Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

IQ Tiqe

Takhle si představuju pořádnej blockbuster! Neskutečnej zážitek z kina! Na ději by se asi nějaká moucha našla, ale obcně vzato je nad očekávání propracovaný. Před Whedonem smekám. Žádná nuda, žádná splašená akce a ten nespočet hlášek, narážek apod. Nepamatuju se, že bych se v kině nědy takhle řehtal. Představte si vtipnějšího Johna McClanea a představte si pět takových. Kdybych měl srovnat třeba s další technologickou bombou Transformers (jedničkou), tak ti byli "citovější", kompaktnější, Avengers mají víc tahounů a je to větší sranda. # po zhlédnutí doma: Oproti kinu poloviční zážitek, když se nesmějete s davem, zábava je daleko menší, ale stále super film. # [viděno: kino] # příběh 7 | hudba 8 | humor 7 | akce 10 | napětí 2 | pustil bych si znovu 10 ()

HoneyBunny

Avengers jsou přesně takoví, jak si jejich fanoušci přáli. Máme tu neskutečně hláškujícího Tonyho Starka alias Iron Mana, jehož ego se těžce snáší jak se stejně arogantním bohem blesku Thorem, tak se správňákem Kapitánem Amerikou, který jediný od začátku chápe důležitost avengerské mise. Když se k nim přidá doktor Baner, chytrý sympaťák, okolo kterého všichni chodí po špičkách, aby se náhodou nenaštval, komiksoví fandové můžou zažít svůj první fangasmus. Joss Whedon vždycky dokázal z hafa postav udělat fungující partu s úžasnou chemií a funguje mu to i u Avengers. Každá z postav má svůj unikátní charakter, každá je nějak sympatická - dokonce i Black Widow a Hawkeye mají svých několik okamžiků slávy. Na Avengers je vidět, že u nich někdo přemýšlel, ale zároveň jsou zábavnou a kvalitní popcornovkou (hlavně díky závěrečné řežbě v ulicích New Yorku). Obdivuji, že z několika zdánlivě neslučitelných světů různých superhrdinů udělal Whedon fungující universum. Obdivuji to kvantum skvělých vtipů a hlášek, které tvůrčí tým propašoval do děje. A z Lokiho se tu mimochodem stává nejlepší Marvelovský záporák. Druhý díl? Ano, prosím, jen tentokrát více pro dospělé. ()

Jordan

prvotriedna akčná zábava plná sympatických a dobre hrajúcich hviezd (geniálni ruffalo s downeym), s kopou humoru, skvelými efektami a zručnou réžiou - whedon potvrdil svoj talent, nadšenie a porozumenie pre žáner, ktoré v ešte väčšej miere nasadil v serenity; ak si odmyslíme "paušálne" heroické reči a občasné patriotistické klišé, ktorému sa superhrdinský áčkový veľkofilm z veľkej hollywoodskej produkcie nemôže vyhnúť, ak doslova prepneme na čisto "užívací" nenáročný mód čistej akčnej zábavy a ak si to navyše vychutnáme pekne vo veľkom štýle (naozaj kvalitný, hlasný zvuk a naozaj kvalitný veľký obraz), tak nám z toho vyjde jeden z vážnych nominantov na blockbuster roka - a to i napriek tomu, že tento rok ich teda ešte zopár silných čiernych koní mať bude, ako štart "letnej" veľkovýpravnej veľkofilmovej akčnej zábavy kinohitov viac než len poctivý, slušný a adekvátny začiatok sezóny a určite nielen ustojí, ale s hrdosťou vydrží konkurenciu temných rytierov, prometheov, totall recallov, g.i. joeov, expednablov a iných... veľká spokojnosť ()

Carol Pifková

Ó môj bože. Ten film ma obral o všetku možnú slovnú zásobu a pritom by som zároveň vedela o ňom ešte aspoň 2 týždne básniť. Vôbec si nepotrpím na 3D a ani na žiadne špeciálne efekty, ale to ma vôbec neokrkalo o super zážitok a naopak tie efekty ma úplne vtiahli do deja. Dokonca i neobľúbený Captain America mi je už o čosi bližší môjmu srdcu. Iron man ten ma samozrejme ani po tretí krát nesklamal a drzý a sebavedomý Tony Stark si tak obhájil svoje miesto medzi mojimi obľúbenými superhrdinami. A Hulk? Tak ten neskutočne pobavil a milo prekvapil, občas aj postrašil. Ten jeho rev mi naháňal zimomriavky. Thor, děsně hustej týpek oháňajúci sa s kladivom, bol proste úplne božský, doslova. Určite si to pozriem znova aby som dosiahla filmový orgazmus opäť. ()

Anderton

Viac ako akúkoľvek komiksovku mi Avengeri pripomínali 3. diel Transformers- 2,5 hodiny, dlhá predohra, humor, vesmírny portál, útok mimozemšťanov v mcentre mesta. Avengers sú ale omnoho konzistentnejší a majú lepšiu atmosféru. Dobrý základ položili pôvodné filmy, kde boli vhodne obsadení hlavní hrdinovia. A tam kde nie, napravil to Wheldon (Hulk). Ak by jedna postava bola zle obsadená, celý kolos by sa mohol pokojne zrútiť. Najvýraznejší je, ako sa dalo čakať, Iron man. Takže je otázka, čo by boli Avengers bez neho. ()

Vodnářka

Nejsem fanoušek akčních filmů se spoustou divných příšer, Hulků, velkých divných hrdinů, silných řečí a chaotických rádoby hustých střihů...přesto jsem se nechala zlákat všemi těmi neskutečně pozitivními komentáři všude tady... I přes všechnu svou snahu ale stejně nedokážu pochopit, co tak skvělého a dokonalého odlišuje zrovna tento snímek od jakéhokoliv průměrného béčkového akčňáku se spoustou samoúčelných bojových scén a jednoduchého příběhu v pozadí... Teda kromě toho Áčka na mrakodrapu v posledním záběru... ()

Frajer42

Přiznám se, že od Avangers jsem očekával strašně moc a těšil se na ně velmi dlouho dopředu. Ačkoliv mě hlavní postavy v jejich samostatných filmech do varu nepřiváděly, tak společně tvořily velmi povedenou partičku, která si neustále nahrávala na smeče. Humor zde zaujímá až nečekaně silnou roli. Nejedná se o humor, u kterého byste se hlasitě smáli a váleli se po podlaze. Spíše dokáže svoji nevtíravostí navodit takovou příjemnou atmosféru. Příběh je zde takový, jaký do podobně laděných filmů patří. Tedy totálně debilní a idiotský bez sebemenší špetky smysluplnosti. Kdo čekal nějakou zásadní myšlenku nebo filosofickou úvahu, tak ten je vůl a je třeba ho litovat. Efekty jsou úžasné a doporučí film zhlédnout v té nejvyšší možné kvalitě. Pokud možno, tak v té modro laserové, kterou určitě nepohrdnu až se stane dostupnou. Teď bych se nenápadně přesunul k tomu, co bych zde vylepšil. Takže záporná postava byla málo záporná a příliš hodná. Nebylo možné uvěřit, že by jeden takový idiot dělal problémy asi 5 hlavním postavám ze svých stejnojmenných filmů, ale nejspíš bude pokračování, tak tam by se to mohlo klidně doladit. Dále jsem si moc přál smrt toho idiota co si nechává říkat Captain America. Což se do příště dá doladit taky. Těch výtek však není mnoho. Moje očekávání byla z větší části naplněna. Pro marvelovské fanoušky film byl a nebo bude, podle toho jestli už film viděli nebo teprve uvidí, totální multiorgasmová záležitost. Pro ty ostatní velmi příjemný filmový zážitek. Nebojím se ho všem doporučit. 4* EDIT: Poté, co jsem si film dopřál v maximální možné kvalitě a velmi pěkně zpracovaném 3D zvedám hodnocení na maximální možné. Závěrečná akční scénka nemá nejmenší chybičku. To bylo skutečné nebe zvláštních efektů. To může být teoreticky překonáno nejdříve s příchodem dalších Avengers. Už teď se moc těším. ()

Dzeyna

Tak tenhle snímek mě vážně překvapil a uchvátil tak, jak bych to ani ve snu nečekala. Myslela jsem si, že to bude taková ta tuctová akční přehrávačka o super hrdinech. Ale dostalo se mi obrovského zážitku. Když sem seděla v kině, tak jsem neslyšela nic jiného než smích, nebo naopak ticho při napjatých, akčních scénách. Dokonce i já jsem se velmi často smála, což se mi stává opravdu u menšiny filmů, a v určitých chvílích jsem ho zase hrozně žrala. Nejvíc mě bavil Hulk, kterého hrál Mark Ruffalo a Iron Man, kterého ztvárnil Robert Downey Jr., tihle dva měli podle mě nejvíc vtipných, ale jednoduchých hlášek a skvělých, nadupaných scén. Samozřejmě, že i ostatní byli skvělí, kdyby nebyli kompletní, tak by to nebylo ono. Musím pochválit také celé zpracování všech efektů. A nakonec příběh, ten byl jak jinak, než na jedničku. Hodně kvalitní práce. Nic jiného než chválu ze mě nikdo nedostanete. ()

AppleCore

Po epickém zesrání třetího Batmana přichází ještě něco "epičtějšího". Je to něco, pro co jen stěží hledám adekvátní vulgární výraz. Vážně mi chcete tvrdit, že z toho všichni fakt strašně chrochtáte blahem? Nebo jenom tupě podlejzáte laťku, kterou vám "přední CSFD kritici" nastavili? (většina blockbusterů neskrejvá svojí tupost, protože ví, že je tam spousta parádní dynamický akce. Avengers zase tuší, že ta akce je o ničem, proto se snaží hrát si na chytrej film, aniž by to na onu tupost mělo vliv) Zdá se mi, že nudnější akční film snad už ani bejt nemůže. Že je akční od začátku po konec je hovno platný, když se v něm vlastně vůbec nic neděje. Postavit před tohle Transformers, zastínění Avengers by jenom horko těžko ze stínu unikali. Ta jedna dobrá scéna nemůže jinak nudnej a chudej film nijak povznést, a to třeba i proto, že hudba je tak příšerná, že potencionální čtyřhvězdičkovej zážitek posílá na zrůdný dvě (ano, jsem závislej na melodiích Zimmera, Jablonskyho a vlastně každýho, kdo nemá potřebu patlat do dnešních filmů retro orchestriální šílenosti, který nejsou cool už nějaký to desetiletí). Nudný, nedynamický a spíš než zábavný trapný. Kamenujte! PS: Pokud má tohle 87%, musel by mít Thor, nesčetněkrát lepší marvelovka, daleko přes sto! ()

MikeCool

Pěkný, akční a svižný film spojujcí super hrdiny v jednom snímku, ale za srdce mě to rozhodně nechytlo, ale jak říkám špičková akce doplněná občasnými vtípky. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Co dodat, Jossu Whedonovi se povedlo něco neuvěřitelného. Spojit do jednoho filmu hned 7 hrdinů a jednoho záporáka. A kupodivu to funguje. Efekty jsou naprosto suprové. Všechny postavy mají téměř stejně velký prostor. Tedy aspoň hlavní čtveřice. Hawkey je půlku filmu jako záporák. Lokimu to v Thorovi nestačilo a chce znovu ovládnout Zemi. Hulk se v tomto filmu dočkal nejlepšího představitele a tím je Mark Ruffalo. Dokonale dokázal skloubit soustředěného vědce i zuřící monstrum. Dobré je, jak ho Tony pořád provokuje. I když Avengeri mají ze začátku problém se chovat jako tým, po nějaké době se jim to podaří. Nejvíc mě asi dostal impozantní nástup Iron Mana s doprovodem AC/DC. ;) Nakonec se jim povede sjednotit se a společně bojovat proti Lokimu a jeho armádě. I když k té jejich létající lodi bych možná měl výtky. Jako posila týmu je Cobie Smulders z HIMyM. Samozřejmě tým zdobí nádherná Scarlett Johansson jako Black Wdow. :) A šéfuje jim Samuel L. Jackson jako Nick Fury. Tony nám představí svůj nový oblek. A Kapitána Americu s Thorem bych taky pochopitelně nemohl opomenout. Pěkně těm šmejdům nakopali prdel. Nejvíc mě pobavilo, jak Hulk mlátil s Lokim o zem a nakonec jenom řekl: "Slabý bůh." :D Prostě to nemá chybu. Pokračování bylo taky super, Whedon nezklamal. ()

boshke

Něco tak prvoplánově bombastického jsem asi ještě neviděl. A i proto je dobré být na CSFD (v žebříčku dostatečně vysoko), a být Pražanem, samozřejmě, protože Avengers bych si přinejlepším s větším či menším časovým odstupem stáhl. Spousta hlášek (díky, Tony), několik momentů, které by si přála mít i ta nejlepší komedie, a hlavně opravdu prvotřídní akční podívaná. A to jsem v tomto směru dotčen pouze oběma Iron Many. Místy dost blbé repliky, místy jakoby parodie na sebe sama, celkově je to však dechberoucí zážitek. Blbý, americký, komerční, ale přec dechberoucí. A dokonce jsem si v průběhu filmu zvykl na Sherbotsky jako tajného agenta. Možná doopravdy zvládne více než Kanaďanku v dnes už hodně zoufalém seriálu. Skvělá hudba! ... Ani druhá návštěva kina Avengerům nic z lesku neubrala. MImochodem, létající letadlovou loď můžou vymyslet jen Amíci... 100% ()

AllShallFall

Tak dobře... Po sračkách jako je Thor (2011) a Captain America (2011) Je tohle nadupaná akční komiksová podívaná. Docela mi ti dva tady nevadili. Asi je snad začnu brát jako skutečné komiksové postavy:-) Takže...Příběh úplně super. Opravdu jsem nečekal takový skvost. Finální bitva byla opravdu úžasná. sice to vypadalo jako bitva u Transformers 3, ale tohle mělo větší grády. Teda úplně nejlepší byl Hulk. Co si budeme povídat. Ten to tam prostě roztřískal na hadry. A deset hvězd si zaslouží Hulk už jen za to, jak zametl s Lokim. :-D mooc hezké. Musím teda uznat, že sestava komiksových postav se mi moc líbila. Teda až na dva. Ti byli více než nudní. Black Widow a Hawkeye. Nevidím důvod, proč tyhle dva někdě představovat, když nemají nic, co by bylo komiksové. Místo nich bych si dokázal představit třeba lepší hrdiny, jako je Batman a Spiderman, nebo Superman. Byli by jsme pak někde jinde. Ale dobrá. Na kvalitě filmu to nijak neubralo. Výborných 90%................Jinak dobrý komentář od Ruprechtose o Amerikovi:-) Místy byl fakt na ránu. ()

Okara

Prvotřídní nářez, ani z toho nic jiného díky rozpočtu a aktérům (i postavám) nemohlo vzejít. Jediné, co mi vadilo, byl kontrast půlhodinových dialogů neposouvající děj nikam a extra nášupů akčních scén, mohlo to být rovnoměrněji. Jinak samozřejmě plno parádních vtipů a hlášek hlavně z úst Starka a Hulka (ne doktora Bannera) udržují pozornost diváka po celou dobu. Kombinace povedeně zpracovaných bojů využívající nejmodernější techniku i mezi hlavními aktéry, plno parádních hlášek, které zaručeně rozesmějí a průměrný konec nakonec vytvořila nadprůměrnou podívanou, ale na plné hodnocení to přece jen nebylo. 85% ()

teutates

Jak začít… těžko mohu nadávat, takový akční sranec člověk jen tak nevidí. Kdo by to byl na Whedon-a řekl, já určitě neée. Ten jaksi zmatený prolog mně moc nebral, nenudil sem se, no nic extra… celkově je to trochu víc chaotické, ale čert to vem. To co na mně Joss vyvalil po cca. 1hod... synek jak cyp. Opravdu zas nechápu, co se tu pár "vyvoleným" opět nelíbilo, no seru na to - mně to konec konců docela vzalo. 8/10 a nadej v pokračovaní. PS: pojetí Hulka tady nemá obdoby a pevně doufám, že to tak zůstane i nadále. ()

swamp

Ultimativní vtipná jízda, kterou se Whedonovi podařilo skvěle ukočírovat, přestože se z mého pohledu jednalo o úkol téměř nadlidský. Vše skvěle funguje a nevyváženost času jednotlivých postav na plátně odpovídá jejich důležitosti. Teď jen doufám, že se Marvel pokusí o další reinkarnaci Hulka, protože tady byl naprosto skvělý. :) ()

StevenW.

Je to jeden z těch filmů,který je nejlepší vidět v kině a ve 3D.Tenhle film je chutovka pro všechny fanoušky komixů.Má to sice pár hluchých míst,kdy se člověk může i trochu nudit ale jakmile dojde na finální souboje,je to pastva pro oči. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)