Když se mezi karetní hráče na Divokém západě vetře žena, jen Bůh ví, jak to dopadne… Americký film nás zavede do jednoho ospalého texaského městečka na konci devatenáctého století. V místním hotelu pro honáky se opět po roce schází nejbohatší a nejvlivnější muži z okolí, aby rozehráli obrovskou pokerovou partii o nepředstavitelnou sumu peněz. V tentýž den do hotelu přichází velmi spořádaně vyhlížející manželský pár s dítětem, jenž byl donucen přerušit svoji dalekou cestu kvůli opravě kola u vozu. Netrvá dlouho a manžel se oddá své letité slabosti, totiž karbanické vášni. Připojí se k oněm elitním hráčům a začíná velké karetní drama. Poté, co prohrává všechny peníze, má již jedinou šanci. Vypůjčit si a vyhrát poslední hru. Náhlá srdeční příhoda však zmaří jeho záměr. Jeho přáním je, aby tuto hru za něj dohrála jeho žena, která ani nezná pravidla… V americkém snímku s řadou překvapivých zvratů uvidíme hvězdy první velikosti. Roztomilou dámu, která bere osud do svých rukou, hraje Joanne Woodwardová. Po jejím boku uvidíme Henryho Fondu a nechybí zde ani westernová legenda Jason Robards. (Česká televize)

ostravak30

Nevím jak často hrál H. Fonda ve westernovém dramatu, které je zároveň lehce úsměvné. Pokerových podvodů už bylo zaznamenáno ve filmech mnoho, ale tento se řadí mezi nejpovedenější a nejzajímavější. Film obsahuje mnoho zvratů a překvapivých momentů a navíc ještě pobaví. Rozhodně jsem se nenudil. ()

PTuranyi

Originálny westernový príbeh o zvláštnej partii pokru s výborným rozuzlením. Film na začiatku vytvára odľahčenú atmosféru s rigidným príchodom všetkých účastníkov pravidelnej pokrovej hry. Celé mestečko týmto zápasom žije. Uprostred toho celého sa objaví manželský pár a začína sa odvíjať dráma manželky hazardného hráča, ktorý staví všetky rodinné úspory. Produkcia drží atmosféru pevne v rukách a nešťastie rodiny hlavného hrdinu sa postupne stupňuje až do okamihu keď do hry vstúpi bankár a ponúkne Mary pôžičku. To samozrejme mení celú situáciu a vedie ku šťastnému koncu a zároveň odhaleniu pozadia celej hry. Tým sa atmosféra vracia späť k zábavnej rovine hoci obsahuje drobné mravoučné zmeny v zmýšľaní zúčastnených. Pán Drummond sa vracia na svadbu svojej dcéry aby zachránil svojho zaťa a ďalší sa vrátia k žene alebo aspoň vyjadria rešpekt žene, ktorými predtým opovrhovali. 75% ()

Andrmen221

Takovej poděl xD tak toto mě zaskočilo převelize. Scénář bravurný, spolkl jsem to i s navijákem. Jen mě mrzí, že Henry Fonda neměl větší screen time. Takovej poděl, na rok 1966 no tyvole xD. V biografu bych se za břicho popadal. Zajímalo by mě, jestli tento snímek mohl někoho inspirovat. Takovej poděl. Zajímavý western s prostředí salónů, skvělé dialogy a dobrá práce kameramana. 4/5 zaslouženě. První část jsem se vůbec nechytal, až posléze mi došlo, že to bude o pokru celé, ale sakra. Takovej poděl!!! :D ()

topol999

Vynikající komedie, která má skvělou finálovou pointu. Takovéto rozuzlení jsem skutečně nečekal!! Skvěle sehráno od všech herců: jsem rád, že jsem viděl hrát K. McCarthyho, který mě vždycky lákal. :) K tomu ještě připočtěme vynikající dabing (Mrkvička, Brzobohatý, Pípal, Steinmasslová, Lackovič....) 90% " Takovou zálohu jsem nikdy v životě od nikoho nedostal, pánové". Všichni složili a byla výhra v kapse :) ()