Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

CageDepp

Sean penn hraje dobře, ale to je asi všechno na tomhle filmu. Politika mě nebaví a to téma je taky úplně mimo mě. Takže po 30 minutách sem to vypnul a ušetřil sem hodinu a půl svýho času na jinej film. ()

dom156

Zpočátku jsem si říkal, co to je zas bože za film. Až postupem času si Milk získal moje sympatie a přízeň. Každý kdo chce jakkoliv posunout kormidlem dějin nenásilnou formou, zaslouží si být uznáván. Vlastně o tomto film je. Standartní životopisný film, neurazí ani výrazně nadchne. ()

willow666

Velice zajímavé. Opět bravurní Sean Penn, který nás provází možná moc dlouhým, ale jednoznačně zarážejícím příběhem. Moje vysoké hodnocení je ovlivněno hlavně historickými fakty, než kvalitou režie, ale přesto mě dokázal nejen zaujmout, ale i dojmout. Film je možná trochu jednostranný, ale pro mě to nebyl problém. ()

Skip

Především velký potlesk Seanu Pennovi, který tak skvěle zahrál aktivistu za práva homosexuálů Harveyho Milka. Bylo to vskutku ošemetné, protože chvílemi se dostával až na samou hranici, za níž vznikají vtipy a všelijaké ty stereotypy o homosexuálech. Ale Penn to dokázal skvěle ustát. Já jsem až dosud o Milkovi vůbec nic nevěděl a jsem rád, že jsem se dozvěděl prostřednictvím tohoto výborného filmu. ()

Vědma

Nejvíc mě překvapilo, že to nebyla taková nuda jak jsem čekala. A pak taky to, že jsem předpokládala, že půjde hlavně o politiku a to, že byl Harvey Milk homosexuál bude jenom vedlejší linie, takové to, co mu zlomí vaz, jako jiným například korupce nebo nevěra. A tady vlastně nešlo o nic jiného než o práva gayů a toho otevřeného homosexuálního chování na veřejnosti bylo trochu moc na to, aby to byť jen trochu prudérnější lidé snesli. Mít právo na svobodu, svůj názor, lásku a život v páru je něco jiného než nějaké veřejné ocicmávání. Sean Penn hrál velmi dobře, ale mně se jako obvykle nejvíc líbil James Franco, který ani trochu nepřehrával. ()

rastlinka

Doposiaľ som o Harvey Milkovi nevedela v podstate nič. Teraz si uvedomujem akú veľkú váhu má jeho meno pre všetkých gayov a lesbičky, ktorí museli bojovať za svoju slobodu. Sean Penn ukázal, že Milk bol charakter, mal charizmu a nešetril humorom. Ale najmä, to bol statočný bojovník za práva, ktoré majú byť samozrejmé pre každého jedinca na tejto Zemi. Zaslúžil si môj obdiv! Silná a zaujímavo spracovaná (aj keď smutná) téma. „Bez nádeje život nemá zmysel.“ (H. Milk) ()

Fanucci

Guus Van Sant tento životopisný film natočil brilantně. Obzvlášť se mi líbilo nápadité využívání televizních záběrů, domácího videa i např. dobových volebních letáků. A pak jsou tu herci samozřejmě...Tak přesvědčivý a strhující výkon jsem nečekal a to ani od velikána jakým je Sean Penn. Skvělé. Když se toto všechno skombinuje s mou láskou k životopisným filmům, plné hodnocení je neodvratné;-) ()

Petroff

Sean Penn je prostě borec. - "Nejde jen o homosexuály, černochy, asiaty, seniory, handicapované, ale o nás všechny! Vím, že se nedá žít jen z naděje, ale bez naděje život nemá smysl!" Je neskutečný, že je to jen 30 let. Nevím ani proč, ale ta většina hloupých lidí z 70.let mi připomíná naší politickou scénu a obecný veřejný pohled na ní. Většina lidí Ví, že je to špatně, ale ... Myslím, že jsem dost tolerantní člověk, ale kdyby mi nějakej kretén začal cpát, že to je proti Bohu, já nevím, co bych dělal. Vždyť na to se přece nedá nic říct, snad jen vytřeštit oči a dát milému debilovi do ruky krumpáč, ať jde dělat něco, kde nebude moci tolik ovlivňovat veřejný dění. Strašná je představa, že těch debilů je většina. ()

Sheldra

Já to říkám pořád - Sean Penn je jeden z nejlepších herců současnosti! V Milkovi to dokazuje už po stopadesátéosmé - jako gay je přesný, vůbec nepřehrává, a jeho projevy jsou ohnivé a přesvědčivé - je to opravdová osobnost. Emile Hirsch, James Franco a hlavně Josh Brolin byli taktéž fantastický. Jen ten děj místy drobet váznul, ale pan režisér to ustál víc než dobře. Doporučuju! ()

Parlay

Snímek věnující se osudům Harveyho Milka, inspirativní a významné, leč v našem prostředí poměrně neznámé postavy novodobých zámořských dějin, nabízí poměrně podrobnou a díky skvělým hercům a zkušené režii zároveň velmi atraktivní sondu do problematiky bojů za práva gayů v 70. letech minulého století. Je velmi sympatické, že tvůrci nechtějí diváka nijak šokovat explicitně vyobrazenými kontroverzními záběry a zaměřují se především na věcnou stránku dané tématiky. Spousta diváků (včetně mě) byla po zhlédnutí jistě nemile překvapena, jak ještě nedávno vypadala právní a sociální situace gayů ve výspě demokracie, svobodné Americe… Již jenom z tohoto důvodu stojí za to dát Harveymu šanci. ()

Eldrick

Nejteplejší agitka pod Sluncem. Klasický kalkul pro akademiky. Při sledování totohle prvoplánovitýho paskvilu plnýho přehrávajících usměvavých ksichtů Sean Penna mi začínalo být na zblití a vzpomněl jsem si na hlášku z AMERICAN BEAUTY: "Nechápu, proč to ti teplouši musí každýmu cpát do ksichtu! - To je právě to tati, oni si nemyslí, že by se za to měli stydět." ()

GILLWANDER

Klaniam sa pred tebou Sean Penn. To čo si vo filme predviedol bolo veľké MAXIMUM. Lepšie to zahrať ani nešlo. Fakt, neskutočne si ma prekvapil. Škoda Josha Brolina, i on si zaslúžil Oscara tak isto, ako nadľudský zahraná a Oscarom právom ocenená postava Harveyho Milka. No čo už. Aspoň, že bola nominácia... Čo sa týka scenára, tak ten bol bravúrny (samozrejme, je držiteľom Oscara), kostýmy boli na tu dobu výstredné ale na môj vkus dosť štýlové (samozrejme, reč je o obliekaní sa homosexuálov), hudba bola bohovsky dobrá, réžia s menšími nedostatkami chválitebná. Film o nastolení práv pre homosexuáloch, o ľuďoch, ktorý bojovali všetkým čím mohli, aby mohli mať aspoň nádej na spravodlivý život bez obmedzení. Takmer sa to stalo. Harvey Milk, ktorý bojoval za práva homosexuálov, za niečo, čo má pre túto odrodu ľudstva nesmiernu cenu. Za život, za slobodný život, ktorý im nikto nebude strpčovať. Neviem ako to je dnes, či aj v dnešnej dobe pretrvávajú nepokoje ohľadne homosexuálov, a ani ma to nejak veľmi nezaujíma, ale tento skvele natočený film so skvelým hereckým obsadením ma celkom nečakane zaujal. Nie je to na čistých 5*, ale boli chvíle, keď som uvažoval nad nimi... 80% ()

kinderman

Sean Penn zajel ve své snaze o maximální autentičnost za hranici parodie (podobně jako v případě retardovaného ve filmu Jmenuji se Sam) a naplnil většinu stereotypních představ o hysterickém a teatrálním chování homosexuálů. Jestli se takhle skutečně projevoval kandidát a posléze městský zastupitel Milk, sice bych po něm nestřílel, ale rozhodně bych ho nevolil. ()

JOHN.NY

Harvey Milk byl velice zajimavým člověkem a jsem rád, že mi Van Santův film jeho osud přiblížil. Sean Penn utvrzuje, že patří mezi hereckou elitu a vedle něj je mnoho výborných herců, kteří pomáhají utvořit skvělou biografii o člověku bojujícím za elementární hodnoty na straně kontroverzní menšiny.. ()

SonG

MIlk stojí a padá s jediným jménem - Sean Penn...Nebýt jeho charismatickému hraní, film by nestál skoro za nic....Říkám skoro, protože pro určitou skupinu lidí má tento film jistě neocenitelnou hodnotu....Pro mne však jen lehký nadprůměr.... ()

easaque

Milk si určitě zasloužil, aby se o něm natočil film, protože v boji o práva gayů v Americe byl dost důležitý. Film však pro mě nebyl až tak zajímavý a vadilo mi na něm silné zaměření na politiku - bez toho to však nešlo. Herecky to bylo obsazeno i zahráno slušně, ale režie nebyla nijak výrazná - průměrná bez výrazného stylu. Proto dostane ode mě trochu lepší 3*. ()

BoredSeal

Zajímavý životopisný film o politickém aktivismu, který se díky pečlivé režii a slušnému výkonu Seana Penna v roli gaye vyhnul trapnosti a přeslazenosti. ()

applause

Ze začatku mě film nebavil, pak se ale rozjel do kolejí, které byly pro mě zajímavé. Upřimně mi bylo hlavního hrdiny líto a brečela jsem. Doporučuji. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)