Dylan Moran: Monster

(TV film)
všetky plagáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

TheKiw

Je možné, že mě ovlivnil Eddie Izzard a proto nedávám plný počet. Jeho stand-upy beru jako referenční. Velice vyrovnané, nenajdete v nich slabší místo a naprostá většina témat je geniálních. Na rozdíl od Morana/Monster. Naprosto nebeské kousky (zesměšňování francouzů, děti jako opilí zakrslíci) doprovází jen lehce nadprůměrné gagy. Pořád ale jde o fantastickou exhibici výborného herce (Nebo postavy? Spíš bych řekl, že po pódiu chodil Bernard Black než Moran). . . . Po několikerém opětovném zhlédnutí zvyšuji na pět, protože ty skvělé části, jsou opravdu božské a více než vyvažují pomalejší úvod. ()

Illy

Parádní vystoupení výborného Morana. I když nedosahuje brilantnosti Atkinsona (když ještě dělal stand-up), ani brutality Gervaise, je to stejně zábavné a pravdivé. Těším se na další. ()

tomashrabek

Od prvého momentu, keď sa Moran pritacká na pódium a na otázku z hľadiska o cigaretách zareaguje zapálením si, strieľa po nás až do úplného konca svoje komentáre, vtipy, postrehy a hlášky s kadenciou menšieho rotačného guľometu. Pódium a celkovo kontakt s ľuďmi si užíva, plynule prechádza od jednej témy k druhej a občas mi tým pripomínal aj Svěrákov senilný monológ v seminároch ku cimrmanovskej hre Švestka. Neskutočne som si tohto írskeho chlapíka zamiloval a budem striehnuť na všetky projekty, v ktorých sa čo i len objaví. Chcelo by to nejaký nový britcom, že? ;) ()

Indian88

Dylan Moran je neskutečný komik, kterého jsem si oblíbil po shlédnutí seriálu Black Books. V této stand up comedy je jeho hůmor stejný, ale oproti seriálu mně tam něco chybí. Nesmál jsem se až tak často jak jsem doufal, přesto je těchto 85 minut příjemně strávených. ()

atlet

Neskutečně vtipný a pro mě nejlepší one man show ever. Znal jsem tohoto herce z Black books, ale nidky bych nevěřil, čeho je schopný na jevišti. Připadá mi, že on to snad ani nehraje v Black books, že on prostě takový je. Neuvěřitelný na co tento týpek přijde a co dokáže rozebrat až na kost. Hodina a půl žvatlání, dá se říci o ničem, přesto hodina a půl výbuchů smíchu. Na závěr si dovolím citovat z tohoto představení, jedna z nejlepších částí - "Vypusťte svůj potenciál", To je velmi, velmi nebezpečný nápad. Ruce pryč od vašeho potenciálu. To je věc, od které byste se měli držet na míle daleko. Jen si ho pokazíte! Je to potenciál, neřešte ho! Je to jako váš bankovní účet. Vždy tam máte daleko méně, než si myslíte. Nechte ho za imaginárními zamknutými dveřmi ve vašem nitru. Neotevírejte ty dveře. Jediné, co uvidíte, bude jedna drobná šedá vyhladovělá kočka s průjmem. Bude sedět na tvrdé posteli bez matrací...a bude na vás mňoukat s vypoulenýma očima. Pravděpodobně s cigaretou v hubě. Na zdůraznění atmosféry bude její nájemnice v zadní řade lízat nanuk. A nějaký hrozný chlap, záblesk starého režimu, který bude mít v ruce čaj... a na sobě pruhovanou vestu, bude říkat "mň mň mň"... To je váš potenciál. :D ...a přídáte - li k tomu neskutečný vypravěčský talent Dylana Morana, válíte se pod stolem...je to těžké popisovat, tohle člověk prostě musí vidět!!! ()

PanPes

Moudra a postřehy ze všedního života u kterých je nutno dodat, že bez formálního obalu - škoda jen, že to s Dylanem a jeho "stářím" nejde jako s vínem - občas mi připadá, že lehce ztrácí pojem o tématech ke kterým hovoří a dostává se do cyklů ve kterých se mnohdy opakuje.Naštěstí je tohle problematika až pozdějších skečů a z toho důvodu je pro mě kousek "Monster" za plný počet bodů. ()

Flagg

Dylana Morana znám, asi jako většina lidí, z vynikajícího britského sitcomu Black Books. Bernarda zahrál famózně. Po shlédnutí jeho divadelních představení jsem pochopil, že on Bernarda nehraje - Dylan Moran prostě je Bernard. Ohromný cynik a bohém, ale stejně je prakticky nemožné si ho nezamilovat. Pořád nechápu, jak dokáže plynule přejít z jednoho tématu do úplně jiného (v průběhu představení například hovoří o dětech, načež se po chvíli řeč stočí na téma alkohol). A tohle předvádí necelou hodinu a půl. Hodně dobře jsem se pobavil. -"I'm kinda looking forward to being old, you know really really old, so that I can lean over in a restaurant with my son or daughter and say: "You know what I just did? I just pissed myself, you deal with it, then carry on telling me about you job or divorce or whatever the fuck it is, I’m not really listening to you to be honest, which one are you Siobhan or Simon? I can never tell." ()

Noomi

Ako môže byť niekto takto dokonalý? On je...chodiaca legenda a pritom sa o to ani sám nesnaží, možno o tom ani nevie! Je jednoducho sám sebou, s ničím sa nehrá, proste si len príde na javisko, začne rozprávať a ja len čumím! A nemôžem dýchať od smiechu. =) Dylan Moran nikdy nehral Bernarda Blacka - on ním bol od začiatku a stále ním je! Žiaden človek by tak vytrvalo nemohol hrať stále jednu postavu, on je fakt taký! A to je na ňom najlepšie. Už som počula názory, že je príliš afektovaný, čudný a dokonca trápny (je trápne už len napísať takýto nonsens) ale on je presný opak... A potom ho nemilujte! =) Monster je pre mňa vrcholom stand-up vystúpení. Jimmy Carr, Gad Elmaleh či iní...existuje veľa dobrých stand-up komikov, ale asi som sa pri nikom nedostala do takej pohody ako práve pri Moranovi. ()

Vrata88

Člověk až žasne jak se někteří jedinci dokáží vydělávat na živobytí. Někomu dokonce stačí jen nevymáchaná pusa a odvaha postavit se před publikum v divadle, vypít u toho několik sklenek vína a vykouřit pár cigaret. Na rovinu přiznávám, že mám rád snad všechny druhy humoru a ten anglický patří k mým nejoblíbenějším. A také přiznávám, že Dylana obdivuji, obdivuju tu jeho schopnost si takhle dopředu připravit monolog dlouhý půl druhé hodiny, obdivuji tu schopnost dokonalého projevu toho monologu, obdivuji jeho smysl pro humor, obdivuju ten jeho přehled a schopnost mluvit skoro o všem. Ze začátku jsem teda moc nechápal, čemu se to publikum směje, až jsem měl chvílemi nutkání vystoupení vypnout jenže u Moranových stand upů je ta výhoda, že když se vám dané téma nelíbí, tak záhy přijde jiné, on totiž snad každých deset minut téma mluví o něčem úplně jiném. Každé téma je naplněná jeho osobním názorem na věc, chvílemi na mě jeho výstup působil jako kázání. No a díky tomu jsem se i já za nějakou chvíli naladil na tu správnou vlnu a zbytek výstupu jsem si užíval. Asi nejlepší mě jako zarputilému odpůrci rapu přišla ta část, kdy Moran narážel na dnešní hudbu. Mě se to líbilo, asi by mi nevadilo si ho poslechnout naživo. ()

Vakomlok

Zajímalo by mě, nakolik se ve skutečnosti liší nebo neliší od svojí pečlivě budované image cynicky pesimistického Ira. Ať tak či tak, já mám toho cynického Ira převelice rád a jeho stand-up show řadím mezi vrchol žánru. ()

hEROic

tvl tak takhle jsem se dlouho nenasmal, kam ten blazen na ty keci chodi? :)) vino, deti, prirozeni... proste neuveritelne :) tohle je proste MONSTER! ()

K.a.r.i.n

Dylan Moran stihne během hodiny a půl probrat všechno od rapu přes náboženství až po kvalitu zpravodajství a nemá to chybu. A když se budete nudit, vždycky můžete namalovat dům na hnědooranžovo a objevit avokádo :) ()