cestu. Ah, jasně. ... Udělám do něj díru bejvalkou. ... POMíku, neštvi mě s tím shazováním:)! ()

Pajky3

Oproti jedničce pokles. Tony Stark jako ultra arogantní narcista má sice něco do sebe, ale ta přehnanost už to jaksi vyhání z mantinelů, které jsem ochotnej zkousnout. Navíc je to klasický příběh dvojky, víc všeho. Výbuchů, efektů, protivníků. Na druhou stranu dvojice protivníků, stála za to. Ale je to pro mě jen lehce nadrpůměrnej film. Docela mě to zklamalo ()

Sammya

Ač možná ne tak úpžasný jako jednička, přesto je tenhle film opravdu skvělý. Hlavní zásluhu na tom má samozřejmě Robert Downey Jr, kterému opravdu uvěříte, že Tony umírá. Gwyneth Paltrow jako Pepper je tu obdivuhodně chladná. Ovšem nemuseli by tak často mluvit přes sebe, to mě strašně rozčilovalo. Scarlett Johansson můžu jedině snad v tomhle filmu. Možná je to tím, že není blonďatá. Každopádně, akce je tu víc než dost, humoru taky a konečně jsem se dočkala i nějaké té romance. Ještě poznámka na závěr, Jon Favreau je dobrý režisér, ale možná by mohl zůstat víc za kamerou než před ní. A příště chci víc Jarvise a hlasu Paula Bettanyho, tady se mi ho žalostně nedostávalo, oproti prvnímu dílu. ()

Juto

Môj vážny problém s filmom je prílišné spoliehanie sa na špeciálne efekty. Film príliš často jednoducho preťažoval moje zmysly.  Zdalo sa, že sa snaží prekryť do očí bijúce nedostatky v deji, a čo je dôležitejšie rozvoja postáv. 5/10 ()

Blackros

Mírně nadprůměrná akce proložená velice slabými vtipy a vlažnými dramatickými scénami. Mickey Rourke nezklamal, zato RDjr. ano, Samuel L Jackson a Scarlett Johansson oproti tomu nedostali prostor vůbec. Nebyla to špatná akční podívaná ale po prvním dílu jste si nastavili laťku moc vysoko. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)