Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Knor

Nářez!!!! Vynikající týmovka. Dokonalé triky a efekty se blízkají při každém záběru. Tuhle parádičku si musí vychutnat každý komiksový fanda. Akcí nabušená oddychovka, která mě nenudila ani na minutu.Společně s Watchmen nejlepší komiksák. Všechno co mi chybělo v jednotlivých filmech s těmito superhrdiny se mi tady vynahradilo v plné míře a zapomeňte na předešlé Hulky, tenhle Hulk je opravdu hodně drsnej :) ()

karlosss18

Skutečně nechápu,co se na tom lidem líbí...efekty pěkný,kostýmy apod...Ale příběh je jedna veliká slátanina.Radši si počkám na další díl Thora a Iron Mana...podle mě divný scénář,jinak bych tomu nic nevytkl.No za mě škoda...40% ()

TEKAS

Skvělý mix humoru, akce, hrdinství, sexy a velice charismatických hrdinů a hrdinek. Výborné dialogy, hlášky, epické scény a také zatím nejlepší herecké obsazení a digitální zpracování Hulka. Spokojený úcul při tomto filmu vystřídá leda smích. Perfektní. Chci to vidět znova a znova. ()

Václavička

Ačkoliv se mi film vlastně nelíbil a vím, že si ho pravděpodobně už znovu nepustím ... stejně nemůžu dát méně než 4 hvězdy. K dokonalosti totiž scházelo jen málo. ()

Šindy

Wau, ano wau. Já jsem spokojen. Testosteronu je zde na pět filmů, ega hodně velká. A celé to v tom pěkně lesklém comiksovém obalu funguje jak má. Já jsem s touhle týmovkou na výsost spokojen a i když to není dokonalé, funguje to jak má. Whedon zkrátka umí a to bez debat. Zbývá jedna věc. Už aby byla dvojka. :) ()

Dr.Gonzo

Vyprázdněné, ale efektní. IM to tolik nesype, ale furt to stačí. Banner se drží, ale i tak vybouchne. Thor kladivko zvedne nebo nezvedne. CA výraznější než v Captain America. Hawkeye mi nesedí. BW si mohla ten ruskej akcent podržet trošku dýl než na jednu scénu, kór když se menuje Nataša. Padouch+jezdci apokalypsy :-D "Das ist wenig. - To je málo." ()

GudMen

Ach, ten Loki. Houby padouch, ufňukaná bába je to. Ovšem konfrontace s doposud nejlépe ztvárněným Bannerem poukazuje mimo jiné na nejsilnější aspekt této letní atrakce, a to sice na režisérův smysl pro sebeironii, který je u podobných titulů takřka nezbytný. Vezmeme-li toto v potaz, stává se Thorův bráška v obklopení věčně se špičkujících hrdinů zcela pochopitelným. ()

syphoon

Asi nejlepší komixovka vůbec:) Po pomalejší rozjezdu přichází jedna akce za druhou! Skvělé efekty a čekání na Hulka, který se zjeví jako zachránce a zároveň vyřeší otázku mnoha komixových fandů: " Kdo, že by to z kreslených hrdinů vyhrál, kdyby se všichni střetli v tváří v tvář bez ohledu na dobro a zlo :) Podle tohoto filmu je odpověď jasná :) 79% ()

Mabe22

Na mě tenhle film působil jako jedna z dalších skoro bezduchých rezaček. Kde nevíte kde se vůbec vzali ti emzáci nebo z jakého důvodu útočí na zemi (ach ano, samozřejmě, že zotročit celé lidstvo) a hromadu dalších věcí... Dejme tomu, že když se na film díváte poprvé, tak to ještě jde, ale dívat se na to podruhé by už mě vážně nebavilo.Jediné za co dávám tomuhle filmu tak vysoké hodnocení je charisma pana Starka a z části taky Thora. ()

hamir0

Downey je bůh a ostatní mu velice obstojně sekundují. Skvělá týmová komixovka s tunou hlášek, WOW momentů a parádním završením po skončení titulků. :-) Už se těším na dvojku. ()

Snathoras

Nějak mi uniklo co tam mezi superhrdinama dělal Hawkeye a Black widow (ale jak říkám, pěkné holky nic nezkazí...i když Scarlett u mě zas tak top není no..). Ale tak co hádat se nebudu, film to co se od něho očekávalo splnil...pobavil a vydělal fůůůru peněz...a všichni jsou spokojení a můžeme jít domů dát si koblihu. ()

Diable128

Zpracování všech comixových hrdinů do jednoho filmu vyšlo na jedničku. Hlavní náboj přináší samozřejmě akce, ale není nouze i o vtip případně scény hrající na city. Fim nekazí žádné přebytečně dlouhé monology, u kterých bychom usínali. Možná do příště by to chtělo o padoucha navíc, přeci jen se síly zpočátku zdají trošku nevyvážené. Ale jinak skvělá podívaná, která vám udrží 133 minut napjatého v křesle :) ()

Lord.Speedr

Stálo to za to, ale v kině to bylo mnohem zábavnější, film doporučuji pro fandy superhrdinů nebo pro ty, kdo rádi sledují akční filmy. Hulk se opravdu předvedl, Mark Ruffalo je jednoznačně nejlepší hulk a měl by dostat oscara. ()

Bezda22

Je to komiks, je to nabitý akcí, k tomu nemám co vytknout. Ovšem, tváří se to jinak než to je. Nabitej závěr pro mě zas tak nabitej nebyl, ač to bylo akce, že jí v normálnim akčňáku nenajdete, tak tady už to bylo trochu moc. Co si budem povídat, nebejt Iron Mana, tak to stojí za málo. On byl ten co ty akční scény prosvítil, protože ostatní na to čekali. Herci bojovali, jako by žili opravdu ten komiks, ale příde mi, že se čekalo, až bude střih a záběr na Iron Mana nebo Hulka, jediný tyhle dva to tam dokázali fakt roztočit pořádně. To ostatní mi přišlo jako výplň mezi akcí těch dvou. Kapitán Amerika, to je klasik, ten bude furt stejnej, nafintěnej a k ničemu (samozřejmě to beru s nadsázkou, jen se mi líbilo jak mu to Stark řekl :-D). Scéna Hulka a Lokiho se stane legendou, ta je výborná. Nicméně z toho víc jak 4 hvězdy nevydoluju, o pěti jsem přemejšlel chvilkama, ale zase rychle sem na ně zapomněl. Takže 75% a 4*. Je to ale asi tim, že charakter hrdinů se za mohutný efekty prostě neschová a i nadále pro mě animovaný Avengers jsou lepší a hrdinové DC Comics nepřekonatelný.------------- Upgrade: Po shlédnutí Age of Ultron musím hodnocení změnit. Navíc sleduju teď filmy z MCU popořadě a všechno dává úplně jinej smysl a dostává celá ta mašinérie mnohem větší rozměr, aspoň pro mě. Musím teda vyzdvihnout přímočarost prvních Avengerů. Týmová práce je taková nenucená a přirozená, navíc má Stark obrovskou roli v tomhle filmu, což je neskutečný plus. Takže filme první, vem si svejch 5* o kterejch jsem už napoprvé přemejšlel... 80% ()

Gromit

Iron Man. Thor. Hulk. Kapitán Amerika. Co jméno, to výživná filmová postava. A teď si představte, že se tyto čtyři postavy daly dohromady, aby zachránily svět. Avengers jsou splněným snem každého diváka, který miluje comicsové adaptace. Jsou neuvěřitelně zábavní, patřičně velkolepí a neberou se zbytečně vážně. Ale k tomu, abyste si je opravdu užili, musíte znát okolnosti, za kterých se ze zhýralého miliardáře Tonyho Starka stal Iron Man, musíte vědět, odkud a proč přišel Thor a jaký tragický osud kdysi stihl Bruce Bannera a nesmíte se divit, že Kapitán Amerika je tak trochu mimo. Pak si Avengers nejen patřičně vychutnáte, ale ke své nemalé radosti také zjistíte, že tito superhrdinové fungují dohromady možná ještě lépe než každý zvlášť! ()

Bobyatopici

S přehledem nejlepší "Marvelovka". Ukázka filmu, kde funguje princip, že celek je více než jednotlivé součástky. Superhrdinové se skvěle doplňují, navzájem se popichují, testují a provokují až do osudného momentu. Od té doby táhnou za jeden provaz v čele se zeleným ďáblem. Dvojička Hulka s Iron Manem je dokonalá. Celkově se postavička Hulka velmi povedla, oproti dvěma samostatným zpracováním je to mílový krok kupředu. Mark Ruffalo ho pozvedl svým uměním taktéž. Avengerům opravdu není co vytknout. Tady nezbývá než doufat v to, aby dvojka byla minimálně stejně povedená jako první díl. ()

aa12

Nejsem znalec komiksů, ale Avengers bych ohodnotil jako povedenou akční řežbu, které nechybí dynamika, vtip a originalita. ()

frmoll

Nuda, šeď, glorifikace ameriky, nuda, šeď, otřesný dialog, akční scéna, očekávaný zvrat v ději, nuda. Vydržím leccos, ale u avengers jsem skoro plakal nad tím, jak může být klišovitý film absolutně o ničem tak komerčně úspěšný. Asi v dnešní době stačí udělat BAF vizuálním efektem a publikum je dojaté. Navíc, když už má film tak vysoký rozpočet, tak doufám, že mě aspoň bude bavit. Ani náhodou. Avengers jsou výsměchem filmu. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)