Nick O'Bannon (Bobby Campo) zabudne v jedinej sekunde na plánovaný pohodový deň s priateľmi na automobilových pretekoch - premkne ho totiž desivá predtucha, že dôjde k hromadnej havárii pretekajúcich áut, pod ktorých horiacimi troskami a rúcajúcou sa tribúnou zahynú v hrozných bolestiach aj jeho kamaráti a on sám! Sotva sa ako-tak preberie z tejto šialenej nočnej mory, prinúti svoju priateľku Lori (Shantel VanSanten) a priateľov Janet (Haley Webb) a Hunta (Nick Zano), ktorí si myslia, že mu zrejme preskočilo, aby z tribúny okamžite odišli – a len pár sekúnd po tom sa jeho hrôzostrašná vízia do bodky splní! Šokovaní priatelia nadšene oslavujú, že unikli istej smrti – netušiac, že to, čoho svedkami sa práve stali, je len začiatok nemilosrdnej naháňačky so Smrťou! Nickove hrozivé vízie nadchádzajúcich tragických udalostí totiž pokračujú - a tí, čo teraz prežili, rad za radom umierajú, jeden príšernejšou smrťou ako druhý. Nick vie, že musí nájsť spôsob, ako Smrť nadobro prekabátiť - inak ho postihne rovnaký osud... (TV Markíza)

IronFan

Jsem fanda série, ale tohle byla naprostá zhovadilost a možná i zločin. Shodu náhod vyměnili tvůrci náhodnou smrt, která se stala řadou okolností, za divný větříček, který byl smrtelnější než Arnold ve všech svých filmech dohromady. Opravdu to, že někde něco foukne? Kde je kvalita spojena s prvními dvěma díly? Snad jen jedna hvězda za pobavení. ()

Likan7

Nezvratný osud 4 - jedním slovem wtf. Naprotá slátanina. způsob umírání silně dementní. Ve výsledku by jste ty lidi zabili raději sami během 2 minut, než sledovat 82 minut vysání vnitřností bazénem (?), skoroutonutí v myčce (ano, wtf?), výbuch kina a moje oblíbený, vystřelený cosi ze sekačky prošpikující oko jedný matce s tamponama (o.o)....odpad... v rámci série (ne žánru) * ()

waska

Už to nemá náboj ten náboj, všichni víme, co se musí bezpodmínečně stát. A taky vymýšlet všechny možmé i nemožné způsoby smrti taky nemůžou jít donekačna, proto i tady to působí maličko vyumělkovaně. ()

cinemaboy7

Z tohoto tématu už nikdo nic nevyždíme. Proto bude každé další pokračování jen odvar prvního dílu, s více či méně vymazlenou smrtí jednotlivých postav. ()

pemap

No to snad ne, tohle že je další „nezvratný osud“? Vždyť to bylo tak obyčejné, odfláknuté, ta laciná animace, a hlavně mi přišlo, že nic nezvratného jsem neviděl – snůška připitomělých náhod a ještě připitomělejšího uvažování, jak zastavit onen „nezvratný osud“ :( ()

gemi

No dobře, není to originální, navíc je to místy i docela klišoidní a hloupé (představte si přetékající vanu, do které přitéká voda z hubeného kohoutku rychlostí 1 l/15 s, ale vana přetéká rychlostí 20 l/s). Ale mě to prostě baví. A působí to daleko méně dojmem násilně nastavované kaše než například série Saw. Už se těším na pětku. ()

Psycho.R

Je to asi tak, že druhej díl byl remake prvního. Třetí remake druhýho, což z něj tvořilo remake remaku. A čtvrtej? Už je toho nějak moc. Špatnej scénář, jako většina herců z předešlejch dvou dílů plochý postavy a téměř žádná, kterou byste si oblíbili a navíc je tu až moc znát, že je to film vytvořenej pro 3D, který nemam rád. Většinou ná úkor třetího rozměru padne většina honoráře a my se musíme spokojit s tim, že kolem nás lítá plno věcí, ale zajímavost příběhu nulová. ()

Allan odpad!

Nezvratně vynikající výkony mladých nadějných herců, nezvratně originální a nápaditý scénář a především nezvratně ultimativní a propracované digitální triky. Nezvratná sračka! ()

Martin79

No tak není to bůhvíco, ale v rámci žánru jsem se vůbec nenudil. Mordy byly fajn a navíc nebyly zbytečně překombinované. Od čtyřky jsem moc nečekal a asi i proto byla na jedno zhlédnutí fajn. Jestli má být 5 ještě lepší než toto, tak je to bezva, protože 4 je i smalým zdejším hodnocením na dobré úrovni a víc jak tři hvězdy nedám jen proto, že jsem celou sérii čím dál víc nadšenější a začínám mít přísnější metr.Ale jinak čtvrtý díl je v poho. ()

Ficik

Slušná hudba a grafika. Ale na rozdíl od předešlých tří "příhod" mi v této čtvrté na nikom z k smrti odsouzených nezáleželo (rasista, macecha, frajírek...) a to definitivně odsoudilo film. A smrtonosný osud si zahrál víc než někteří herci, lidi jsou asi opatrnější :) ()

Yellyman

Trapné, nelogické, šukající a já nevím co ještě! Jako první ze série jsem viděl třetí díl a ten mi přišel minimálně o třídu lepší jak hlavně díky sympatičtějším hrdinům ( Mary Elisabeth Winstead) tak i díky ztvárnění. Tak jako jsem byl u trojky napjat, tak jsem se u dílu následujícího nudil. Spíš než horor mi to připadalo jako Amarican Pye... 35% ()

10Domik10

Mňe pripadá nezvratný osud dosť blbý aj ako celok ale toto je už naivne veľká stupidita..., no na druhej strane sa na to dalo pozerať vďaka štandartne dobrým a efektým úmrtiam. Aj keď samotné situácie, ktoré vedú k smrti sú fakt komediálne. ()

Argondia

Rozhodně nejhorší díl začíná na automobilových závodech. Tvůrci se zřejmě tak moc soustředili na 3D efekty, že na vše okolo zapomněli. Hlavní slovo tu má přehnaná snaha o efekt a celková nedomyšlenost. Postavy jednají s nepřirozenou, nucenou naléhavostí a přehrávají. Přesto se objevilo pár scén, které byly napínavé - myčka, bazén a hašení požáru. Nesměl chybět statečný, sebeobětující se černoch George, který se pro blaho ostatních snaží zabít, ale nakonec je přemluven k tomu, aby žil. Vzápětí si, jakoby se nic nestalo, připíjí ( moment, kdy vyletí špunt je skutečně velmi působivý a ve 3D kině bych z něj byla jistě na větvi ) a s gesty dobrotivé hospodyňky hlásí, že donese sušenky. A když už je to 3D, tak tu nesmí chybět alespoň jedna (naprosto zbytečná) nahá scéna, která určitě vyrovná všechny zásadní mínusy filmu. Scénárista by se měl soustředit spíše na telenovely pro retardované diváky, je to opravdu přeborník v tupých dialozích a absurdních situacích. Už tak dost husté trapno ještě podpořily rádoby-drsné animace, které měly nahradit líného maskéra. S nějakou varovnou skladbou se tu nikdo vůbec nenamáhal. ()

Grogan

Tak jednoznačně nejslabší díl celé série. Jestli jsem se u minulého dílu zmínil o nevýraznosti charakterů, tak tady byly některé charaktery přímo strašné a tu smrt jsem jim dokonce přál, což bylo v téhle sérii vůbec poprvé. (hlavně ústřední hrdina, jeho buranský kámoš a ten přiblblej rasista), u předchozích dílů jsem měl ústřední protagonisty vždycky v oblibě, tady tedy jen částečně (v podstatě nejvíc mi bylo líto toho kovboje, kterej tam měl jen vedlejší roli, protože se k tomu přimotal jako slepej k houslím, ani stadion kvůli tý vizi neopustil). Ani scény smrti se mi tentokrát dvakrát nezamlouvaly, já vím, že na nějaké realistické zobrazení si tahle série nikdy nehrála, ale jmenovitě třeba ten mechanik v autodílně, to byl chtěl vědět, jestli by ho nějaký prudký náraz na plot fakt takhle rozřezal na kusy, tohle nežeru dokonce ani já. Celkově rutinérský snímeček, který mě moc nezaujal a někde i nechtěně pobavil. Dvě hvězdy, hlavně za pár lepších momentů, 3 pěkný slečny a mýho oblíbence Mykeltiho Williamsona. Jsem moc rád, že skvělá pětka zase zvedla tuhle sérii nahoru... ()

Kotsour

Tenhle díl jsem si pustil jen tak z nudy a musím říct, že se na to dalo koukat. Série je notoricky známá, takže když víte, co čekat, tenhle díl vám to dá - a není to jen trapná čtyřka, v mnohem je lepší, než předchozí díly. ()

Hellknight12

Za mňa najslabšia časť. Príbeh čiastočne nadväzuje na prvé filmy a aj úmrtia sú fajn ale nič viac. Tiež sa mi celkom páčili titulky, ktoré sú celkom zaujímavo spracované, škoda, že to nevyužili v celom filme. Čo sa týka hercov, charakterov postáv a niektorých úmrtí tak sú nič moc.Film môžem odporučiť ale iba ak máte radi túto sériu. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

majesty odpad!

z principu. DOST BOLO KURNIK!!!!!! uz niektori ludia nemaju mieru boha ho. z kvazi prevratneho trileru spravia seriovu ptakovinu plnu priblbych hercov ala beverly hills 90210. kurnik!!!! DOST UZ! ;) no. kto sa na to ma kukat. ha? :) ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (viac)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)