Dylan Moran: Monster

(TV film)
všetky plagáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

JimiH

Moran je opravdu monstrum. Své názory prezentuje tak, že sami pochybujete, jak moc vážně je myslí, ale to je přece vedlejší. Umí je perfektně prodat, zesměšnit cokoliv, aniž by byl na hranici trapnosti (ano i to se šmouly mě pobavilo) a hlavně jeho stylizace divákovi napovídá, že jeho stand-up je vlastně parodie na všechny řečníky, co od půlitru řeší světové problémy. ()

Fat'Fatal

Jojo, Dylan Moran se mi líbil i v Black Books, a na Monster jsem se těšil dlouho. Viděl jsem to dvakrát za sebou a pořád jsem se tlemil. Cynismus je mi blízký a Moran ho má na rozdávání. Rapování, Enya, fenomén irských vlasů a nespočet dalších scének a historek tak brilantně podaných, že jsem napoprvé ani nestačil všechno zaregistrovat a hlavně vstřebat. Jedině ty snímky za zákulisím mě nudily, ale byly krátké a hlavně jich bylo málo. Takže plnej počet a těším se na další jeho záznam. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

ZackSawyer

Přes vláčný začátek se to perfektně rozjelo, hlavně v druhé polovině. Dylan má výbornou anabázi o všem, hlavně o náboženství, pak o genitáliích a především o ženách. Vynikající poznatky, přesně vyřčené, brutálně vtipné. Opět spousta životních pravd a lidé v hledišti se můžou smíchy počůrat. A já ostatně také. Originální monolog s cigárkama. P.S.: Poznatek o tom, kdo je větší romantik a co si žena myslí o nových botech, sedí přesně jako prdel na hrnec. ()

smrtacik

Bavme sa spolu pri pivku a pusťme si k tomu dobrú stand-up comedy pod taktovkou ,,hajzlíka“ Dylana Morana. Kto nepozná Dylana Morana, mal by to hneď napraviť. Nie je to typický predstaviteľ komediálnych rolí, je to skôr taký seriálový pustovník. Pamätať si ho môžete najmä z anglického seriálu Black Books (myslím, že ho vysielala aj ČT niekedy vo večerných hodinách), kde stvárnil rolu večne ufrflaného, ľudí cynicky urážajúceho predavača kníh, ktorého prioritou boli cigarety a alkohol. Za týmto seriálovým počinom stal pre mňa geniálny Graham Linehan, ktorý vytvoril seriály ako Father Ted (1995) a IT Crowd (2006). Táto rola bola tak dokonale hulvátska a beznadejná, že si ju prose ľudia zamilovali, pričom si osobnosť tejto postavy akosi stotožnili s Dylanovým ksichtom. A herec to využíva spôsobom nevídaným pre svoje vystúpenia ,,jedného muža“ tak ako v prípade Dylan Moran: Monster. Hneď ako začnete sledovať záznam jeho vystúpenia je vám nanajvýš jasné, že ten chlap nemôže byť úplne normálny a iba to hrať, on musí k takémuto životnému štýlu inklinovať. Počas 85 minút si Dylan berie do huby všetko možné a nič mu nie je sväté. Na programe dňa je napríklad alkohol, drogy, výchova deti, homosexuáli, náboženstvo či politika. Načo sledovať desiatky dokumentov o týchto témach, pustite si Morana a máte hneď vo všetkom jasno, prinajmenšom ako on. Zbytočne rozoberať, čo a ako vníma, treba si to pozrieť, ale je jasné, že držať sa jeho filozófie je cesta do horúcich pekiel. A my aspoň trocha civilizovaní ľudia si to radšej vychutnáme takto z pohodlia domova. Takže zhrnutie na záver. Tento Írsky komik a jeho vystúpenie je niečo na čo sa nezabúda, taký komplexný monológ na normálne aj bizarné témy ste určite ešte nevideli. A ten jeho ,,blbý kukuč :-) Hodnotenie: 100% ()

Torgal

Ojedinelé stand-up vystúpenie, ktoré ma zaujímalo len preto, že ho má na svedomí Dylan Moran alias Bernard Black z Black Books. Počas 90-tich minút hovorí snáď o všetkom - o ženách, náboženstve, alkohole, deťoch, hudbe a o živote ako takom, pričom zo seba sype veľmi originálne a dosť neortodoxné názory. Častokrát sa zamotá a hovorí o blbostiach, miestami sa zasekáva, no aj tak je vo výsledku veľmi vtipný a trefný. 8/10 ()

zipoo

Představení rozdělené na dvě půlky. Ze začátku každé půle pomalejší rozjezd, ale obě dvě poslední 20minutovky jsem vypadl z otáčivého křesla. ()

Dovlatovka

I na téhle show je vidět, že Black Books je Moranovo dítě...humor podobný, občas dost drsný, občas roztomilý a okouzlující. Během dvou hodin stihne Moran po vzoru Pythonů urazit několik skupin lidí a přitom být k sežrání. Smějete se nahlas a pořád přemýšlíte, jestli v těch jeho vlasech nežijou nějaká zvířátka:-) ()

marusaj

Obhroublý cynismus na ujetých až úchylných tématech z úst brilantního komika Dylana Morana. Ztělesnění Bernarda Blacka v reálném světě. Neuvěřitelný výkon. Obrovská porce britského humoru té nejtvrdší kategorie. Splendid! Ale.../toto je můj osobní problém, formát stand-up comedy není pro mne asi to pravé ořechové - tedy není to chybou Dylana Morana, nýbrž chybou formátu/..., z hlediska koukatelnosti, vtipu a celkové zábavnosti je to 90 minut s jedním "ksichtem" na obrazovce, často se ztrácí tempo, často se hledá co kde jak vypointovat, často je to "čekání na fór". Ano, je to boží, ale není to tak úplně pro mne. ()

Vojife

Haha, Dylan Moran je prostě génius, co se nebojí říct, co si myslí! Tak originální a vtipný výstup nemá obdoby (pokud ano, hned pište)! "But when you get older, it's really evil when you have a hangover. Because you wake up and you think you're fine. 'It's a beautiful day! Birds swing, trees sing...'", "...They ask 'How was last night?' 'Oh, it was fantastic... I can't see!'" (oboje youtu.be/osldhYv3bIE). "I don't wanna make any huge generalisations about women, you know, but all I say is that they have no feelings. Because it's actually the men, who are far more romantic. Men are the people you will hear say 'I found somebody. She's amazing. If I don't get to be with this person, I'm fucked. I can't carry on. She's totally transformed my life. I can't stand it, I have to be with her! Because if I don't, I'm gonna end up an alcoholic... I can't! I can't walk the streets anymore!' That is how women feel about shoes!". Prostě nezapomenutelná podívaná, obvykle se vtipům směji jenom vnitřně, ale tady jsem se řehtal celých 85 minut! Da best! ()

DonTommy

Po shlédnutí Black Books jsem si říkal že Dylan Moran se nastylizoval do věčně kouřícího a nevrlého Irčana Bernarda naprosto dokonale...ale po shlédnutí Monster musím konstatovat že on to nehraje, on tím věčně kouřícím nevrlým Irem opravdu je :) společně s Rowan Atkinson:Live je toto nejlepší One man show, doporučuju ()

Euchrid

Víc Dylana Morana jako povinnost pro fanoušky Black Books, jejichž stylu humoru se docela drží a dočkáme se rozcuchaného, zmateně přiopilého-like blábolení, které je ale občas slabší, ale občas zas tak vtipné, že se od něj skoro nedá otrhnout a nejlepší kousky mi zůstaly v hlavě ještě nějaký čas a donutili mě občas se jenom tak zničehonic přiblble uchechtávat. Ostrovní stand-up comedy u mě sbírá body a vrhám se na Rickyho Gervaise. Jo a na jůtůbu je fajn česká verze. ()

Alfmen

Dylan je prostě supertřída. Hodina a půl nehorázných hlášek a kousavého humoru. Ale když si to necháte proběhnout hlavou a trochu to zpracujete, zjistíte, že se nejedná o nic moc humornýho, ale o naprosto jedinečně podanou pravdu. A když Dylan povídá o tom, že váš potenciál je jen pokoj, kde je stará šedá kočka s průjmem, musíte si myslet, že je to blázen. Ale to jsme podle něj všichni. ()

AnyLae

Málo kdo si může takhle stoupnout před lidi, on ano - a to i kdyby tam těch 85 minut jenom stál s cigaretou a tiše usrkával víno. (Já bych se těch 85 minut koukala a chlastala taky :D ) Zbožňuju jeho cynismus, je v něm tolik pravdy, že to až bolí. Některé jeho vtípy jsem slyšela už dřív, ale v jeho podání jsou pořád skvělé. Je prostě neuvěřitelný, jak z něj padá jedna perla za druhou, přitom se škrábe na hlavě nebo na prdeli a pak prohlásí, že by vykouřil šmoulu... Byla jsem mrtvá smíchy. ()

slavokvasic

Blázon ! V tom najlepšom zmysle slova. Tak dlho byť na pódiu sám a stále mať čo povedať, a ešte k tomu aj vtipne a takú pravdu.. to veľa ľudí nedokáže. "Som vegetarián. Nie som ortodoxný. Viete, jem veľa mäsa. Ale to len preto, lebo mám rád jeho chuť. Takže morálne vyhrávam..." Klobúk dole pred ním. ()