Barbara Stanwyck hraje zištnou herečku Jean Harrington. Podle jejího stejně zlodějského otce, "plukovníka" Harringtona (Charles Coburn), by měla oškubat bohatého, naivního Charlese Pikea (Henry Fonda), plachého milovníka hadů, který se vrátil z dlouhé expedice po Amazonce. Tenhle plán ovšem selže. Odhalí ho Pikeův komorník. Naštvaná Jean se do Pikeova života vrátí v podobě odporně noblesní Lady Eve, rozhodnutá ho trápit, jak jen to půjde. Pikeovému otci se Lady Eve velice zamlouvá a chce tento vztah porpořit za každou cenu. Zpletenec příběhů se rozuzlí za pomocí opravdové lásky... (kyselina)

Blofeld

Překrásná romantická komedie. Naprosto bez výhrad 5*. A nejlepší je, že by v kině nejspíš obstála - být barevná - i dnes. ()

corpsy

V komediálnej polohe roztomilo vtipný filmeček, po stránke romantickej príbeh riadne pritiahnutý za vlasy, v realite zakotvený minimálne. A ako mix týchto dvoch žánrov, rozhodne nefunguje najlepšie. ()

kareen

Konverzační romantické komedie ze zlaté hollywoodské éry miluju, ale tato mi nějak nekápla do noty. Přišlo mi to moc jako červená knihovna, málo vtipné a co je hlavní, vůbec mě nezaujala ústřední dvojka. Barbara Stanwyck měla ještě jakž takž jakési charisma, ale Henry Fonda není jako James Stuart, který uměl i naivní ňoumy zahrát s neodolatelným šarmem, v jeho případě je to pouze...naivní ňouma. A to nemyslím jako kompliment. ()

kaylin

Henry Fonda je až neuvěřitelně roztomilý v roli přitroublého boháče, kterého chce krásná neznámá obrat o peníze. Jenže není všechno takové, jak se jeví v plánu a všechno dopadá jinak. Jasně, je to trochu provařené, ale herecké výkony jsou tak výborné, že si prostě musíte tuhle komedii užít, včetně absurdního opakování některých vtipných prvků. ()

swed

Do stejné řeky se dá vstoupit klidně i třikrát... Vybroušená romantická komedie (v zámoří platí "Lady Eve" za klasiku) a zřejmě nejlepší Sturges vůbec. 8/10 ()

Foma

Bez debat jedna z nejlepších a nejinteligentnějších komedií všech dob. Nejlepší Sturges. A oba hlavní představitelé k "sežrání". ()

C0r0ner

Role Barbary Starwyck byla skvěle napsaná a skvěle ztvárněná, nicméně to byl opět takový ten film, na který člověk kouká, protože nemá nic jiného na práci a sice ho to nenudí, ale vzápětí si řekne, že kdyby ho neviděl, tak se hovno stane. Když pomyslím na to, kolik se toho natočilo a že tohle je jedno z těch lepších... 60% ()

Noctis

Henry Fonda zde hraje pro něj velice netipickou roli bohatého nesmělého gentlemana, který ovládá karetní triky, avšak neovládá dvoření ženám, čehož se Barbara Stanwyck pokusí využít a zneužije křechkých citů karetního hráče k získání peněz. Ale (jak už to v těchto filmech bývá) se do něho (ne)šťasnou náhodou zamiluje a zkušená podvonice zažije něco co nikdy v životě nepoznala :) ()

Hollohlaway

Barbara Stanwyck totálně válcuje nevýrazného pitomečka Henryho Fondy. Navíc zápletka je silně nevěrohodná a divná, nad vodou to drží jen sympatické vedlejší role a část na lodi, která má švih a romantiku. Ale část s údajnou dvojnicí to sráží, to je prostě blbost, která mi hodně vadila, jinak bych ty tři dal. ()

vitekpe

Romanticka konverzacni komedie, kterou bez debat tahne predevsim neodolatelna Barbara Stanwyck. Sekunduje ji celkem uchazejici (a neustale padajici ci polevajici se) Henry Fonda. Na nejlepsi komedie te doby to nema, ale i tak parada! :-) ()

Zagros

Další z řady ceněných starších filmů, na který jsem narazil. Občas jsem z podobných snímků nadšený, občas se to moc nepovede, což je bohužel tento případ. Především mi nesedla ústřední dvojice. Hlavní ženská role byla nesympatická manipulátorka a její mužský protějšek byl jen takový chcípáček. Komedie, která má být založena především na jiskření mezi hlavní dvojicí, v tomto ohledu vůbec nefungovala. Henry Fonda zaujal snad jen tím, jak pořád někde zakopával a něčím se poléval. To by se hodilo spíše do grotesky. Z mého pohledu to byla zatím jeho nejslabší role. Také jsem moc nevěřil příběhu. Zkušená manipulátorka se jen stěží po pár minutách zamiluje, aby chlapa obratem nenáviděla, chtěla jej zničit a pak ho znovu vzala na milost. Opravdové emoce se objevily jen při úleku z hada. :-) Ale abych jen nehaněl. Několikrát jsem se i zasmál, bavily mě vedlejší postavy a vcelku se povedla atmosféra snímku. Nicméně kvůli hlavní dvojici se dostanu jen na slabší tři hvězdy. ()

Scevola

Inteligentna a miestami aj vtipna romanticka komedia so skvele hrajucou Barbarou Stanwyck. Preston Sturges mohol naplno rozvinut svoj kreativny talent. 7/10 ()

Rozjimatel

[2,5*]     "That slimy snake! I've been dreaming about him all night." "You mean Pike?"     Ľahšia romantická komédia, zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Nemám ale pocit, že zaslúžene. Značne naivný príbeh (v druhej polovici až postavený na hlavu) sa odohráva v prostredí nekresťansky bohatej smotánky, ktoré ma už pomaly začína otravovať, vzhľadom na to, koľko takýchto filmov som už videl a aké sú takmer všetky šablónovité. Nemôžem pochváliť ani humor, ktorý je takého jednoduchšieho druhu, ktorý vyšiel z módy už hádam viac ako 20 rokov pred nakrútením tohto filmu (hrdina nám ustavične padá, do niečoho naráža, či sa celý zababre od jedla). A napokon mi vôbec nesadli ani jednotlivé postavy, ktoré sú skôr akýmisi otravnými karikatúrami. Vtieravá hlavná hrdinka Jean je značne nesympatická (Barbara Stanwyck má tuším na takéto potvory patent), hlavný hrdina Charles "Hopsi" Pike je strašný ťuťmák (Henryho Fondu je do takej hlúpej roly škoda) a úplným vrcholom je akože vtipná postavička jeho milionárskeho otca (Eugene Pallette), ktorá pôsobí neskutočne trápne. Klinec do rakve tomu dáva veľmi čudný koniec, ktorý mal byť zrejme happy endom, ale ja ho tak nevnímam (určite nie pre Hopsiho).     "That's the tragedy of the rich - they don't need anything." ()

Mikino00

Vtipná romantická komedie s herci dramat v netradičních rolích, okouzlí a pobaví, ale dějově zklame. V okamžiku kdy děj opustí loď, stává se z filmu jen čekání na nevyhnutelný konec v nepříliš poutavém prostředí a v přehnaných situacích. ()

JimiH

Preston Sturges byl asi největším cynikem v komediálnílm žánru 40. let. To jak v dialozích omýlá milostná klišé, aby je pak obrátil vzhůru nohama, případně popřel... to jak zcela evidentně pohrdá manželstvím a nevěří v "žili šťastně až do smrti" je evidentní. Je jen škoda, že si místo zde kupodivu toporného Fondy nepřibral i sem svého oblíbence McReau. ()

IdaHutt

Ano, Barbara Stanwyck a Henry Fonda tvoří okouzlující pár. Bohužel, to je tak všechno. Film jako by názorně demonstroval vývojové počátky dvou ničivě rozbujelých vad současných amerických "komedií" (a nejenom jich): neúnosnou ukecanost (snad jediný záběr se neobešel bez neustálého mletí hubou) a absenci morálky, resp. přítomnost velmi diskutabilní a velmi deformované morálky. Mimochodem, za co byl vlastně chudák Henry hochštaplerkou Barbarou tak krutě ztrestán (včetně vehnání do chomoutu)? Jo, to je, oč tu běží! ()

PhoenixSwan

- Otevřela jsem obálku a v tu chvíli jsem se chtěla propadnout, zahrabat se pár kilometrů pod zem. Copak to něco mění na naší lásce? Copak nestačí mé upřímné „Miluji tě!“ Stékala mi slza hořkosti po tváři a já tu pilulku spolkla...- Těžko budu v paměti hledat drzejší a vyčůranější filmovou koketu než je slečna Jean Harrington. Podání Barbary Stanwyck zastínilo všechny ostatní na place a sám Henry Fonda stál v ústraní celé Lady parády. Menší mušky by se našly, jako třeba pár hluchých, či vyhrocených scén, které spíš připomínaly grotesku. Nejvíc mě však zaskočila imitace Dolfa. To si v Americe mohli dovolit, zatím co v Evropě umírali milióny. Jinak se jedná o povedený snímek s Henryho elegantním usměvem a Barbařinou koketností. ()

pollstro

Velice příjemná, jiskřící, roztomilá a zábavná screwball komedie, která se především vyznačuje svojí filmovou inverzností, díky které se skvěle odlišuje od veškerých ostatních zástupců ve svém žánru. Filmová inverznost je zde reprezentovaná genderovou výměnou, kde Barbara Stanwyck, jekožto neuvěřitelně půvabná, nádherná a neodolatelná hlavní hrdinka, má po celou dobu absolutní kontrolu na veškerými situacemi, ve kterých je Henry Fonda pouhou nevinnou obětí až do fáze, kdy si uvědomí, že se do něj zamilovala. Henry Fonda zda reprezentuje pád člověka a to hned ve dvou metaforicky odlišných způsobech, přičemž je skutečně působivé sledovat, jak je Preston Sturges schopen klamat vzhledem v průběhu celého filmu, ať už se jedná o slovní hrátky, nebo jednotlivé vykreslení a vyobrazení hlavních postav. Ačkoliv se může zdát, že v samotném závěru je hlavní zápletka plná intrik zbytečně komplikovaná, nic to nemění, že Barbara Stanwyck je jednoduše okouzlující a sledovat jí v roli, ve které ovládá nevinného Fondu, který s lehkostí propadá jejímu šarmantnímu vzhledu a ladným slovům, je i po tolika letech skutečně působivé a stále efektivní, což se děje i přes poměrně pomalejším tempo, které je ve svém žánru vcelku atypické, ale zde to přidává na celkové kráse celého filmu, který je svým způsobem, především díky hlavním hrdinům, velice kouzelný. "You see, Hopsi, you don't know very much about girls. The best ones aren't as good as you probably think they are and the bad ones aren't as bad. Not nearly as bad." & "I need him like the axe needs the turkey." ()