Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Ilhan

To je ono. Přesně takhle jsem si představoval Iron Mana už napoprvé. Zatímco první díl jsem očekával s nadšením a mé představy nebyly zcela splněny, druhý díl už pro mne takový tahák neznamenal a naprosto mě dostal. Srdce každého komiksového fanouška musí nad tímto dílem zaplesat. Měl jsem radost, že se na scéně objevil vedle Iron Mana také přítel Válečník (War Machine) a záporákaMickeyho Rourkea jsem si užil mnohem více, než Dudea v minulém díle. Navíc jsem konečně přišel na chuť Scarlett Johansson (hupla). Plus opětovný závěrečný odkaz na Avengers opravdu skvělý. Těším se na ně čím dál tím víc. ()

noby

Né. Postavy nechal scénář prázdné, ještě že herci si pamatovali charakter z prvního dílu. Příběh podivně slepený a přehnaně nemožný. Ještě že aspoň akce je natočená dobře a na Scarlett se taky pěkně kouká. ()

dopita

Už první díl byl veleprůměrnej, druhej díl nepřináší nic nového, jen opakuje. Při závěrečné akční scéně jsem se nebavil (přišla mě trapná), ale ani nenudil (řemeslně jakš takš). Prostě mě závěr přišel strašně blbej, primitivní a asi dělanej pro dvanáctiletý děcka. Ty to asi zbaštěj. ()

The_Second

Po téměř vynikající 1 přišla tahle ...nuda. Příběh nic novýho. Jediná akční scéna která se mi fakt líbila byla jak Scarlett mládila ty securitaky a vzhledem k tomu že Scarlett neni Iron Man tak ten film je víceméně zbytečnej. ()

Krabak

Bohužel oproti jedničce celkem velký propad. Jistě, je tam mnohem víc efektů, akce a bohužel i jeden velký milostný příběh, ale když se tímto film přeplácá, tak je to spíš k horšímu, než k prospěchu filmu. Kdybych neměl slabost pro pěkné zpracování těch kostýmů a efektů celkově, tak by tento film dostal tak jednu hvězdičku. Ovšem když to má aspoň dobrej "kabát", tak tomu také dám průměrné hodnocení.--->55% ()

1860

Iron man už nemá co nabídnout.. Pokud nejste zarytými fanoušky zfilmovaných komiksů, je toto ztráta času, i když se snažili Scarlett Johansson nasoukat do co nejtěsnějšího trikotu.. ()

Hanys_

Jako celek slabší než jednička, ikdyž i tak by se tady dost scén vyzdvihnout dalo. Každopádně Rourke jako záporák je minimálně o třídu lepší než Bridges, stejně tak úžasný Rockwell... 6/10 ()

Yangus

Parádní podívaná, s narážkou na Thora a Avangers ale Tony Stark mi nějak nesympatický. Asi svým chováním, jak sám říká že je největší narcista. ()

Milan25

Nebýt Downey Jr. tak strašně charismatický člověk, tak je to o třídu horší. Celý film stojí jen na něm, ale kupodivu nejlepšího hereckého výkonu na plátně podle mě dosahuje Sam Rockwell. A teda nechápu proč Mickey Rourke vypadá v tomto filmu úplně, ale opravdu úplně stejně, jako v Expendables :-O PS: kde vzala Scarlett takovů p*del? :D ()

pipapaja

Bohužel je to slabší než jednička ale pořád je to velmi dobrý komiksový film. Škoda u tohoto filmu hlavně je to že se spíš než na příběh dal důraz na akci což si myslím že byla chyba. A však Iron man 2 je pořád v nadprůměru, protože tony je pořád sympatický arogantní génius hlavní záporák taky ujde a akční scény jsou paráda. Scénář je docela dobře napsaný a skrývá v sobě už několik pomrknutí na Avangers. Doufám, že se aspoň ve 3 objeví Mandarín. ()

showxman

Hned od úvodní scény jsem si liboval, jakého že silného protivníka proti sobě bude mít Iron man v tomto díle. No skutečnost byla poněkud jiná. I když akce je ve dvojce požehnaně, tak co do kvality jsem určitě spokojený nebyl, dokonce ani finálový souboj nestál za nic a přišel mi odfláknutý. Ani Downey jr. nehláškuje tak jak v jedničce, což je určitě velká škoda. Snad jenom té Scarlett není co vytknout:) Btw počkejte si na konec titulků. ()

Paity

Iron Man pokračuje. Už to není ta super-mega parád, ale stále je to naprosto top z komiksových adaptací. Robert Downey Jr. pořád exceluje a tak se rádi na tuhle dvojku podíváte kdykoli velice rádi. ()

tom.nosek

Dvojka se drží stejného principu jako jednička - opět je záporákem člověk, co se snaží mít oblek Iron Mana, tentokrát se k němu přidal ještě jeden - rozezlený vědec. Výměna herce Rhodieho mě moc nepotěšila, proti Cheadlovi nic nemám, ale do této role mi seděl víc předchozí, méně známý herec. Jsem zvědavý, jestli trojka přinese nějaké inovace... ()

AdamesWWE

[6/10] Jednotku som síce nevidel, ale druhý Iron man je v pohode film. Žiadna nuda, dobrí herci, potešil ma Mickey Rourke, alebo L.Jackson, je tu dosť akcie atd. V podstate s týmto filmov nemám žiadny problém, bavil ma veľmi dobre, s komiksovkami nemám problém, ale Iron Man u mňa nemá nijakú väčšiu hodnotu, tak preto dávam len 3*. ()

Janega

Iron Man 2 je taký ako jednotka. Trocha akcie na začiatku, trochu akcie na konci a medzitým riešenie niečoho, čo ma aj tak nezaujímalo. Od komiksového filmu očakávam sympatického superhrdinu, zaujímavého a nebezpečného zloducha a plno kvalitnej akcie. Filmy o Iron Manovi mi však ani jedno z toho neponúkajú. ()

provitamin

Na tento comment som sa zvlášť tešil, takže ako začať? Zatiaľ čo sa Tony Stark odbavuje nad svetovým mierom pred americkým senátom, v centre všetkého zla a v najzapadlejšej diere sveta - v Rusku kuje pikle strašne zlý Rusák Mickey Rourke. Ako správny pasák má aj svoj bičík (dokonca až 2), ktoré sú navyše svetielkujúce. Avšak Downey odkedy si prestal pichať tradičné fety a začal si pichať paládium a navliekať sa do smiešnych travesty kostýmov, stal sa z neho borec, ktorý vynájde nový prvok a so zlým Rusákom zatočí. Týmto "filmom" si škrtám slečnu Johanssonovú zo svojich obľúbených herečiek, keďže popri Downeym, Paltrow a hlavne Rourkovi pôsobila ako úplná nula. Hold dobrému hercovi nestačí len vedieť zahrať, ale aj vedieť si vybrať vhodnú rolu. Jo a komixy od Marvelu sú pre USA asi toľko ako Goebbels pre Hitlera. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)