Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Melly.pro

solidní akčňák s dobrými efekty.. nicméně o něco slabší jak jednička... trojky bych chtěl vidět, ale bojím se, ab měla co nabídnout... přecijen je Iron Man už docela vyčerpaný.. ()

Pingu

Budu si muset rychle někde sehnat jedničku :o)) ... a Scarlett jako vždy neodolatelná ... Teď zrovna jsem někde četl, že se rozvedla .... teď !!!! - když už jsem ženatej !!!! Taková smůlička :(( ()

Dm1tr1j

Tony Stark sa práve odhalil verejnosti so svojou Hi-tech protézou a celý svet mu leží pri nohách. Samozrejme až na jedného sympatickckého záporáka, ako inak z Ruska. Film ma prekvapil rýchlim vtiahnutím do deja, Tonyho nástup na pódium a v zápätí obrovská šou bola výborne vyvážená s odhodlaním a hnevom Ivana Vanka. Ten sa z pomsty ,že nemôže svojho otca nasledovať tak ako Tony rozhodne zničiť mu celé to divadielko. Veľmi sa mi páčilo miesto konania zápasu medzi Ironmanom a (nejakým Bleskozvodmanom), trať F1 v Monaku ponúkla nádherné mestské zákruty ale keď sa do protismeru vybral Rollce Royce a netrafila ho žiadna formula ostal som asi najsmutnejším divákom v sále. A čo viac film sa ďalej uberal veľmi nudným smerom niečo ako by si Favreau povedal "Ták zábavu by sme mali ,už tam len seknime nejakú bitku robotov a máme hotovo." Presne takto mi to vyznelo, na každú armádnu zložku prispôsobení droni vs. Tony s potuneným reaktorom v hrudi. Tento záver som utvoril ale až po viacnásobnom prezretí filmu, keď som odchádzal z kina bol som nadšený ( určite aj stoho ako Tony získal nový prvok veď postaviť si sám urýchľovač a potom zneho vykloniť cez optický hranol tých modrých svietiacich drobcov čo všetko pália teda okrem káblov a držiak na samotný prvok :D). Hlavne pre zobrazenie moderných technológií udeľujem 5 hviezd. ()

KOOHA

Zase jsme se tady sešli, nejdřív nám protivník naloži co proto, tak se dáme dohromady a nakopememe mu prdel. Klasickej scénář, kterej už mě unavuje od dob kdy filmy začal dělat Michale Bay a celý to poslal do kopru. ()

Mukunda

Strašlivě zmatené, což je škoda. První díl byl skvělou podívanou a tento, druhý, se o to také snaží, a skutečně se nám dostává hory akce, obleky se předhání s roboty, do toho máme šíleného záporáka s elektrickými biči a navrch tvrdé politikaření, intriky a taky - proč ne - trochu té romantiky. Strašně zmatené. Herci hrají víceméně dobře (když jsou v tom čarovném obleku, tak ani nic zkazit nemohou), taková Scarllet snad ale přeci jen mohla dostat více prostoru. Dá se na to dívat, zejména při nějakém popkornovém odpoledni to dovede splnit účel, ale nic lepšího z toho nebude. ()

Hightower

Bohužel až příliš komerční snímek. Zvládnuté efekty, křehkost promísená s krásou ženštin a hlavně komiksová předloha - to je to, na čem tento druhý díl táhne. Stereotypní děj s jasným koncem. Povinná výbava ke zhlédnutí snímku: chipsy, černý bublinkatý nápoj v kelímku a třeba nějakou tu holčinu k chycení kolem ramen. ()

tomik99

Stejně jako u prvního filmu jsem se nesmírně bavil vtípkama a charismatickým Downeym, který opravdu září, když je na place. Kdyby v tomto filmu nehrál a nevcítil se do role Tonyho Starka tak skvěle, tak bych asi ubral na hodnocení. Zápletka filmu není špatná, ale přišla mi trošku nedotažená do konce. Děj je asi jediné, co Iron manovi 2 tak podráží nohy, protože tentokrát má Downey po boku opravdu schopné herce - Samuela L. Jacksona, Scarlett Johansson a Mickeyho Rourka, kteří si svojí roli opravdu užívají. Škoda toho děje, jinak robotické souboje mě znova neuchvátili. Až snad na scénu v Maroku, která mi přijde z celého filmu nejlepší. ()

Ondr@932

Další obstojné pokračování komiksového Iron Man! Skvělé triky, slušný příběh a výborný záporák Mickey Rourke! I přes to, že dvojka je o trochu slabší než jednička tak i tak dávám 5* a 90% ()

ozeki

Downey je frajer. Bez něj by to nebylo ani z poloviny tak cool. Ukázka toho, jak se dá natočit akční film téměř bez akce. V první půlce, než si člověk zvykne, pozitivně ruší polodokumetární kamera. Třešničkou na dortu, která moje hodnocení povyšuje na 4 hvězdičky, pak jsou 2 pecky od AC/DC Shoot to thrill a Highway to hell. Jedny z mých nejoblíbenějších skladeb vůbec. ()

IPajule

Oproti 1. dílu to bylo lepší, ale jen v některých částech. Robert Downey tuto roli zvládl na jedničku. Je to sice takový akčňák se zbraněmi a některé ještě nebyly vyrobeny, ale nevadí. Přesto to má vše co od filmu čekat. ()

Kadas97

Uá! Tak toto bolo minimálne o polovicu lepšie ako jednotka. Prvú časť prekonal na plnej čiare záporák v podaní výborného Rourka. Scéna na VC F1 Monaco ma úplne dostala a žasol som nad tými elektro bičmi. Jednoducho takéto niečo v jednotke chýbalo a tu sa mi to dostalo. Všetko ostatné bolo podobne ako pri prvej časti výborné a preto už nemám inú výhovorku, prečo nedať plný počet 10 z 10. P.S. Tá laserová zbraň bola čerešnička na torte. ()

mirecek

Marvelovky uplně moc nemusím, ale Iron Man patří mezi vyjímky. Ikdyž druhej díl byl spíše průměrny. Akční scény mě tedy dost zklamali, doufám že 3.díl to napraví ! ()

michald99

Ano, po úspěšné jedničce, jak už to bývá přichází dvojka, kde je všeho dvakrát tolik. Dva Iron-mani, nejdřív proti sobě, pak spolu, dvě hlavní holky, dva padouši, přičemž jeden vlastně jen platí toho druhého i dvakrát více akčních bitek. Ale přes to všechno to nepřekonává jedničku. Robert Downey Jr. hraje stále stejně dobře, má nový kovový oblek, takže se může akorát radovat a vy také protože nuda se nedostavuje a tak to, že je jednička lepší vám vlastně dojde až poté, co shlédnete film. ()

KafuR

Což o to, narcis a primadona byl Tony už napoprvé, ale nesnesitelný narcis a otravná primadona? Nevím, jestli to bylo snahou patřičně inovativního scénáristy anebo tím paladiem v krvi, ale pokud by mě bavilo sledovat rádoby odvázané pařby chlápků v brnění, určitě bych neseděl večer v pokoji a nesledoval tento film, ale vypravil bych se do nejbližšího pajzlu cestou přes kovošrot. Prostě zkrátka si myslím, že změna jednoho malého svítícího kolečka mezi kozama na malý svítící trojúhelník je na dvě hodiny strašně málo. Jo vím, že tam byl i ten bubák ze Sibiře, co si hrál na bič Boží, ale ten stejně pokaždé skončil na uhel s křečovitým úsměvem a nějakýma kecama o prohře, takže vlastně jako by se nic nestalo. ()

tranquill

"Divný? Není to divný! " Trochu jiný pohled na hrdinu, který má své mouchy... Opět je vidět snaha o nekomixové pojetí, a to já kvituju. ()

Bollek

Robert Downey Jr. je opět výborný, stejně jako téměř všichni ostatní herci v hlavních i vedlejších rolích. Moc se nevydařil jednak příběh, ale především akční scény, kterých je za prvé málo a za druhé nejsou ani moc kvalitní. Navzdory tomu je to pořád slušné pokračování série, na které jsem se rád podíval. ()

Hpatrik

Iron man znovu hlásí kam vkročí a je to k pokukání, je tu daleko víc akce a máme tu dva výborně obsazené záporáky. Ve scénáři to sice občas zaskřípe, není to ale nic fatálního, a Downey to svým podmanivým charismatem dokáže přebít a získat si vás zpět. O něco lepší než jednička. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)