Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

JayD

S postupně klesající, nebo přinejmenším kolísavou kvalitou dalších a dalších filmů inspirovaných komiksovou tvorbou, kdy se zdálo že nám už studia nemají co nabídnout, jsem tenhle film málem pohřbil dřív než jsem ho viděl. Naneštěstí se mé obavy nepotvrdili a po dlouhé době jsem dostal přesně to co bych od komiksových hrdinů přenesených na plátno mohl čekat. Byť byl sice záporák poměrně slabý (co se týče jeho atraktivity ((ne fyzické :-) )) ) a na můj vkus málo vychytralí, či vynalézaví, užil jsem si ze stran hrdinů spoustu hláškování, dobré vykreslení osobnostních rozdílů jednotlivých hrdinů bez "zbytečného" důrazu na jejich minulost, či pohnutky (ty jsme si méně, či více "užili" v jejich samostatných filmech), vskutku dobrý film, který by pro mě osobně mohl být poměrně důstojným zakončením "komiksácké" éry. Nebo snad, jejím znovu oživením? Batmana troufne máloco, ale z tohoto filmu je možná vidět, že sami tvůrci začínají chápat, kterým směrem jít. Přejme jim v tom štěstí. Avengesrs dávám 80% ()

JohnSmith

Ze začátku mi to přišlo krapet nudné, ale rychle se to rozjelo. Nejlepší party měli asi Hulk a Thor, kteří vysloveně perlili. Do toho skvělý hlášky Iron Mana, perfektní triky a velice povedená režie. Prostě správná popcornová zábava. ()

Emerelle

Nedokážu ani slovy vyjádřit dokonalost tohoto filmu. Skloubit všechny hrdiny a vytvořit něco tak úžasného je neskutečné. Nikdy jsem se snad nenasmála tolik u filmu, který není žánrem komedie. Tony Stark zase naprosto geniální a charismatický, Thor je arogantní, Hulk je prostě Hulk, Blackwidow je prostě zabiják se vším všudy, bez emocí, Hawkeye prostě Legolas a jediný s kým mám problém Kapitán Amerika, jako vždy totálně mimo. Jediné co lze filmu vytknout je to, že pokračovaní bude až v roce 2015. "Vidět Avengers a zemřít. " ()

Brain-D

Nejefektivnější film, který jsem doposud viděl (no možná až na Transformers, kteří druhým dílem přestaly být pestří). Tohle bylo, ale pestré od začátku až do konce. Hulk, Thor, Iron man a Kapitán Amerika mají každý svůj film, no ale když se zde spojili, tak to pod skvělou skoro debutní režisérskou taktovkou dokázalo víc. Kino zážitek na jedničku a vřele musím pochválit efekty, herce, humor a vše co patří ke komiksovému filmů. Nejvíce mě na filmu asi jako každého pobavil hulk svou nekompromisní silou a humor Iron Mana. ()

Beatle

Rozhodně dějově vyvážený film. Příběh i akce se vzájemně doplňovaly, občas zasahovaly do romantického podvědomí diváka skrze drobné scény, u kterých nebylo třeba je rozvíjet, neboť za A) divák dobře věděl, na co zamilovaný hrdina myslí, a za B) by už to patřilo do jiné filmové kategorie. Až na úvodní scénu ve výtahu, kde byla počítačová animace vidět, až to bolelo, tak i efekty stály za to, a opět nelituju, že jsem nebyla na 3D (raději nic, než 3D na úkor originálního jazyka). Podle mě by to filmu ani neubralo, ani nepřidalo. Film dá divákovi skvělou možnost udělat si žebříček oblíbených superhrdinů, ale také především vyškrtnout ty, kteří tam vůbec nemají co dělat, jako je například Kapitán Amerika. Největší looser ze všech působí jen jako vložka pro originální a poválečné fandy, protože jinak je dle mého jeho existence naprosto vhodná tak maximálně na hrací kartičky. Horší je, že ho všichni na začátku poslouchají. Takže už jako kdysi, vede Tony Stark/Iron man, kterého jen tak někdo nepřekoná. Poté mí asgardští bratři v triku - Thor a Loki, jejichž Shakespearovská angličtina je k zulíbání. Hawkeye mohl dostat trochu více prostoru pro rozvoj postavy - jestli toho dokáže i se šípy a luky více, to už nevím. Skvělá volba Marka Ruffalo jako Hulka. Byť jsem zarytý odpůrce Scarlett Johanson, drobnými mikrokrůčky zdeformované gejši, si i na ni začínám zvykat. Těším se, jestli dvojka bude více dějová, než akční. Tohle bylo tak akorát vyvážené, ale hlavně proto tomu dávám jen 4*. Chyběl mi tam správný emocionální orgasmus ve formě nějaké těžké osobní konfrontace. Byť svět-zachranivší Tony Stark k tomu měl blízko, pořád to nebylo ono. A taky jsem čekala trochu monstróznější hudbu. A vrátím-li se ještě k tomu začátku....nepřipomínalo vám to tak trochu úvod z TRANSFORMERS? Vesmír, kostka, hlas jak z amerických trailerů...no...bylo to skvělé, rozhodně to ještě min. třikrát uvidím, ale....IRON MAN (2008) byl stejně zatím nejlepší ze všeho, a asi dlouho ještě bude...........The Avengers like-meter = Tony Stark 40%, Thor 20%, Loki 10%, Hawkeye 10% a Jarvis 5% :)............................. Celkové hodnocení 85%. ()

VanTom

Megaúspěšné završení snahy studia Marvel přenést na plátno své nejslavnější hrdiny. Film zdaleka není bezchybný, zápletka se rozjíždí pomalu a nepříliš zajímavě, ale jakmile jsou Avengers konečně pospolu, začíná to jiskřit. Chemie mezi postavami je úžasná, navíc všudypřítomný humor příjemně shazuje jejich nadživotní charakterové vlastnosti. Všichni mají dostatek prostoru (v tomto mě nejvíc překvapila a potěšila Černá vdova), který bezezbytku využívají. Vše podtrhuje civilní vizuál s perfektními triky a povedená, přehledná, přesto dynamická a zběsilá akce (hlavně při závěrečné bitvě v New Yorku mi chvílemi běhal mráz po zádech). [Viděno v kině.] ()

demented

Avengers mi len potvrdili domienku, že Whedon je (podobne ako napríklad Smith) skvelý scenárista, ale mizerný akčný režisér. Aj keď "skvelý" scenárista... pravidelná kadencia hlášok ešte dobrý scenár nerobí. Bohužiaľ. Prvá cca pol hodina bola čisté utrpenie. Vážne som mal chuť sa postaviť a ísť radšej na pivo, ale nechcel som kaziť zážitok zvyšným cca 9 ľuďom, ktorý dali prednosť Avengerom pred hokejom :D Ale akonáhle Hellcarier vzlietol, karta sa začala obracať. Síce pozvoľna, ale predsa (keď takéto veci Jossik predvádza v telke - okej, ale že to skúša aj v 200 mil. filme, k tomu mi neostáva iné, len dodať, že ten chlapec má buď poriadne gule, alebo nie je pri zmysloch :D). No a potom prišla záverečná polhodinová smršť, ktorá dala zabudnúť na všetko predchádzajúce - takto mal vyzerať celý film, kua!!! :) Sympatické je, že žiadna z postáv nie zatlačená do úzadia a je im venovaný približne rovnaký priestor. Nabudúce by som však odporúčal Black Widow zamknúť do kuchyne alebo do špajze sídla Pomstiteľov - tam jej to určite bude svedčať oveľa viac ;) a taktiež by som navrhoval miernu úpravu šatníka Kapitána Ameriku. Nieže by sa mi tie tepláky, v ktorých tam pobehoval, nepáčili, ale podľa mňa by si taká ikonická postava, a to jej fanúšik ani zďaleka nie som, zaslúžila kostým, v ktorom by nevyzerala ako úplný retard. Naopak Hulk a Hawkeye boli desne cool a duel Hulk vs. Loki slovo "geniálny" ani zďaleka nepopisuje :D Nebyť komiksovej predlohy, resp. osudov, súžení a trápení jednotlivých Avengerov znalí, zrejme by som šiel s hodnotením ešte nižšie. ()

Fakipics

Pro konzumenty komiksových adaptací, je Avengers silným motivačním prvkem zjistit v sobě samém, jakou mám to já sakra schopnost. Jestli se taky proměním vzteky na zelenou endorfní kuličku nebo možná na světlovlasého přízemního severského svalovce, který má na filmovém plátně víc vlasů, než mozkových buněk, či na lamače dívčích srdcí pana kapitána pisoára, který si na penis nasazuje tříbarevný prezervativ. Já mám dvě schopnosti na které jsem nehorázně pyšný... a to je erekce a následná ejakulace. A i když jsem byl nadšený z filmového hlediska propracovanosti, tak mi zase chyběla originální zápletka, tudíž můj proces prudkého vypuzení spermatu ze ztopořeného údu - zaostal. ()

skretik

Veľmi príjemná zábava a pre tých, ktorí majú aspoň plus mínus aj predstavu o tom, čo sa dialo v ostatných Marvelových filmoch, tak majú o to väčšiu zábavu :). ()

VasaX

První gradace ze stáje Marvel. A dobrá. Boom co ji předchází, je obávám se poněkud nadhodnocený, ale i tak je to skoro dvě a půl hodiny přímé jasné akce a zábavy. Superhrdinové frčí, i když já bych osobně uvítal spíše jejich temnější adaptace, kterými se pyšní spíše DC, kteří ale do tohohle filmového-komiksového-superhrdinského kolotoče v plné síle nenasedli (tedy kromě Batmana, a i tam je ještě znát umírněnost a neprobádanost hloubek, které již sekvenční umění zvládlo mrazivě probádat). I Marvel má své temnější, ironičtější a hlubší variace, zrovna krize v rámci samotné podstaty superhrdinů zaznamenaná v rámci jedné komiksové série Avengers, by se na plátně vyjímala, a uspokojila by nejednoho náročnějšího diváka. Ale zatím se snímky vydaly tou jasnější a heroičtější cestou, a takové je i beru. Nenáročné principy, boj, hlášky a úchvatný vizuál a to nejen v rámci epických akcí. A v rámci toho se Avengers povedli. Ale mají ještě kam jít, co zlepšovat a zejména vylepšovat, a stejně jako si i oni nechali rezervu, tak i já si nechám rezervu v hodnocení a zůstanu na čtyřech hvězdičkách. Takže Avengers, brzy na viděnou! ()

haj

Whedon si zaslouží pochvalu, protože si myslim, že se jen těžko dali Avengers natočit líp, čekal jsem slátaninu, kde počet hrdinů bude zcela na úkor kvality, místo toho každej dostal svůj prostor, kterej perfektně využil, vzájemně se skvěle doplňovali, příběh nenudil, akce v druhý polovině filmu byla výborná, navíc spousta povedenejch vtípků. Prostě příjemná popcornová zábava a hezkej začátek letních blockbusterů. Uvídímě, co předvede konkurence v podobě Spidermana a Temnmýho rytíře. ()

Compadre

Kdybych to neviděl v IMAXU, tak by to možná za plnou palbu ani nebylo...takhle to ovšem bylo hustokrutopřísný! :D Příběh není nikterak světobornej, normální komiksová záležitost s komiksovýma a dokonce i různýma mýtickýma postavama alá Thor, Loki...apropos..Thor vypadá jako normální norskej chasník v brnění a Loki je načančanej manekýn v kabátě...to mě trochu zklamalo, představoval jsem si je trochu jinak..Ale nevadí, časem se na ně dá zvyknout...Parta avengerů je all star tým k pohledání. iron man furt machruje, lítá kde může a z celý bandy je nejdůležitělší, což dává jak se patří najevo a trochu mě to u něj sralo, Thor je chlap s brněním a bumerangovitým kladivem, Captain America působí spíš jako chudej příbuznej a Hulk je z avengerů největší eso. Jeho zájem je všechno zdemolovat a to se mu daří absolutně. Podle očekávání jsou Avengers k prasknutí nacpaní velkolepou a neustávající akcí, takže se v kině fakt nenudíte..navíc vizuálně jsou taky skvělí a konec je hodně napínavej...já jsem si to teda užil dost. ()

MishKonn

Po dlouhých letech jsem se konečně zase cítil jako malej kluk...to prostě ani nejde jinak, když se řeže Iron Man s Thorem. A Whedon je boss par excellence. Nejen, že to tak parádně natočil, i ten scénář - využil přetékající pohár charismatu, který tenhle snímek má, na cca 194,5%. ()

Mishqo

už len ten pocit že sa vaši obľúbení superhrdinovia stretli v jednom filme je super ale našťastie to nie je jediné pozitívum...bolo to vtipné, svieže, svižné, plné akcie, dobrej hudby a parádnych vizuálnych efektov...proste letná nálož ako sa patrí a ja dávam takých 85-90% ()

Trustme

Jak vidí The Avengers americký divák, narozený v komiksovém státě a generaci: Cool podívaná, kde se podařilo sehnat všechny Marvelácký superhrdiny, co jsme viděli nedávno v kinech a teď jsou tu spolu po boku a zachraňují náš stát. Jak vidí The Avengers evropský divák: Docela dobrý nápad zařadit do pokračování Thora i ostatní superhrdiny, ušetřím za vstupné minimálně pěti filmů od Marvel Studios. Jak vidí The Avengers japonští diváci: Obstojná řežba s monstry a ničením města, kterou brzdí parta obyčejných smrtelníků s triviálními schopnostmi. A jak to vidím já: Zdlouhavý nový díl Iron Mana, kde je škoda, že zařadili jiné nezáživné marveláky a na Tonyho hlášky a modulární brnění jsem musel vystát dvouhodinovou frontu plnou průměrných avengerů. ()

Wade

Ohodnotit Avengers je pro mě hodně velký problém.Opravdu nevím co jsem očekával,ale rozhodně vim,že jsem to nedostal (divná věta sám to uznávam). 80% ()

Millanium

Ve srovnani s jinymi filmy zanru jako BM Dark knight rises nebo xmeny jsem se u filmu dost nudil. Herci fajn, ale ta akce me vubec nedostala. I samotnej prvni Thor byl dle me o rad lepsi. 65% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)