Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

merlik

Drama postavené na výborných hereckých výkonech, dobové atmosféře sedmdesátých let, člověk jenom žasne, co všechno o homosexuálech tvrdili a to tam ještě nebyl středověk se svým trestem smrti. Sean Penn podává oscarový výkon. ()

wito

film s veľmi silným posolstvom. výkon seana penna je vynikajúci a podľa mňa je práve on najvážnejším kandidátom na oscara (visitora som nevidel). réžia van santa tiež stojí za vážnejšie povšimnutie. ()

crjules

Dalsi vyrazna role ve filmografii Seana Penna, ktera ho posouva blize k Oscarovi /osobne preji vice Mickovi /. Skvele zahrane jsou hlavne sceny z Milkovych ruznych proslovu. A co me dostalo? Nejvernejsi podoba jednotlivych postav v ruznych castech zivota,ale i vyzaze ale treba take obleceni a dalsi drobnosti ( cop, knir, ucesy, Pennuv Harvey jede na limuzine s nahrdelnikem kvetin a je stejne oblecen, ucesan a ma stejna gesta jako ten pravy).Velice dobre pripraveny, castecne zivotopisny film. Doporucuji dokumentarni film The Times of Harvey Milk - lze videt v castech i na YouTube. Neodpustim si podotknout ze me zarazila podoba Diega Luny a Vincenta Cassela....Mesrine :) ()

AdiegoA

Van Sant dokáže klamat tělem. Po sentimentem narvaném závěru na 4*, s odstupem 3* silné v kramflecích. Občas mě štvala těžkopádná doslovnost, občas mi souvislosti docházely pomaleji, než by bylo třeba. Přesto jsem se dobře filmově bavil. Sean Penn jede na 120 % a squadra Brolin, Hirsch, Franco a Luna mu vydatně sekundují. ()

zona

Povzbuzující pohled na americkou gay komunitu a vůbec na svět, kde pojem solidarity, boje proti nesvobodě a tuposti není předem diskreditován fanatickými vyznavači jediné pravé cesty... ()

keane

6/10 Natočené pěkně, zahrané dobře, ale stejně mě to naprosto nezaujalo (ale kdybych byl homosexuál asi bych byl naprosto nadšen:-). Obzvlášť první půlka se strašně táhne, také jsem jako člověk, který o tom politikovi nikdy neslyšel, měl dost problém zorientovat se v čase...kandidoval nějak strašně často:-)) ()

Tanner

Pro mě velmi nezáživné a hlavně neskutečně ukecané. Dialogů jsem vnímal tak polovinu, přesto jsem jimi byl zahlcen. Film mě zkrátka neoslovil a to přes dobrý, i když poněkud slizký výkon S. Penna. ()

Giacomo

Pro hetero to zase takový kultovní snímek nebude, ale i přesto si zaslouží náležitou pozornost. Mnohdy fádní scény a zdlouhavé dialogy jsou uvolňovány naturálním podáním Penna, člověk by řekl, že mu to i slušelo :-). V obsahové části je čím dál zřetelnějš, že puritánský odkaz kolonistů z Mayflower ztrácí ve Státech na intenzitě a Amerika se konečně začíná seznamovat s realitou skutečného okolí. Zdá se, že na pomyslné misce vah začíná slovo tolerance převažovat nad letitými předsudky a tento snímek budiž toho jasným důkazem. Závěrem jsem nevěřil, jak dokonale se produkci podařilo vybrat podobu herců s tehdejšími aktéry. Čtyři stars na dřevo . ()

BaronX

Pro mě osobně velké zklamání. Nic proti Seannu Pennovi, ten je geniální, a své nelehké role se zhostil přímo nadpozemsky. Ale film je poměrně hodně fádní, děravý a lehce naivní ... ačkoliv se snaží vycházet ze skutečnosti, filmovým manýrům hrajícím na city průměrného diváka se nevyhne (patosu mraky, že to málokdo vychytá bez slz :) Penn trpí tím, že k sobě nemá žádného geniálního parťáka (či protivníka), jak Franco, tak především Brolin jsou prkenní a potácí se ve svých rolích jak v špatně padnutém kabátě - ubírá to filmu na kvalitě a hlavně ničí to divákovu pozornost (spíš jí to odvádí ke špatným výkonům, které opravdu nelze přehlédnout). Nicméně, ačkoliv film nijak nepřekvapil, byl natočen rutinérsky, téměř s dokumentaristickou precizností - chybí mu špetka koření, nádech údernosti a ... trocha té normálnosti by také neškodila (takhle film vyzněl tak, že mi všichni jsme zlí - jen "gay people" jsou ti praví, aby vyvedli lidstvo z té špíny, do které během minulosti zabředlo). Na to jsem asi příliš hetero ..., já Harveyho Milka nezvolím! ()

stiewe

Po svižném rozjezdu se film dostane do lehce stereotypní monotonosti a nepřináší nic osvěžujícího. Sean Penn si svého oskara doopravdy zasloužil před jeho výkokny vždy smekám. Tento životopisný příběh o jednom mučedníkovi bych si ale představoval lehce jinak. Už jen díky své složitosti v závěru a nepřehlednosti děje. ()

SKreyn

Dráma podľa skutočnej udalosti o politike a rovnoprávnosti gayov a lesbičiek v USA. Dalo sa to pozerať, ale dosť ma to nudilo. 2* ()

xenopus

Ano, americký patos na konec. Jenže svět potřebuje hrdiny, kteří mu jsou schopni dát naději a víru :-), nemyslíte? Zasloužený oscar pro Seana Penna i scénáristy. Mezi ostatními kousky z roku 2008 stojí tento film trochu v pozadí, ale přece si mě získal svou opravdovostí (snaha o autenticitu záběrů, oblečení atp. naprosto bezchybná), uvěřitelností i celkovým zpracováním tématu boje za práva homosexuálů. Zrcadla a odrazy reality, zde zhusta používané, nepůsobí nikterak rušivě a mám dojem, že tady si vlastně člověk uvědomí, že někdy i přes veškerou snahu o věrné zpodobnění událostí minulých to prostě po těch letech nemůže dopadnout věrně. To mi přijde pozitivní, že si film zbytečně nehraje na dokument, ale použitím specificky filmových prostředků se hlásí k tomu, že je to prostě životopis created by Hollywood. Filmový zážitek, který rozhodně není pro každého, ale pro mě byl jedním z nejlepších co rok 2008 přinesl. ()

vojta1

Politik Milk je stejně bílý, jako tekutina, k níž jeho jméno ukazuje. Toť v kostce jedné věty úhelný kámen neúspěchu filmu v mých očích. Výdobytek naší euroamerické kinematografie, kterým je problematizace stereotypů a šablon, je v tomto filmu lehce opomíjen. Tam kde je v mléku nadroleno něco uhlí se nejlépe lze přiblížit něčemu takovému, jako je život. Jak hrát šachy jen s bílými políčky? Film Milk bouhužel velmi málo problematizuje postavu politika Milka a my ho tak vidíme jako rytíře na homosexuálním koni, kterýžto statečně bojuje za práva svých soukmenovců a jehož rozhodnutí jsou bez poskvrnky. Jediným zadostiučiněním je zakořenění motivace vraha v Milkově chování k němu. Sice se mu několikrát nepodaří získat dostatek hlasů, ale stejně je divákovi jasné, že se mu to jednou podaří. Netvrdím, že by bylo třeba šetřit obdivem pro někoho tak významného v historii lidských práv, ale scénárista a režisér by měli vyhledat i nedostatky jeho osobnosti a dát o nich vědět. Milkovi oběšení přátelé jsou něčím, co se nazývá nutným zlem, proto nejsou problematizací jeho snahy o rovnoprávnost. ___Penn exceluje ve své roli. Ještě jsem nikdy neviděl tak neodolatelně homosexuální projev radosti. ()

polonius

Sean Penn do téhle role vložil všechno své umění, a přesto nedokázal ze své postavy vydolovat to , co mělo být nosným tématem tohoto snímku, a sice představitele hnutí s velkým charisma, který dokázal ovlivnit veřejné mínění po celé Americe. Rozpačitá režie a ještě rozpačitější scénář. ()

Ogrb

Možná jsem neobjektivní, ale aby Oscara dostal Sean Penn za tuhle nudu a skvostnej Frank Langella ze skvělýho Duelu Frost/Nixon ostrouhal. Tak to fakt ne! Milk je naprosto nezajímavý dobový drama se zbytečně dlouhou stopáží a nulovým dějem. Za tohle se rozdávají Oscary? Tak to už na nějakou Akademii házím bobek úplně. 5/10 ()

Rodin

Tož jak na to. Sean je jedním z mých nejoblíbenějších herců (platí celosvětově) a zahrál si svůj vysoký standard. Na druhou stranu strefování se do prudérní a puritánské společnosti v USA je takové nějaké sterilní a školometské, prostě nedotažené B k vyřčenému A. Navíc se prostě nemohu ubránit dojmu naprosto evidentního konjunkturalismu. Homosexuálové prostě zrovna nyní mají v USA zelenou, tak přece nebudeme točit kritický film o scientolozích, mormonech nebo náboženském fanatismu jakéhokoli zrna,snad s výjimkou extrémistických ortodoxních islamistů, to je tam právě také v kurzu. Nebylo to špatné, ale nebýt toho výborného obsazení, nebylo by co sledovat. 75%? No to je až až. ()

Leksland

Lepší životopis který by byl za 3 hvězdy, ale výkon Seana Penna tento film hodil na hvězdy 4. Opravdu jsem Ti toho gaye věřil, skvělý výkon. ()

Fan

K filmu přilákal Oscar pro Seana Penna a James Franco. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Dávám 5, přesvědčil mě závěr. U filmů založených více či méně na skutečnostých událostech mě vždycky zajímá, jak to bylo dál s hlavními postavami a jak moc se podobaly svým hereckým představitelům, tady mi, alespoň částečnou, odpověď poskytl film samotný. Mimo to, zajímavé vidět USA v 70. letech z trochu jiného pohledu. ()

Nightswimmer

Posledna polhodinka a Pennov vykon ma napokon presvedcili prihodit jednu hviedzu navyse, inak ma film rezisera mojho Willa Huntinga nijako neocaril..Milk je efektoch - pozorujeme takzvany Penn-efekt, Elfman-efekt, gay-efekt, boj za ludske prava-efekt ci obohacujuci historicky efekt. Nic viac, nic menej Co vsak obdivuhodny zivotny pribeh Harveyho Milka opatovne dokumentoval je sposob, akym sa "vlastenecky zalozeni mocni" v USA zbavuju nebezpecne popularnych a pre ich zamery nepohodlnych ludi - guľkou a najlepsie nie jednou..vid JFK, jeho brat ci Luther King. Presne mierenej gulka totiz ma potencial menit dejiny ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)