Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Hrus

Netušíte někdo, proč skoro v každém komixovém filmu přijde na hlavního hrdinu existenciální krize? Problém je, když se hlavní hrdina utápí v této krizi půl filmu a další třetinu nesnesitelně narcisticky a sebestřeně blábolí. Kolik pak zbyde na akci a triky, kvůli kterým se na takovéhle filmy dívám? Málo. Navíc postava hlavního hrdiny je mi dost nesympatická, plus Gwyneth a Scarlett nejsou žádné velké sexy kočky. Dialogy leckdy nedávají moc smysl a některé postavy jsou tam vyloženě zbytečně navíc (Samuel L. Jackson). Takže 30% za tu akční pasáž na konci. Příště prosím bez zbytečné omáčky okolo. ()

Tempest

Pro mě osobně je to spíše průměrnější film. Děj přímo navazuje na první díl, Starkovi veřejné odhalení, že on je Iron Man přinese spíše více problémů než užitku. Chvíli se sice vyhřívá na výsluní slávy, ale první problémy se objeví s vládou USA, která chce Iron Mana pro sebe, dalším je knkurenční firma Hammer a v neposlední řadě Ivan Vanko, který se chce pomstít za hříchy z dávné minulosti, spojené s otcem Starka. K tomu ještě Stark zjišťuje, že používání stávající energetického zdroje pro Iron Mana pro něj osobně znamená jistou smrt. Mezi jeho novými spojenci se objevuje Scarlett Johansson a její jednooký šéf Samuel L. Jackson. Děj docela ujde, jen se tam na můj vkus až moc kecá, více akce by neuškodilo. ()

Skretule

Čím dál tím víc mi připadá, že většina režisérů a přilehlého filmového štábu už neví jak by zaujala oko náročného popcornového diváka a tak tlačí na pilu až je celek naprosto neúnosný. Hrozně nudná, kýčovitá a břiblblá podívaná u které mi občas bylo až stydno a dvě hodiny jsem na americký způsob trpěl jako malej Jarda. Jen se divím že se vždycky donutím na takovou zhovadilost podívat. ()

jaqubko

Absolútne neoriginálne, klišovité a nudné. Jediné čo stálo za to boli súboje Scarlot Johansson a s prižmúreným oka aj záverečný sôboj Iron Manov. Absolútne nevyužité charizma Roberta Downeyho ktorý skôr celý čas liezol na nervy. Scenár absolútne, ale absolútne ničím neprekvapil, jedno comicsové/akčné klišé za druhým. Jedna hviezda naviac za AC/DC. 40/100 Videné v originále. ()

Wladimir78

Napodruhé mě to nakonec přesvědčilo o 3 - byť jsem se napoprvé spíš přikláněl ke dvěma. První půlka je až moc zběsilá z hlediska Starkovy one man show, která mi přijde až nezvládnutá. Downey si to sice užívá, ale chvílema to hrotí až nad snesitelnou úroveň. Druhá půlka filmu - řekněme po Starkových narozeninách - ovšem o třídu lepší, umírněnější s adekvátním vyvrcholením. Nicméně nejlepší stejně zůstávají všechny scény s Rourkem, kterej předvádí působivýho záporáka bez zbytečnýho přehrávání. ()

kreion

haaaa, dokonalé veru, tomuto filmu to zožerete aj s tou kopou železa! ale UPOZORNENIE! pozerajte to len v originál dabingu (áno, čestina je síce "originálna" ale originál je len jeden ;) ). Neviem čím to je že mi úsmev na perách vykúzlia práve také narcistické hovadá ako Tony Stark, ale je to tak! Práve preto sa cez týždeň teším na serial Bostonské zločiny a práve preto mi sedí Robert Downey v úlohe Tonyho Starka ako aj Sherlocka Holmesa. V podstate hraje rovnakú rolu. Preto komu sa páčil v polohe Sherlocka, tomu sa bude páčiť aj v polohe Tonyho "sex, plech, rockenrol" Starka. U mňa určite 85% ()

gpx

HBO velmi velmi výstižně zařadilo tento pokus-o-bůhvíco na program HBO Comedy. Iroman se druhým dílem totiž zařadil mezi filmy, které nedávají vůbec žádný smysl. Scénář v sobě neohrabaně kombinuje motivy z Batmana, Rockyho, laciného pornofilmu a Maxipsa Fíka. Výsledek tak bez většího překvapení chutná jako dort od Píska a Kočičky. PS: Závěrečné titulky nemají chybu! ()

Bornd

Dost nepovedený film oproti jedničce. Celou dobu se skoro nic nedělo až na konec ,který byl celkem povedený díky skvělé akci. Prostě průměrný film. ()

wray

Je to presne ako Iron Man, ale - o trosku lepsie. Presne o 2 roky :) Ono sa aj caka ze ta technika a efekty musia byt v pokracovani "lepsie", vybuchy velkolepejsie, vsetko viac 3d, viac hd, viac surround. Ale nie len to. Aby to bolo komercne uspesne (alebo - aspon tak uspesne ako prva cast) pridali aj dalsich zaujimavych hercov - Mickey ako hlavny zaporak bola myslim velmi zaujimava volba. Inak je to vsak "len perfektny film podla prirucky" - uvod, zapletka, zaver. happy zaver. samozrejme. musi tam byt laska (je), zrada (je), a dalsie veci ktore uz ku klasickym akcnym filmom patria ako "dvaja kamarati", "superhrdina a superzloduch" (naco to tu vlastne pisem), "sexi bojovnicka" - proste iron man vsetko ma. Ak by som to teda bral tak ze - hladat na tom filmy chyby - nie su. Zasluzil by si snad aj 5*. Avsak - je to "len akcny film" Stale vsak pekne, urcite doporucujem. 3*+++ ()

faktor_xx

neviem neviem...ako by som to povedal....sklamala ma prvá polhodina filmu, pretože rozhodne patrí k najnudnejším úvodom....nechcem vyzerať zle, ale film som si začal všímať až keď nabehol Micky so svojimi chápadlami na scénu v Monaku...scény s Gwyneth by som radšej nekomentoval, pretože to len nudilo a po istej dobe som ich prepínal...naopak sa mi dosť páčili akčné scény a všetky tie vizuálne prevody....navyše Robert Downey nesklamal, ani viac nepridal, a prevedenie záporáka od Mickyho bolo celkom slušné....takých 70% ()

cirkulace

Úžasně popkornový akční akčňák. Dalo by se říci, že minimálně stejně povedený jako jednotka, ne-li lepší. Robert Downey junior je v jeho roli skvělý, stejně jako Samuel L. Jackson. Navíc mám moc rád energickou a jednoduchou hudbu Australanů s bleskem ve znaku. Ani na chvíli jsem se v kině nenudil a v podstatě nemám filmu co vytknout. ()

DansteR

"I've successfully privatized world peace. What more do you want? For now! I tried to play ball with these ass-clowns."...Tony pokračuje ve své rozjeté hláškující jízdě a nezastaví ho ani po domácku vyrobený Mickey Rourke, který hraje a mluví naprosto dokonale :-D...Občas mi trochu vadí to předvádění Tonyho, ale takový hold je a role k popukaní je určitě role Sama Rockwella, jak někdo takový může spolupracovat s vládou vážně nechápu. Měl jsem strach že to bude o moc horší než jednička, ale bylo jen lehce a díky Scarlett je to vyloženě zanedbatelný rozdíl. 75% ()

Jack_F.

V poslední době snad nejsympatičtější herec Robert Downey Jr. a jeho hlášky a musím uznat, že solidní řežba, ale jednička byla lepší. Slabší 4*. ()

joseee odpad!

Pompézne natočená kravina, ktorá by nepresvedčila rozmýšľajúceho človeka ani za čias studenej vojny Hodnotenie tohto filmu ukazuje, že svetu hrozia väčšie nebezpečenstvá ako klimatické zmeny, či znečistenie. Je ním asi globálne hlúpnutie. ()

Movie Maniak

Horší než jednička, více ukecané, ale i tak je akce dostatek a triky jsou povedené. Pro fanoušky komiksového žánru povinnost. Společně s ostatními filmy Thor, Captain America směřuje k hitu roku 2012, Avengers. Kdo ovšem neviděl jedničku nebo nezná prostředí bude v příběhu tápat a nepochopí chování a úmysly hlavních postav. V hodnocení jsem byl na pomezí 3 a 4 hvězd. Nakonec za Scarlett přidávám půl hvězdy chybějící do čtyř. ()

sinclair84

Další ajťácká hi-tech sračka v mnohém podobná Transformátorům. Hemroidi versus IronBlb. Lepší než Transformátoři je v hereckých výkonech. Zvláště pak na Scarletku, jakožto mistryni jiu-jitsu a karate je radost pohledět. Na konci nábor IronBlba do úchylné jednotky Avengers byl fakt trapnej. ()

aannemer

Lepší tři, za víc to nestálo. Film mě nenudil, ale že bych ho musel vidět podruhý... Je to přeplácaný, překombinovaný a hlavně zbytečně dlouhý. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)